Strona roadrunners.pl

Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycje związane z forum i stroną piszcie tutaj. Miejsce zgłaszania problemów z funkcjonowaniem forum i strony www.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Nie wpadlem do tej pory na to zeby porozmawiac z wami na temat naszego portalu o amerykanskich autach ktory w tej chwili tworze. Pierwszym etapem bylo przeniesienie naszego forum o taurusie na nowy serwer i rozbudowanie go o inne dzialy, przede wszystkim o kolejna dwojke z wielkiej trojki: GM i Chrysler. Mam nadzieje ze nowe forum jakos powoli ogarniacie, jest inne ale tutaj od strony technicznej wszystkim zajal sie Bartas wiec tak ma byc bo jest dobrze :) Bedziemy jeszcze nad tym caly czas pracowac i cos upiekszac zeby wygladalo coraz lepiej.
Ciesze sie ze powoli wypelniaja sie inne dzialy, Gazda ma LeBarona, a nasz kolega z UK ma wogle co chwile innego amerykanca wiec mysle ze forum ogolnoamerykanskie jest dobrym pomyslem. Ciesze sie z tego, ze mimo ze to jest nowe forum nowego portalu udalo sie, mysle ze sprawnie, przetranswerowac watki z forum taurusa w taki sposob ze wypelniaja inne dzialy tego forum wiec nie jest zupelnie pusto.
Portal roadrunners wymyslilismy z zona na wiosne 2008 roku kiedy bylismy w Polsce i nasze umysly pracowaly bardzo kreatywnie zeby w tej Polsce zostac i robic przy okazji cos ciekawego. Nic z tego nie wyszlo ale plan stworzenia portalu pozostal.
Obydwoje kochamy amerykanskie samochody wiec praca przy takim przedsiewzieciu bardzo nas cieszy. Tak gdzies tam w dalekich planach jak strona bedzie bardzo popularna i rozbudowana chcielibysmy rozpoczac wydawanie drukowanego magazynu ala miesiecznik.
W tej chwili wszystko finansujemy sami, nieukrywam ze byloby fajnie kiedys czerpac z tego wszystkiego jakies drobne zyski ale nie jest to naszym priorytetem. w tej chwili chcialbym zeby roadrunners.pl wyroznial sie wsrod innych portali przede wszystkim iloscia i jakoscia dobrej i rzetelnej informacji. Jest kilka portali o tematyce amerykanskich autek ale zadne z nich nie jest w zaden sposob rozwijane. Nasz portal ma byc konkurencyjny bo ma byc oparty o niusy i artykuly. O ile artow troszke mozna znalezc na innych stronach to zaden serwis nie publikuje aktualnych informacji co sie dzieje na rynku, co nowego, co starego...Po prostu nie ma w PL dobrego serwisu ktory propagowalby i poszerzal wiedze o autach zza oceanu. Czy jest taki potrzebny? Nie wiem, mam nadzieje ze tak, a jezeli nie to trudno. Naszym wkladem bedzie przynajmniej to ze obalimy wsrod kilku milosnikow BMW mit ze amerynkany to drogie, awaryjne auta ktore duzo pala.
Do sedna. Zalozylem ten temat bo wszyscy razem mozemy budowac ten portal. Kazdy z nas moze miec swoj maly wklad. Rzuccie pare pomyslow, co by was interesowalo, co sprawiloby ze portal roadrunners bylby znany i rozpoznalwany w Polsce. Jest to praca na kilka najblizszych lat, ale malymi kroczkami, powoli, ilosc odwiedzajacych powinna nam rosnac.
Najwazniejsza sprawa. Nie chce zeby ktokolwiek myslal ze to jest wolontariat, ze buduje sobie serwis na cudzych pomyslach i czyjejs pracy i zgarniam za to pieniadze. Sam kilka razy pisalem za darmo jakies artykuly, pisalem niusy, filmowalem, robilem zdjecia bo uwazalem ze czemu nie, fajnie jest, a ktos sobie kosztem mojej pracy cos tam bodowal, otwieral, organizowal.
Jezeli jest ktos kto chcialby pisac niusy na strone lub artykulu o amerykanskich autach, poradniki techniczne, cokolwiek po prostu co potrzebne i ciekawe jest bardzo mile widziany jako czlonek naszej redakcji a jego wklad i praca bedzie doceniona ;) O szczegolach to juz prywatnie :]
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: cezar62 »

RadAg! pisze:obalimy wsrod kilku milosnikow BMW mit ze amerynkany to drogie, awaryjne auta ktore duzo pala.
:viva:

Czytam całość jeszcze raz i myślę :)
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


piotrekzet

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: piotrekzet »

Radek, jeśli chodzi o pomysły różne i wszelakie to chwilowo mam jeden - jeśli "nasze" - że użyję tego sformułowania - forum ma być łatwiej rozpoznawalne to moim skromnym zdaniem potrzebne są dwie rzeczy. Na początek logo a równolegle z nim powinniśmy adres strony umieszczać na naszych furkach. Wydaje mi się, że tylny zderzak jest najlepszym miejscem na adres :) Każdy może zrobić to we własnym zakresie tylko ustalmy czcionkę. I czy wpiszemy adres forum czy co? Jestem otwarty na propozycje :)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

O takich gadzetach jak naklejki nie pomyslalem a przeciez juz jakis czas temu (przed naszym super zlotem) byla mowa o koszulkach i naklejkach. O ile koszukli to jest jakis wydatek i przesiewziecie, to naklejki moge zrobic we wlasnym zakresie i komu trzeba wyslac. Jest to fajny pomysl na promocje strony. Poczekam z tym troche, zobaczymy jak nam sie wyklaruje kwestia samego logo tzn. jak to bedzie wygladalo na stronie i wogole...narazie trwaja prace ;)
A napis juz jest tylko ze trzeba go troche dopracowac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: piotrekzet »

Radek, a co myślisz o tym napisie na tle flagi USA? Tam gdzie to czerwone:) Trochę to może pretensjonalne ale bądź co bądź to ma być o amerykańskiej motoryzacji...
Jak będziesz miał naklejki albo coś to zapisuję się na trzy sztuki, jeśli chodzi o koszty to nie ma problemu, mów ile:) Nagle mój pontiac się zakwalifikował :D

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Zobaczymy jak to wyglada. Zlece mojemu grafikowi zeby wykonal taki napis z amerykanska flaga...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: Bartas »

Hejka,

Pomysl znaklejkami jest udany :))

ja osobiście stosuje metodę adres strony lub adres forum w postaci ;

http://WWW.TUNING-PC.PL
http://FORUM.TUNING-PC.PL

i powiem wam że to dziala, bez jakis tam zbednych słów czy cos, wystarczy sam adres do strony czy forum i zawsze jak sie jedzie to ludzie widza no i zpamiętaja jak jada za wami :-))

co do czcionki to ja mam wyrobione zdanie , najprościej najlepiej bez udziwnień by łatwo szło to odczytac :))

Sam mam w pudle powycinene na ploterach napisy z adresem strony wysoki na okolo 8-10 cm i przenosze to transferem na blache lub auta znajomych :-)

Chyba że chcecie sie bawic w naklejki poligraficzne ( kolorowe rafika + tekst ) ale nie widze sensu, sam koszt wydrukowania takich naklejek jest drogi i trzeba dopiero wieksza ilośc prać by sie koszta w miare akceptowało.

Pomysl dobry jest z koszulkami, kalendazykami, wizytówkami z adresem strony + jakims tam fociakiem auta :)
czapeczki, parasolki :-)

sam mam teraz w planie zrobic kilkaset dlugopisow z adresem strony WWW oraz koszulki i pare parasoli z adresem a raczej logosem strony podobnym co mam w podpisie tylko odpowiednio duzym :-)

pozdro bartas
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Bartas wlasciwie zakonczyl prace nad strona, jeszcze kilka drobiazgow, zmiana szaty forum zeby ladniej sie komponowalo ze strona i tyle. Jest juz pierwszy artykul na stronie, pojawia sie nastepne. Zapraszam, a Bartasowi dziekuje za zajebista robote na stronie i forum. Bez niego bym sam tego nie ogarnal nigdy.
Pozdro!
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: Bartas »

hejka,

No juz mozna powiedziec wszystko jest dograne,

zostały drobnostki :)

pozdro bartas
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

Bartas
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:55
Samochód: Thermaltake :)
Skąd: Swarzędz <=> Poznań
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: Bartas »

Witam,

W chwili obecjen trwaja prace na forum związane ze zmiana wyglądu , i w miare upodobnieniu go do strony głownej.

pozdro Bartas
Obrazek Najlepsza strona o tematyce Moddingu komputerów w sieci :-))) www.tuning-pc.pl

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Jestem w tej chwili na etapie projektowania naklejek na nasze auta, zastanawiam sie jaki rozmiar mialyby miec. Takie naklejki zazwyczaj nakleja sie na zderzak lub generalnie gdzies z tylu, nie moga byc za duze, ale ladne i czytelne. 30x10 cm nie beda za duze? Jam ma ktos taurusa lub innego duzego amerykanca pod reka ;) niech looknie jaki rozmiar by najlepiej pasowal. No i kwestia samej naklejki jeszcze, sam napis czy napis plus jakies logo/obrazek? Na bialym czy czarnym tle?
Naklejki bylyby gotowe w grudniu, bede w Polsce to przywioze i rozesle do was.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: cezar62 »

Czarne tło, napis plus logo :)
30x10 cm - ło matko i córko, olbrzymia 8/
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Zeby bylo z daleka widac :) No to mniejsza sie zrobi 29x9,5 :D
Tak powaznie to tak strzelam z tym wymiarem, jakiej to musi byc wielkosci zeby bylo widoczne ale eleganckie?

Projekt juz jest, na dole naklejki mozna jeszcze dodac waski pasek z jakimis napisami ale w sumie nie mam pomyslu z jakimi, adres strony jest, "o czym" -jest, ewentualnie email ale po co....Tak chyba jest ok.
A potem moze jeszcze ramki na tablice rejestracyjne sie zrobi :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: cezar62 »

Projekt ok, tylko mam problem z ukształtowaniem zdania znajdującego się przy dolnej krawędzi naklejki,
analizując tekst pod względem celowości, przydatności i stosowności użytych w nim środków językowych :)

"portal do amerykańskiej motoryzacji" czyli:

Strona WWW do amerykańskiej motoryzacji,
Witryna WWW do amerykańskiej motoryzacji,
strona Webowa do amerykańskiej motoryzacji,
Web page do amerykańskiej motoryzacji,
Web site do amerykańskiej motoryzacji,
Okno do amerykańskiej motoryzacji,
Wrota do amerykańskiej motoryzacji,
Brama do amerykańskiej motoryzacji,
Serwis do amerykańskiej motoryzacji,
Wortal do amerykańskiej motoryzacji ?

Jedynie wrota i bramę można by uznać za poprawne z zastosowaniem przyimka "do".
Pozostałe zdania brzmią dziwnie i sądzę, że lepiej byłoby po prostu bez tego "do".

A może też, po prostu - "amerykańska motoryzacja" ? :)
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Nierozumiesz przenosni Cezar :D
Portal moze takze prowadzic do czegos, portal prowadzacy do innego wymiaru, przenoszacy w inny wymiar. Portal o amerykanskiej motoryzacji, wortal, webside - jak wolisz jest nic nie znaczacym utartym powszechnie okresleniem stron internetowych. slowo Do oznacza w naszym przypadku ze nie tylko piszemy o amrykanskiej motoryzacji, dzieki nam przenosisz sie w swiat amerykanskich aut - dlatego Do

sprawa Do jest otwarta, jak dostane jeszcze jakies sygnaly ze ktos wolalby zeby bylo zwykle O, bo tego Do nikt nie kuma to sie zmieni. Ja osobiscie uwazam ze to swietny pomysl odrozniajacy nas od innych :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ