Forum idzie na nowy serwer

Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycje związane z forum i stroną piszcie tutaj. Miejsce zgłaszania problemów z funkcjonowaniem forum i strony www.
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Forum idzie na nowy serwer

Post autor: RadAg! »

Witam!
Prosze was o rade i pomysly. Moim planem jest budowa serwisu o amerykanskiej motoryzacji, troche artykulow, ale glownie oparty o niusy i baze danych istrukcji, slownikow, rysunkow glownie youngtimerow. Serwisow o klasykach jest mnostwo, brak jest jednak dobrej bazy informacji o nowszych amerykacach z lat 80-tych, 90-tych i najnowszych ktore juz nie sa tak kultowe. Chce to robic czysto hobbistycznie i patrzec mam nadzieje jak serwis sobie rosnie. Domena juz jest, kiedys z zona wymyslilismy - roadrunners.pl
Teraz pytania. Forum forda taurusa chce przeniesc na nowy serwer. Zanim zbuduje strone i forum ogolnomotoryzacyjne minie mnostwo czasu. Myslalem wiec zeby forum taurusa nadal funkcjonowalo niezaleznie a potem z czasem stalo sie dzialem na wiekszym forum. Jeszcze nie wiem czy bede sie skupial tylko na Fordzie czy tez 2 kolejnych amerykanskich producentach ale chyba narazie tylko na fordzie. W zwiazku z tym ze chce kupic CV chcialem zalozyc nowa domene nie tylko dla taurusa ale tez dla crown vic bo chcialbym tez zrobic forum dla Vicky wlasnie.
Domena fordtaurus.pl jest wolna i moge ja wziasc. Myslalem jednak zeby forum zalozyc pod inna domena bardziej ogolna juz na przyszlosc jak ford-usa.pl albo cos podobnego jak american-ford albo cos w tym stylu tylko ze mi sie nie podoba w sumie, troche nadete...
Macie jakies pomysly na domene dla strony o amerykanskich fordach jak taurus,crown vic, thunderbird, lincoln mark VII i VIII, sable, grand marquiz, maruder, town car, continental?
Prosze dajcie jakis fajny pomysl. Mozna sprawdzic czy domena jest wolna na:
http://home.pl/domeny
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

Moim zdaniem bez sensu jest robić forum tylko i wyłącznie dla taurus/sable, ponieważ takowe już mamy i wystarczy sobie zajrzeć i porównać statystyki z tego roku do tych z początku powstania forum. Ja osobiście byłbym za czymś w stylu Ford Motor America czyli dotyczące całego amerykańskiego koncernu forda, ponieważ dużo jest wspólnych części w tych samochodach (np. silnik 4.6 z CV jest w Lincoln Town Car itp.). Chodzi mi o coś w stylu: np. Kategorie: Ford, Lincoln, Mercury... oraz podkategorie do każdego czyli : Taurus, CV, Windstar... Navigator, Aviator, Town Car... Sable, Cougar...

Myśle że to byłby taki złoty środek dotyczący Forda w USA. Bo na forach dotyczących całej amerykańskiej motryzacji jest jeden wielki Sajgon... Ford miesza się z Chryslerem, a gdzieś tam jeszcze jest Chevy...

Myślę że rozumiecie mnie. :)

Chcętnie poczytam inne propozycje

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Jacek, to co piszesz dokladnie pokrywa sie z moim mysleniem dlatego wlasnie nie chcialbym uruchamiac tego forum na stronie fordtaurus.pl tylko dac bardziej ogolna domene jak usford.pl czy cos podobnego - us-ford zaproponowal moj znajomy i nawet mi sie podoba - lesze niz ford-usa...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

- american-ford
- ford-america
jakby nie było lepiej wg mnie wygląda z kreską niż bez.

us-ford też jest spoko
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Jest tez taka opcja zeby wykupic jednak domene fordtaurus.pl i forum niech sobie bedzie pod tym adresem a potem jak juz ruszy caly serwis roadrunners.pl(minie troche czasu) dac forum pod roadrunners.pl jako czesc wiekszego forum ogolnofordowskiego lub ogolnoamerykanskiego. Jest to o tyle dobre ze domene fordtaurus.pl i tak moge miec teraz za darmo na rok, a w miedzy czasie bede budowal serwis roadrunners.pl, po roku mysle ze wszystko bedzie juz smigalo, wtedy zrezygnuje z domeny fordtaurus.pl i podepne forum pod roadrunners.pl. Utrzymywanie dwoch domen jest troche kosztowne a domene roadrunners.pl utrzymuje juz 2 rok.
Mysle ze tak zostanie. ford-taurus.pl (moze z myslnikiem lepiej nawet) przez najblizszy rok, a potem podpiecie tego juz pod serwis roadrunners.pl
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

Jeżeli coś będzie trzeba to oferuję pomoc. ;)

A o tych adresach itp. to niech się też inni wypowiedzą... :oops:
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Hej Jacek a ty masz jakies doswiadczenia z przenoszeniem forum? Ja juz drugi dzien sie mecze...
A co do domen to stanelo na www.fordtaurus.pl - juz kupiona.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

Dawniej robiłem stronki ale fora niestety nie.

Spróbuj się połączyć takim programem ja Total Commander naszego serwera na yoyo. Skopiuj całą zawartość na dysk w kompie i później identycznie prześlij na nowy serwer tym samym programem.

Zwykłe stronki by tak działały, nie wiem jak jest z forami.

Powodzenia ;)
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

juz zrobilem tak, problem z tym ze forum korzysta z bazy mysql i trzeba edytowac ksrypty php zeby myslq i php wiedzialy gdzie sie szukac, to tez zrobilem , nadal sa bledy...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

A szykałeś w googlach??? jest kilka stronek np:
http://vbhelp.pl/artykua-y-faq-f22/prze ... er-t3.html

Ostatnio się tak męczyłem ze ściąganiem simlocka z telefonu, zeszło 3 dni i zrobiłem :P

Kolesie na innych forach którzy się na tym znają ci pomogą, przynajmniej powinni pomóc.

Awatar użytkownika

Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Forum idzie na nowy serwer

Post autor: Bartas »

Witam,

Forum już smiga na nowm serwerze, teraz będzie szybciej i badziej stabilniej niż na poprzednim serwerze yoyo.pl . W razie jakiś problemów prosimy pisać na forum w tym temacie al postaramy sie nabierząco rozwiązywać problemy .


pozdro Bartas
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Forum idzie na nowy serwer

Post autor: RadAg! »

Hej. Fajnie ze juz smiga. dzieki Bartas!
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Forum idzie na nowy serwer

Post autor: Bartas »

Spoko,

zostanie jeszcze ustawienie mod_rewritu dla forum, łatwiejszą indexaxje bedziecie mieli, dodam maly dodatek zniechecający roboty do rejestracji , dobrze się to spisujena moim forum na tuningpc.pl więc tu tym bardziej bedzie cacy. mozna pomyśleć jeszcze o mozliwosći podawania np numeru GG / Skype itp . No i jak stronka zadziala to troszke postaramy się zmienic szate graficzną na forum , damy je troszke węższe, no i moze kolorki damy inne :)

pozdro Bartas
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Forum idzie na nowy serwer

Post autor: Bartas »

witka,

no to forum posiada juz zainstalowany mode rewrite teraz jest w pełni przyjazne dla Googla, przez co będzie latwiej indexowane :) no i może wiecej ludu do was trafi

pozdro Bartas
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Forum idzie na nowy serwer

Post autor: Bartas »

hejka,

Prace ida pelna para :) co pewno widac :D:D Kolejny mily dodatek na waszym forum :) a mianowicie
forum-RAD.jpg

Na stronei glownej teraz w pozycji ostatni post pojawia się krotka notka jaki byl ostatni temat w danym forum, :)

Kolejna sprawa to , to iż pewno zauważyliście że forum sie zwężyło :D:D:D teraz macie idealnie na środeczku i ladne waskie i zgrabne :))


No i co ważne, możecie uploadowac fotki na forum :) przez co niezginą w postach jak to czasem bywa z uploadem fot na fotosik czy imageshack.us :))
mozna dodawac jpg, jpeg, gif oraz PNG


pozdro Bartas
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

ODPOWIEDZ