Rabat w RockAuto

Giełda ogłoszeń, pchli targ
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: RadAg! »

crownvictoriase pisze:W Szwecji clo płaci sie od wartości. Niestety wartość liczą z kosztem przesyłki
Czyli dokładnie tak samo jak w PL tyle że szwedzkie prawo celne jest jasne i klarowne więc rockauto amo może naliczyć należne cło. W Polsce musi to zrobić co najmniej 3 urzędników. 2 sporządza niezależne kosztorysy, oczywiście różnią się od siebie kwotą bo każdy inaczej interpretuje przepisy a 3 urzędnik wyciąga średnią arytmetyczną i sporządza ostateczny koszt odprawy celnej :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: KARLone »

koszty obsługi są odrębną opłatą już na terenie kraju więc wystawiają osobą fakturę i nie wliczają do opłat celno podatkowych. Mnie wystawiają opłatę za obsługę 178 zł. Więc przy drobnieszych rzeczach w ogóle nie opłaca się brać transportu alternatywnego i lepiej opłacić przesyłkę bezpośrednio ze sklepu wraz deklaracją celną.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: wojtekrobert »

Właśnie panowie, z jakiej paki trzeba płacić za tą obsługę celną jakiejś firmie zewnętrznej, tzw agencji celnej? Czy to nie jest tak, że paczkę sprawdzają urzędnicy celni i z urzędem celnym należy załatwiać wszystkie sprawy, np. drogą mailową?? Wygląda mi to na jakieś przymusowe dmuchanie bez mydła osób które kupują za granicą.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


piotrekzet

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: piotrekzet »

"Wygląda mi to na jakieś przymusowe dmuchanie bez mydła osób które kupują za granicą".
Ale się kolega obudził, Ziemia do Wojtekrobert, to jest Polska, tu się dmucha bez mydła ;) Eurokołchoz rulez.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: KARLone »

mógłbyś oczywiście wszystko robić sam i zrezygnować z pośrednictwa agencji celnej ale jak to w urzędzie musisz stawić się osobiście i musisz wiedzieć jak wpełniać te wszystkie świststki co gdzie wpisywać, żeby urzędnik nie kwestionował i nie liczył po swojemu. W sytuacji kiedy nie mieszkasz w mieście gdzie jest urząd celny odprawiający twoją paczkę, jak policzysz koszty dojazdu, czas zmarnowany na czytanie przepisów i w ogóle to poddaje się i płacę. Pozostaje natomiast uczucie, że coś jest nie tak i nie masz wyboru w agencji, bo może ktoś biegły w tych sprawach zrobił by to taniej np. za 50 zł a nie 180.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: RadAg! »

No brak wyboru jest tutaj największym problemem. Nie kumam tego że jako klient korzystający z usług prywatnej firmy nie mogę sobie jej wybrać.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: KARLone »

Radek, teraz tak sobie myślę, że być może wyboru dokonujemy wybierając firmę już za oceanem. Tak mi się coś kojarzy że np. polonez parcel w PL współpracuje z jedną firmą. Reasumując przesyłka paczki to dość złożony proces i 4 różne firmy muszą współpracować żeby wszystko się udało, co nie zmienia faktu, że Ania w NY bierze mniej za obsługę niż agencja PL za wypełnianie papierków.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: RadAg! »

No to się zgadza ale ja z Ani ostatniej usługi nie byłem zadowolony. Przyszły do niej 2 paczki z RA i wysłała dwie a powinna zapakować to w jedną - zawsze taniej, poza tym nie wyjęła wszystkich faktur, na szczęście w UC się nie połapali. Będę robił teraz zamówienie na dniach chyba ale się zastanawiam czy robić przez nią bo i tak pewnie trafi na cło...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: saint benji »

RadAg! pisze:
crownvictoriase pisze:W Szwecji clo płaci sie od wartości. Niestety wartość liczą z kosztem przesyłki
Czyli dokładnie tak samo jak w PL tyle że szwedzkie prawo celne jest jasne i klarowne więc rockauto amo może naliczyć należne cło. W Polsce musi to zrobić co najmniej 3 urzędników. 2 sporządza niezależne kosztorysy, oczywiście różnią się od siebie kwotą bo każdy inaczej interpretuje przepisy a 3 urzędnik wyciąga średnią arytmetyczną i sporządza ostateczny koszt odprawy celnej :D
Przecież wysyłając do Polski też rockauto może naliczyć samo podatki. Ostatnio tak zamawiałem, paczka przyszła po dwóch dniach i żaden urzędnik się nią nie zajmował.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: saint benji »

KARLone pisze:mógłbyś oczywiście wszystko robić sam i zrezygnować z pośrednictwa agencji celnej ale jak to w urzędzie musisz stawić się osobiście i musisz wiedzieć jak wpełniać te wszystkie świststki co gdzie wpisywać, żeby urzędnik nie kwestionował i nie liczył po swojemu. W sytuacji kiedy nie mieszkasz w mieście gdzie jest urząd celny odprawiający twoją paczkę, jak policzysz koszty dojazdu, czas zmarnowany na czytanie przepisów i w ogóle to poddaje się i płacę. Pozostaje natomiast uczucie, że coś jest nie tak i nie masz wyboru w agencji, bo może ktoś biegły w tych sprawach zrobił by to taniej np. za 50 zł a nie 180.
Zawsze wypełniałem wszystko sam, a urzędnik nawet nie pytał, tylko wszystko podbijał i wydawał towar.

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1425
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: pecha »

Ja nigdy nie zostałem wezwany do UC, tylko poleconym przychodziło zawiadomienie o zatrzymaniu paczki z prośbą o podanie wartości. Zazwyczaj dołączany był także rachunek z paczki. Na podstawie tego wysyłałem maila do UC z zadeklarowaną wartością i później paczka przychodziła pobraniowa na mój adres, do zapłacenia była wartość wyliczona przez UC i już. Ale żeby osobiście do urzędu? hmm

Tapaltak

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: saint benji »

Dostaje się wezwanie do zadeklarowania wartości i można im to odesłać, wtedy przysyłają paczkę już do domu, a można odebrać osobiście, jak się chce szybciej.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: RadAg! »

Będę zamawiał kilka pierdół z RA lotniczą bezpośrednio do PL. Ktoś chce się dołączyć? Czekam na info do niedzieli.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: RadAg! »

Zamówione.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Rabat w RockAuto

Post autor: wojtekrobert »

Your RockAuto discount code 4650407441917926 will expire on August 7, 2016.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

ODPOWIEDZ