Instrukcja zamieszczania zdjec i filmow na forum

Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycje związane z forum i stroną, także info o zlotach i spotkaniach.

Instrukcja zamieszczania zdjec i filmow na forum

Postprzez RadAg! » środa, 10 sierpnia 2011, 12:31

Forum pozwala na uploadowanie zdjec bezposrednio na serwer roadrunners.pl dlatego prosi sie, o dodawanie zdjec w postach poprzez opcje zalacznik, a nie poprzez linkowanie zdjec z zewnetrznych serwerow (imageshack, pikczery, fotosik).
Forum jest tak skonfigurowane, ze preferuje zdjecia z wlasnego serwera, administracja nie odpowiada za to jak sa wyswietlane zdjecia linkowane z zewnetrznych serwerow jezeli nie sa umieszczane w linkach bezposrednich.


Instrukcja dodawania zdjec:

1. Ponizej na zdjeciu widac okno jakie pojawia sie podczas pisania posta (pelna odpowiedz). Po wpisaniu tekstu, jezeli chcemy dodac zdjecie klikamy na zakladke "DODAJ ZALACZNIK"
Clipboard-1a.jpg


2. Klikamy na przycisk "BROWSE" aby odnalezc plik ktory chcemy zaladowac do posta na swoim komputerze. Po zaznaczeniu zdjecia klikamy w oknie exploratora Windows na "OPEN" lub "OTWORZ"
Clipboard-2a.jpg


3. Aby dodac kolejne zdjecia, klikamy na plusik i postepujemy w identyczny sposob jak w pkt 2.

4.Opcjonalnie mozemy wpisac komentarz w polu komentarz i klikamy na przycisk "DODAJ PLIK"
Clipboard-2b.jpg


5. Wysylamy post

Forum obsluguje wiekszosc formatow graficznych. Maksmalny rozmiar zdjecia to 1200 px szerokosci i 1000px wysokosci.

Maksymalna ilosc zalacznikow w poscie to 10. Jezeli chcesz dodac wiecej rozdziel je na kilka postow.

Instrukcja dodawania filmow:

1. Po znalezieniu ciekawego filmu na jednym z serwisow jak You tube lub Vimeo kopiujemy link danego filmu
Clipboard-3a.jpg


2. Wklejamy go w oknie pisania postu (pelen tryb oraz szybka odpowiedz), zaznaczamy w calosci i klikamy na przycisk "VIDEO"
Clipboard-4a.jpg


3.Tak tagowany link pokaze nam sie w poscie w oknie bezposrednio do obejrzenia na forum
Clipboard-5.jpg


4. Wysylamy post
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
RadAg!
Sheriff
 
Posty: 5521
Dołączył(a): piątek, 13 października 2006, 13:27
Lokalizacja: IOM
Samochód: Ford Crown Victoria Police Interceptor 2001

Powrót do Pytania, Propozycje, Spotkania, Zloty

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości