Kącik życzeń do Admin

Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycje związane z forum i stroną piszcie tutaj. Miejsce zgłaszania problemów z funkcjonowaniem forum i strony www.
Awatar użytkownika

Topic author
Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Kącik życzeń do Admin

Post autor: Bartas »

Kącik życzeń do admina :)

Można pisac prośby , życzenia co by wprowadzić na forum , a jak przemyślimy wszystkie Za i Przeciw to może daną opcje się wprowadzi w zycie :)


pozdro Bartas :viva:
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: RadAg! »

1. To ja mam zyczenie aby dac na forum mozliwosc ogladania filmow z youtube bezposrednio na forum w poscie :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: BOB »

Ja sie przyłaczam do życzenia nr1!

Przy okazji chciałbym zapytać dlaczego czasami pisząc dłuzszego posta i dodając więcej załączników pojawia się komunikat o konieczności zalogowania chociaż jestem zalogowany?
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: RadAg! »

Ale mozesz wyslac posta czy nie?
Ja tez ostatnio plodzilem dlugiego posta z fotami (w watku o wymianie oleju) i tez dostalem taki komunikat jednak bez problemu moglem potem wyslac posta. Z/28 tez ostatnio mial problem bo go wylogowalo podczas pisania, sprawdzilem w opcjach forum i jakiekolwiek limity sa wyzerowanie wiec nie powinno wylogowywac, chyba ze przegladarka za to odpowiada. Moze Bartas cos by na to poradzil ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: BOB »

żeby wysłać muszę zalogować się ponownie
proszę nie zwalać wszystkiego na przeglądarkę, bo inne fora działają bez problemu tylko przystosować to forum do obsługi przez wszystkie najpopularniejsze (w końcu nie jest ich tak dużo) :x

miał być koniec, ale jeszcze jedno: czy forum nie działało by szybciej gdyby zrezygnować z czarnego tła na całej szerokości strony?
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: RadAg! »

BOB pisze:czy forum nie działało by szybciej gdyby zrezygnować z czarnego tła na całej szerokości strony?
Nie.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: BOB »

RadAg! pisze:
BOB pisze:czy forum nie działało by szybciej gdyby zrezygnować z czarnego tła na całej szerokości strony?
Nie.
Dziekuję za zwięzłą i merytoryczną odpowiedź ;) Nie wiem czy innych też to dotyczy, ale u mnie forum jakoś mułowato chodzi. Co ciekawe strona Roadrunners.pl ładuje się bardzo szybko.
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: RadAg! »

Tylko ty narzekarz na mulowatosc BOB. Moze masz cos zle skonfigurowane. Tlo forum nie jest plikiem graficznym tylko malym elementem ktory jest odpowiednio wymiarowany programowo przez cos co sie zwie CSS.
Tak wyglada plik graficzny na ktorym bazuje tlo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: Alexander25 »

MI sie wszystko podoba:) narazie jest ok czy forum wam sie czasem nie wiesza? Pare razy chcialem wejsc i nie moglem i to nie byla sprawa internetu czy kompa u mnie.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: RadAg! »

Tez mialem tak kilka razy. Aktulanie musimy sie uporac z kilkoma innymi sprawami jak dokonczenie forum, reorganizacja strony glownej ktora miala byc robiona juz kilka miesiecy temu a musi czekac bo trzeba bylo zmienic hosting. Kupa rzeczy do tylu jezeli chodzi o sprawy zwiazane i informatyczna strona strony :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: Alexander25 »

heh tot ak jak moj jeden taurus rok czeka by sie nim zajac a czasu brak:)
Powodzenia zycze

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: RadAg! »

Kolejne zyczenie: shoutbox
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: Bartas »

witam panów i panie albo panie i panów ;)))

Ostatnio mnie tu zaglądam bo mam pare wazny awarii do usuniecia na serwerze i wiecej tam czasu siedze niz czytac tu ;)))

Planuje pare zmian na forum wedłog waszych zyczeń :))

1. zmiany nad którymi pracowałem w zeszłym tygodniu to bedzie mozliwośc dodawania filmików na forum , i co wazne nie tylko z You tube , ale z najwiekszych serwisow związanych z udostepnianiem Video , więc będzieci emieli obsłoge najwiekszych serwisow filmowych
2.
BOB pisze:Przy okazji chciałbym zapytać dlaczego czasami pisząc dłuzszego posta i dodając więcej załączników pojawia się komunikat o konieczności zalogowania chociaż jestem zalogowany?
po zmianie hostingu serwer posiada widac ograniczony czas "życia" sessi spróboje to programowo wydłózyć by przy długim pisaniu po minucie czy 2 nie wylogowywało automatycznie .

3.
BOB pisze:proszę nie zwalać wszystkiego na przeglądarkę, bo inne fora działają bez problemu tylko przystosować to forum do obsługi przez wszystkie najpopularniejsze (w końcu nie jest ich tak dużo)
Problem zprzeglądarkami czasem wystepuje i to ni ejest usaleznione od silnika forum , a jedynie od szaty graficznej. Silnik forum działatylko i wyłacznie po stronie serwera i wy jako użytkownicy nie macie dostepu jako takiego do niego. Działacie ( piszecie tematy, posty , ladujecie fotki czy inne ) już w uruchomionym programie który wykonuje serwer.
Zganiac na przegladarki osobiście będe, a to dla tego że każda przegladarka roznie interpretuje nawet najdrobniejsza różnice w stylowaniu itp . przez co na kochanym IE8 wszystko dziala ladnie , a np na FF jakis element może uciekac, i trzeba siedzieć i przepisywac kod tak aby dzialał na obu przegladarkach. Ogólnie forum jest tak ustawione że działa prawidłowo na IE7 , IE8 , bedzie na IE9 oraz FF ( mozillo podobne :) ) , na innych przegladarkach nie testuje bo to ogolnie ni epotrzebny wynalazek . Ale jezeli dziala na IE i FF to na innych może też dzialac bezproblemów ale moga się różnić drobnymi szczegółami , które poprostu mozna olac bo mało kto uzywa oper - która często sypie mega błędami i nie można prawidłowo w niej wyswietlić stron, podobnie jak chrome, wynalazek googla który też czasem świruje i zle wyswietla strony. Więc jeżeli chodzi oto to przeferujemy 2 najczęsciej używane przeglądarki IE7/ IE8 lub FF ( Mozzille )

4
BOB pisze:miał być koniec, ale jeszcze jedno: czy forum nie działało by szybciej gdyby zrezygnować z czarnego tła na całej szerokości strony?
To niema znaczenia, tło forum jest to mały plik który zajmuje - jak pamietam - pare bajtów - czyli nawet na modemie telefonicznym 56k to sie szybko pobierze, a reszte - jak by to nazwa klonowanie obrazka :) - wykonuje juz o kodowanie w stylach CSS czyli jedna regółka i obrazek jest powtarzany w nieskończonośc :) więc czy bedzie to rozdzielczość monitora 640x480 czy 10000x 10000 to i tak się to zaladuje szybko :D

5.
BOB pisze:Nie wiem czy innych też to dotyczy, ale u mnie forum jakoś mułowato chodzi. Co ciekawe strona Roadrunners.pl ładuje się bardzo szybko.
To dokładnie sprawdze bo może byc tak że coś z kompresja jest nie tak , oprócz tego pamietajmy żę narazie strona i forum dzialaja na koncie hostingowym na serwerze który jest wpółdzielony z wieloma innymi użytkownikami www przez co dla każdego hostingu jest przydzielony odpowiedni "czas procesora " oraz moc obliczeniowa . Jeżeli forum i sronica potrzebowały osobnego serwera wtedy to zostanei zrobione, ale w chwili obecnej to jeszcze az tak dużo uzytkowników nie macie, nie potrzeba wam potężnej mocy obliczeniowej , a po 3 to poco narazie narażac sie na wysokie koszta kupna serwera oraz comiesieczne oplaty za kolokacje. wiem co mowie , bo ja mam własna maszynke dla mojej stronki i siedzi w serwerowni i co miesiac z własnej kasy ciegnie za utrzymanie jej ;)

6.
Alexander25 pisze:czy forum wam sie czasem nie wiesza? Pare razy chcialem wejsc i nie moglem i to nie byla sprawa internetu czy kompa u mnie.
Czasem może cos tam sie chwilowo przyciąć, ale , tak jak pisałem pamiętajmy ze serwer jest współdzielony a nei dedykowany tylko dla stronki i forum. a dokladnie opisalem to wyżej :)

7.
RadAg! pisze:Kolejne zyczenie: shoutbox
To się zrobi :) tylko skonczymy reorganizacje bo trzeba nnaprawić parę "duperelków" w szacie forum " bo nie wyświetlaja sie tak jak powinno :)) wtedy bedzie shout :))



no to na tyle :))))

pozdro Bartas
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: RadAg! »

Panie adminie, czekamy az kacik zyczen przestanie byc tylko kacikiem zyczen :D

Kolejne zyczenie: prosze zrobic cos aby obrazki z zewnatrznych serwerow podawane w taqach byly skalowane bo obecnie pojawiaja sie w pelnym rozmiarze a jak sa za duze to je obcina tak jak na ponizszym zdjeciu:

Obrazek
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

jaber
Posty: 101
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:23
Samochód: Dodge Power Ram w200 1976
Skąd: Ratułów / Zakopane

Re: Kącik życzeń do Admin

Post autor: jaber »

Dołączam się do powyższej prośby :)

ODPOWIEDZ