Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycje związane z forum i stroną piszcie tutaj. Miejsce zgłaszania problemów z funkcjonowaniem forum i strony www.
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: RadAg! »

Ostatnio z Karlone zastanawiamy sie w jaki sposob poprawic 'wyszukiwalnosc' strony roadrunners. Strona jest obecna w google z nastepujacymi slowami kluczowymi:

Kod: Zaznacz cały

Ford USA,
 Mopar, 
Ford Taurus, 
Mercury, 
Crown Victoria, 
Interceptor, 
Pontiac, 
Lincoln, 
Chrysler, 
Cadillac, 
Oldsmobile, 
Buick, 
Mustang, 
Plymouth, 
Dodge, 
Chevrolet, 
Camaro, 
Corvette, 
Automatyczne skrzynie biegów, 
Sable, 
Auta amerykańskie, 
Salonki, 
Samochody amerykańskie
Moze warto by bylo to zrewidowac, zmienic. Ci uzytkownicy ktorzy sa z nimi od niedawna a znalezli strone przez google prosze o napisanie kilku slow czy mieli problem ze znalezieniem strony, w jaki sposob szukali.
Moze jakies inne slowa kluczowe? Dodac, usunac...
Wszelkie koncepcje jak najmilej widziane.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: KARLone »

mi chodzi generalnie o to, aby wpisana fraza powodowała wyświetlenie linka do strony roadrunners. Dajcie propozycje w jaki sposób szukalibyście strony z tematyką aut amerykańskich, to pomoże nam zrewidować słowa kluczowe, tak aby wyszukiwanie było skuteczniejsze

z tego co zauważyłem, to np. google wyrzuca w pierwszej kolejności - nie wiem czy dobrze to nazywam - tytuły stron, bo wpisanie któregokolwiek ze słów kluczowych w ogóle nie powoduje wyświetlenie linka do strony roadrunners a o to nam chodzi.
jesli chodzi o tytuł strony roadrunners to wyświetla mi na kolorowej belce na samej górze okna następującą treść"
Roadrunners.pl - American Cars Roadrunners.pl - Ford USA, Mopar, Ford Taurus, Mercury, Crown Victoria, Interceptor, Pontiac, Lincoln itd itd.
Myślę, że trzeba zmienić ten tytuł okna na coś w stylu:
Roadrunners.pl - Portal do amerykańskiej motoryzacji - Nowości, klasyki, wiadomości motoryzacyjne z USA.
Użyłem tu - jak mi się wydaje - sporo słów kluczowych, które google również indeksuje. Te słowa w dowolnej konfiguracji mogą własnie określić trafność wyszukiwania, walcie śmiało jak macie jakieś pomysły.

Po wpisaniu "amerykańska motoryzacja" link do roadrunners oczywiście wyskakuje ale dopiero na drugiej stronie wyszukiwania jako najbardziej trafnych. Do tego tytuł sugeruje, że to strona poświęcona głównie Taurusowi i Sablowi. Myślę, że trzeba zacząć od tego tytyłu.

Radek, na pewno masz dostęp do statystyk więc widzisz z których słów i fraz masz najwięcej wejść, może warto też iść w tym kierunku albo znaleźć lepszy. Niestety narazie nie dam rady poekspyrementować z wynikami wyszukiwania bo jak zwykle w takich w chwilach w robocie mam urwanie głowy.

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: cezar62 »

Panowie, przede wszystkim - POLSKA, POLSKI, PO POLSKU, PL, itp.
Zależy nam chyba, aby stronę znajdowali ludzie władający tym własnie językiem bo i teksty na stronie są po polsku.
Szukałem stron o amerykańskich autach dodając słowo - POLSKA - w różnych odmianach, przypadkach i skrótach.
Google nie znajduje wtedy strony roadrunners lub jest ona niebotycznie daleko w wynikach.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: RadAg! »

Jedyne statystyki slow kluczowych jakie mam pochodza z programu adwords:
amerykańskie samochody Dopasowanie przybliżone Ad Group #1 42 304 13,82% 0,04 UK£ 1,48 UK£ 1,8
samochody amerykańskieDodane Dopasowanie ścisłe Ad Group #1 31 183 16,94% 0,04 UK£ 1,22 UK£ 2,2
amerykanskie samochody Dopasowanie przybliżone Ad Group #1 10 48 20,83% 0,04 UK£ 0,41 UK£ 1,8
amerykańskie auta Dopasowanie przybliżone Ad Group #1 9 49 18, 37% 0,04 UK£ 0,33 UK£ 1,6
auta amerykańskieDodane Dopasowanie ścisłe Ad Group #1 8 32 25,00% 0,04 UK£ 0,32 UK£ 2,6
Wychodzi na to ze po markach nikt nie szuka, samochody amerykanskie lub amerykańskie tu bylo najwiecej klikniec (pogrubione)
Do do jezyka to mozna zalozyc ze polacy szukaja przez google.pl ktore wyswietla polskie strony...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: KARLone »

ok moja propozycja tytułu strony z kolorowej belki na przeglądarce była taka
Roadrunners.pl - Portal do amerykańskiej motoryzacji - Nowości, klasyki, wiadomości motoryzacyjne z USA.
bo patrząc na linka od razu wiem z czym mamy doczynienia

Cezar wspomina o podkreśleniu polskości więc robimy hybrydę i mamy
Roadrunners.pl - Polski portal do amerykańskiej motoryzacji - Nowości, klasyki, wiadomości motoryzacyjne z USA po polsku
.

Radek pisze o autach więc może
Roadrunners.pl - Polski portal do amerykańskiej motoryzacji - Auta amerykańskie, Nowości, klasyki, wiadomości motoryzacyjne z USA po polsku.
Na pewno ze słów kluczowych trzeba się pozbyć poszczególnych marek, bo te dają za dużo wyników wyszukiwania i skoncentrować się na tym czym zajmuje się strona, wydaje mi się to trafniejsze. Dawajcie dalej ;)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: RadAg! »

Opis strony:
  • Portal do amerykańskiej motoryzacji - Nowości, klasyki, wiadomości motoryzacyjne z USA po polsku. Samochody i auta amerykańskie.
Slowa kluczowe:
  • auta amerykańskie, salonki, samochody amerykańskie, ford, mopar, taurus, mercury, crown Victoria, jeep, pontiac, lincoln, chrysler, cadillac, oldsmobile, buick, mustang, plymouth, dodge, chevrolet, camaro, corvette, automatyczne skrzynie biegów, sable, impala,
Nie wiem czy ograniczac liczbe slow kluczowych, pojecia nie mam jakie znaczenie to ma...
Ustawilem kampanie reklamowa na google ponownie. zobaczymy efekty, powinnismy troche pojsc w gore choc szczerze mowiac nie liczylbym na wyniki blizej jak 2-3 strona w wynikach wyszukiwania. Otwarcie trzeba powiedziec ze wyniki na 1-2 stronie to efekt platnego pozycjonowania stron przez profesjonalistow lub ogromna popularnosc niektorych serwisow przynajmniej w takiej branzy jak nasza.
Kampanie google ustawilem tylko na jedno slowo kluczowe - samochody amerykańskie. Tutaj bylo najwiecej wynikow. Reklama jest ustawiona na Ameryke Pn., Europe i Australie ale tylko na jezyk polski.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: KARLone »

spoko niech google zaindeksuje nową treść, zobaczymy jak to będzie działać i wtedy znowu pomyślimy co dalej ;) choć może zamienił bym "Auta i samochody amerykańskie" na "Auta, samochody amerykańskie" żeby nie było masło maślane hyhy :D


piotrekzet

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: piotrekzet »

Ja wpisuję "roadrunners forum" i mam drugą albo trzecią pozycjE:)
Jakoś nie mogę zapamiętać tego nowego adresu :(

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: RadAg! »

...a taki prosty. www.roadrunners.pl :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: piotrekzet »

No właśnie dlatego :D
Może nie zdradzę pełnych danych osobowych, ale w ogólniaku miałem koleżankę, która nazywała się Dana. Za cholerę nie mogłem zapamiętać jej nazwiska przez jakieś pół roku :D

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: RadAg! »

Gdybys sie w niej podkochiwal to bys zapamietal :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: piotrekzet »

Podkochiwałem się właśnie!!! :D

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: KARLone »

sprawdziłem jak stoimy w wynikach wyszukiwania. Jest średnio dobrze, na hasło "samochody amerykańskie portal" jesteśmy na drugim miejscu... tyle że pośrednio, bo wyskoczył temat z grono.net który założyłem a nie nasza strona :( przeszukałem 10 kolejny stron wyszukiwania i nawet śladu roadrunners. Ma ktoś pomysł jak zwiększyć trafność wyszukiwania? Wydaje mi się że problem tkwi w niebieskich i fioletowych tytułach stron, który w naszym przypadku ciągle jest niewłaściwy. Sprawdziłem też hasło " samochody amerykańskie forum" i tu jest jeszcze gorzej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: RadAg! »

Jest na szczescie reklama
google reklama screen.jpg
Niestety nie wiem ktory plik strony musialbym edytowac aby zmienic opis strony w google. W wielu przypadkach google wyzej indeksuje nasze forum niz strone glowna. Pozycjonowanie strony to moim zdaniem najwazniejsze zadanie z ktorym musimy sie uporac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Slowa kluczowe - jak szukacie stron o amerykancach?

Post autor: piotrekzet »

Muszę Cię zmartwić - nie wiem jak inni, ale ja w ogóle nie patrzę na linki sponsorowane :( Z trudem znalazłem na tym obrazku...
I coś jeszcze - nie wiem jak często, ale wyniki google.pl nie pokrywają się z wersją angielską...

ODPOWIEDZ