Strona roadrunners.pl

Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycje związane z forum i stroną piszcie tutaj. Miejsce zgłaszania problemów z funkcjonowaniem forum i strony www.
Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: KARLone »

a co sądzicie o optymalizacji strony głównej, mam wrażenie, że górny baner zajmuje zbyt wiele cennej przestrzeni, pisałem o tym w poprzednim poście, no i rubryka polecane, gdzie np można by promować kalendarz imprez i okresowo polecane artykuły.

Mam nadzieję Radek, że nie zrozumiesz tego źle, że mi się nie podoba, czy coś, po prostu rzucam pomysły jak by to było ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3285
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: cezar62 »

U mnie baner wygląda świetnie i nie przeszkadza mi w niczym :)
(Monitor 17 cali, 4:3)

Rubryka - polecane - może być ciekawa, ale co tam polecać dokładnie?
Wyróżnianie w ten sposób ważnych newsów, dat w kalendarzu?
Ja i tak czytam wszystko i wszystko mnie interesuje :D

Osobiście widział bym spis treści dotyczący artykułów.
Z czasem, jak będzie ich więcej, to może trudniej będzie znaleźć
kokretny artykuł i wogóle się zorientować na szybko co w nich jest.

Wiem, jest przycisk - Mapa - ale to nie do końca jasne dla poszukiwaczy, chyba.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Powiem wam tak! Wogle sorki karlone ze pominalem to zagadnienie poprzednio i nie odpowiedzialem.
Template strony zostal kupiony i to dosc zlozona struktura choc oparta o joomle wiec dosc rozwojowa. Dlatego tez strona jest dosc ciekawa wizualnie poza tym budowa strony od zera trwala by dosc dlugo i nie wiadomo do konca co by z tego wyszlo a cena strony przygotowywanej od zera zgodnie ze wskazowkami zamawiajacego (czyli moimi i teraz waszymi) bylaby niebotyczna :D .
Ja nie jestem webmasterem i caly template strony byl przerabiany i modyfikowany przez Bartasa ktory takze zalozyl nowe forum oparte o stara baze danych z forum forda taurusa, tak zeby zachowac wszystkie posty. Strona zostala zrobiona profesjonalnie i uwazam osobiscie ze mimo braku fajerwerkow jest b. dobra, stabilna i szybka i jak narazie bezawaryjna. Wszelkie modyfikacje na stronie moge omowic z Bartasem ale jak to zazwyczaj z webmasterami bywa, raz sa a raz ich nie ma. Bartas zrobic co zrobil, kase zainkasowal a galeria nadal jest nieskonczona. Kwestie kilku modyfikacji t.j. zrobienie na stronie odnosnika do dzialu downlad na forum, dopisanie bardzo ciekawego zwrotu pomyslu Karola o wieczorowym designie strony juz byly Bartasowi zglaszane ale bez odpowiedzi wiec narazie nie wiem co dalej.
Co do zmniejszenia samego "kosmicznego auta" nie mam pojecia jaki to mialoby wplyw na caly szablon strony, tutaj jest potrzebna porada specjalisty...
Sa moduly boczne na stronie jak ciekawostki czy ostatnio na forum, moge zrobic modul polecane bo jest taki w bibliotece chyba.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: KARLone »

Cezar, w polecanych widziałbym wszystko co najwartościowsze, a co zjeżdża w dół strony, bo pojawiają się nowsze publikacje. Ja poza tym stawiam się w roli kogoś kto tu zajrzał po raz pierwszy, dlatego próbuję zachęcić do lektury i pobrania takich gadżetów jak kalendarz imprez. My będziemy mieli wszystko przeczytane ale jak wejdzie ktoś nowy i zobaczy że np same klasyki na stronie albo same nowe auta to może nie będzie zainteresowany w dalsze klikanie. Chodzi mi o to, żeby urozmaicić tematycznie stronę, żeby była wręcz barwna pod tym względem. Niezależnie kto wejdzie, zawsze trafi na coś ciekawego. "Polecane" stały by się przeciwwagą dla tekstów na pierwszej stronie, jeśli jakaś tematyka by je zdominowała. Tak to widzę.

Radek, tak myślałem, że to nie będzie takie proste ;) ale spytać nie zaszkodzi. Kiedyś będę miał chwilę to przygotuję taki wstepny układ, w formie pliku graficznego albo coś, żeby przedstawić swoje pomysły, wtedy łatwiej będzie dyskutowac o ewentualnych zmianach, no i kosztach, choć uważam, że jeśli znowu trzeba by płacic kasę to raczej pomysł zmian jest bez sensu. Myślałem, że strona została zrobiona w czynie społecznym ;)

Jeśli chodzi to te wszystkie terminy z budowy stron które używasz to czuję się totalnie zagubiony ;) Jak przyjdzie mi jakis pomysł do głowy albo coś podpatrze u innych to dam znać.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Karlone, tak czy owak twoje uwagi sa bardzo na miejscu i jak tylko uda mi sie pogadac z Bartasem to bede mu sugerowal zmiany ktore zaproponowales bo ten kosmiczny samochod moglby byc mniejszy...Strona miala byc przygotowana w czynie spolecznym, takie bylo moje pierwotne zalozenie ale efekt jaki powstal, uwierz mi byl daleki od tego co mamy teraz....
A jeszcze co do polecanych...na stronie jest panel boczny i w pierwszej kolejnosci wyswietla sie 'popularne' tam sa watki ktore sa najchetniej czytane przez odwiedzajacych...jest tam wiele tematow ktore juz zniknely ze srodkowej czesci strony glownej...Mozna te liste wydluzyc...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: KARLone »

ale te "popularne" to są pewnie generowane automatycznie, a mnie by chodziło o to co moderator strony by umieszczał. To jest tak jak komentarzami na onecie, im więcej odpowiedzi do danego postu tym więcej wyświetleń i nowych odpowiedzi. Wydaje mnie się że popularne nie będą się zbytnio zmieniać dlatego, że są ciągle promowane te same linki. W polecanych to moderator decydował by co tym razem polecić czytelnikom, czego już dawno nie było.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Hej Karol. No wiec posiedzialem troche w panelu admina i tam jest mnostwo opcji. Mysle ze to sie da zrobic (i inne rzeczy takze)o czym mowisz tylko musze po prostu przy tym posiedziec.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Tak wiec troszku sie zmienilo. Udalo mi sie wrzucic przycisk DOWNLOAD na glownej prowadzacy bezposrednio do dzialu na forum. zmienilem tez MAPA na SPIS TRESCI moze bedzie to bardziej czytelne. Co do dalszych zmian prace trwaja...Modul Polecane juz wiem jak zrobic, tylko trza to zrobic recznie. Prosze o sugestie 5 polecanych tematow.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: KARLone »

Spis treści, to krok w dobrym kierunku :) Wydaje mi się że pole "ostatnie publikacje" duplikuje zawartość strony głównej, to właśnie w tym miejscu mozna by zamieści pole "polecane"

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Wczoraj probowalem zwezic ten "baner", narazie bez powodzenie, tzn, zwezilem ale strona sie rozleciala...bede cos dalej kombinowal.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: KARLone »

a co byście powiedzieli o rubryce "nadchodzące" lub "wkrótce" ? Może w ten sposób udało by się skłonić użytkowników do powrotu na stronę i zaostrzało by to apetyt na artykuł. :D Ja obecnie pracuje nad tekstem ElCamino vs Ranchero, Opis serii NASCAR, a w oczekiwaniu na obwodzie mamy teksty o planach Chryslera wobec Jeepa i tekst o dlaczego auta w Europie muszą być droższe, z tym że tego ostatniego to chyba do Radka jeszcze nie wysłałem [Dojrzewa ;) ].

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Jak tak dalej pojdzie to mi zostanie tylko dodawanie tekstow na strone. Dawno juz nic nie napisalem a newstlera z niusami co mi na maila przychodzi juz nawet nie czytam, ciagle tylo toyota to, toyota tamto. Przydalo by sie troche niusow o klasykach ale nie znalazlem w sieci zadnej ciekawej strony.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: KARLone »

ma te same odczucia jeśli chodzi o niusy - monotematyczne. Ale spoko, na ile mogę to pomogę ;) może jeszcze ktoś dołączy będzie łatwiej.


piotrekzet

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: piotrekzet »

Chłopaki (i dziewczyny oczywiście też ;) )!
Ostatnio gorący okres u mnie, ale w końcu mam jakieś 37 minut... ;)
Jeśli chodzi o naklejki - rozmiar 30x10 cm to nie jest jakiś olbrzym, kartka A4 złożona na pół wzdłuż dłuższego boku ma tyle.
I jak w końcu z projektem? Sam napis, napis plus adres strony, tło zmienione czy takie jak w pierwszej wersji, nic nie wiem - jaka wersja obowiązuje?
Przy okazji - namierzyłem właściciela SHO z 95 roku :cool: Może nas odnajdzie :)
Tak lekko offtopując - mam nowe plany związane z byczkiem, ale na razie ciiisza ;) Jeśli się powiedzie będzie to najprawdopodobniej jedyny w Polsce i jeden z kilku na świecie taurus :)
Wiem, wiem, światła już ma niepowtarzalne :P

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Strona roadrunners.pl

Post autor: RadAg! »

Milo Piotrek ze wrociles. Brakowalo twoich tekstow :)
Naklejki sa takie jak w zalaczniku, w sumie rozmiar nie ma znaczenia ;)
Ale fizycznie naklejek nie ma. Przywioze naklejki do Polski w maju. jak juz pisalem zlecilem wykonanie naklejek w PL ale olali to, naszczescie nie placilem z gory...Zniechecilem sie i wole to zrobic tu na miejscu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ