Nowy dział - propozycja

Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycje związane z forum i stroną piszcie tutaj. Miejsce zgłaszania problemów z funkcjonowaniem forum i strony www.

Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Nowy dział - propozycja

Post autor: BOB »

wpadłem na taki pomysł, choć nie wiem czy nie wyskoczę z nim "jak filip z konopii", ha,ha...
Wprawdzie wiekszość forumowiczów jest zainteresowana nowszymi amerykanami (tak przynajmniej wnioskuję po tematach), ale może przydało by sie coś o historii? Cóż, pora przyznać - wolę te starsze auta.
Mam kilka ciekawych zdjęć, czasami natknę się na coś wartego uwagi w sieci... dobrze było by to zebrać w jednym miejscu. Trochę dla mojej wygody, trochę z chęci podzielenia się z innymi pasjonatami (mam nadzieję, że tacy sie tutaj znajdą).
Podoba mi sie, że mozna na stronę ładować foto prosto z dysku. linki nie zawsze chcą działać i nic nie ginie gdy przestają być aktywne.
Więc taki pomysł na nowy dział; tytuł/nazwa - KAWAŁEK HISTORII , w nim cztery wątki: FORD&spółka, MOPAR, GM, NIEZALEŻNI. To tak na początek.
Co wy na to?
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: RadAg! »

Ja jestem ZA choc zrobilbym inaczej, forum nie obciazalbym zdjeciami tylko zrobil galerie na stronie roadrunners. Tam sa ku temu wszystkie potrzebne narzedzia a do forum galerie mozna podlinkowac. Co ty na to?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: BOB »

Ale błyskawiczny odzew, jestem pod wrażeniem!
Miejsce zamieszczenia zdjęć jest mało istotne, grunt że nie zginą. Nie wydaje mi się, żeby z początku było ich tak dużo, ale z czasem oczywiście będzie przybywało.
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: RadAg! »

BOB, zaloze ci konto na FTP i zaladujesz tam co masz, tak byloby najprosciej o ile umiesz obslugiwac total commandera albo jakiegos innego menadzera plikow ktory obsluguje protokol FTP...
Potem posegregujemy fotki i umiescimy w galerii. Byloby dobrze jakbys ponazywal pliki tak zeby opisywaly to co przedstawiaja na zdjeciu przed wyslaniem a nie jakies, czeste w internecie DSCN5689436948... :razz: Bedzie je latwiej potytulowac w galerii.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: BOB »

No tak, a raczej no nie...
To nie jest tak, że mam jakies niesamowite zbiory milinmegagigabajtów i załaduje to do galerii i koniec. Myslałem raczej o czymś na zasadzie działającej w temacie "amerykany w okolicy". Więc może pomysł z galerią i linkowaniem nie jest dobry?
W ten sposób zrobi się dział zamknięty(?), lepiej aby kazdy mógł dodawać coś od siebie. Oczywiście nie jak popadnie tylko naprawde ciekawe rzeczy. Nie znam się na sprawach technicznych w tej materii więc może coś mylę...
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: RadAg! »

No to moze jednak tylko temat na forum, np: historia amerykanskiej motoryzacji, albo amerykańskia motoryzacja w przeszlosci a ja ze zdjec w temacie bym zrobil galerie dodatkowo na stronie?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: BOB »

Pomyslałem o podziale na koncerny, bo to wprowadza porządek i ułatwia dostęp do materiału dodawanego w przypadkowej kolejności. Innym rozwiązaniem jest dodatkowy wątek w istniejących dzialach. W tym wypadku brak miejsca dla firm spoza wielkiej trójki.
Co do galerii, masz oczywiscie wolną rękę.
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: RadAg! »

No to ja, dla zachowania porzadku proponowalbym utworzenie tematu, ktory bylby przyklejony, dla kazdej marki w odpowiednim dziale danej marki jezeli chcesz aby to bylo jasno podzielone. Nie wiem jednak co zrobic z tymi autami z poza Wielkiej Trojki...
Innym pomyslem, chyba ciekawszym choc nie wiem na jaka skale chcialbys to rozwniac, jest zrobienie jednego tematu gdzie moglibysmy dyskutowac o wszystkich markach i modelach. Daloby nam to dodatkowa mozliwosc porownywania marek i modeli roznych koncernow i komentowanie globalnych trendow a nie tylko w obrebie jednej marki. Poczekajmy na opinie innych forumowiczow, moze podsuna jakis ciekawszy pomysl, sprawa jest otwarta i warto zrobic to najlepiej jak mozna :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: KARLone »

może ja podziele się swoimi przemyśleniami. Podzieliłbym auta na te produkowane po 90r i te produkowane do 89r. Żeby strona główna forum zbytnio się nie rozrosła, możemy zrobić tak jak z częściami do aut, marki poukrywać w głównych działach. Strona główna wyglądała by - poza komentarzami, ogólnymi itp - mniej więcej tak:

Auta współczesne:
Forum Forda
Forum Chrysler
Forum GM

Old i young timery czy wszystko wyprodukowane do 90r:
1)...
2)...
3)...

Za dziesięć lat można by dorzucić te auta z lat dwutysięcznych :P


Alexander25

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: Alexander25 »

A moze pojechac rocznikami co 5 czy 10 lat i styka. Albo co rokujak na rockauto:) Dlaczego przed 89 i po taurus z 1989 a z 1990 rozni sie tylko kierownica chyba podobnie mustang ten nie rozni sie niczym. CV chyba tez:D Mozna tez zostawic tak jak jest bo po markach tez dobrze mozna trafic. Mi sie uklad forum podoba a jedyne czego tak naprawde brakuje to dzialu dotyczacego historii aut USA czyli fordy T lata 50 muscle cars i kompakty z kryzysu paliwowego . Wiekszosc z nas posiada auta po kryzysie paliwowym taurusy pontiac grandam grand prix mustang camaro corvette i fullsize CV Towncar mercury wiec tj ten przedzial czasowy reprezentowany jest przez nasze wozy.
Radek nie dawaj mi bana ale dzis kupilem foxa za 1200zl na chodzie 2,3l cale 115KM:D ford mustang w najgorszej budzie jaka wyszla czyli polonez caro coupe:D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: RadAg! »

Bo nam pomysl umrze, a jest fajny. BOB na poczatek wrzucaj fotki do dzialu dla konkretnej marki tworzac po prostu temat. Jezeli masz uprawnienia przyklej go, jesli nie, ja to zrobie, wtedy zawsze bedzie na samej gorze. Warto temat w danym dziale tytulowac wg schematu jakiegos. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zawsze, mozna to potem pogrupowac w nowo utworzonym dziale na forum, z tym nie ma problemu, Zacznijmy narazie tak testowo i zobaczymy jakie bedzie zainteresowanie i ile tego wogle masz :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: piotrekzet »

Tak w kwestii formalnej taurus 89 od 90 różni się nie tylko kierownicą, ale całą deska rozdzielczą i wskaźnikami :)
A odnośnie nowego wątku na forum to jestem za a nawet przeciw czyli nie zgłaszam żadnych wniosków ;)


Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: BOB »

RadAg! pisze:No to ja, dla zachowania porzadku proponowalbym utworzenie tematu, ktory bylby przyklejony, dla kazdej marki w odpowiednim dziale danej marki jezeli chcesz aby to bylo jasno podzielone. Nie wiem jednak co zrobic z tymi autami z poza Wielkiej Trojki...
Innym pomyslem, chyba ciekawszym choc nie wiem na jaka skale chcialbys to rozwniac, jest zrobienie jednego tematu gdzie moglibysmy dyskutowac o wszystkich markach i modelach. Daloby nam to dodatkowa mozliwosc porownywania marek i modeli roznych koncernow i komentowanie globalnych trendow a nie tylko w obrebie jednej marki. Poczekajmy na opinie innych forumowiczow, moze podsuna jakis ciekawszy pomysl, sprawa jest otwarta i warto zrobic to najlepiej jak mozna :)

Wg. mnie dzielenie na marki nie jest najlepszym pomyslem bo:
-niektóre marki juz nie istnieją i nie są reprezentowane na forum
-częśc materiałów może obejmować więcej niż jedną markę koncernu
-dział producentów niezależnych byłby zbyt rozbudowany

Proponuję jeden wspólny wątek w działach, oraz dodanie działu "INNE MARKI USA" , którego i tak brakuje


RadAg! pisze:Bo nam pomysl umrze, a jest fajny. BOB na poczatek wrzucaj fotki
W takim razie zaczynam od Forda. Wiem, że większość forumowiczów lubi ta markę.
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: RadAg! »

Latka ze preferujemy Forda, mimo nazwy portalu ;) , przylgnela do nas na dobre. Wlasnie sie prywatnie z Karlone zastanawialismy o czym napisac kolejny artykul. W niedziele opublikowalismy tekst o Camaro 4th gen, za tydzien pojawi sie artykul o Plymouthie Roadrunnerze, ktory jest juz skonczony tylko czeka na szlify redakcyjne. W przygotowaniu jest tekst o Chevym Capricie. Nawet nie wiem kiedy pisalismy ostatnio cos o Fordzie :D A ze na forum wiekszosc ma Fordy to w sumie nie znaczy ze portal je preferuje :D

BOB, chcesz nowy dzial nie ma problemu, moze na ogolnym wspolny dzial dla wszystkich marek?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy dział - propozycja

Post autor: RadAg! »

Moze tak:
Ogolne --> Kawalek historii (dzial) -->GM, Ford, Chrysler, inne (4 podrozdzialy wg koncernow)-->Tutaj tematy i zdjecia.

Czy taki podzial wg, ciebie BOB jest ok? To by sie pokrywalo z twoim pomyslem z pierwszego postu.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ