Alkomat

kamerki, nawigacja itp. - wszystko co potrzebne do jazdy
ODPOWIEDZ

Topic author
ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Alkomat

Post autor: ciekawski »

Czy ktoś z Was ma w posiadaniu alkomat?? Jaki warto kupić?? Czytałem że lepiej zainwestować w alkomaty elektrochemiczne niż takie jednorazówki.

Awatar użytkownika

LimuzynaTrojmiasto
Posty: 122
Rejestracja: 06 gru 2016, 11:38
Samochód: Limuzyny
Skąd:
Kontakt:

Re: Alkomat

Post autor: LimuzynaTrojmiasto »

mam najtańszy za 20zł, sprawdza się w kodzie 0-1, tzn jeszcze masz, lub już nie masz. do tego sie nadaje :)
lepsiejsze alko jakie patrzyłem poza moim choryzontem poszukiwań były, tzn ponad 250 aby było cokolwiek dokładniejszego, ale tak żeby mieć pewność to nie powiem - zadzwoń i zapytaj drogówki w swojej miejscowości :D
pozdrawiam Limuzyna Trojmiasto
'79 7.0 V8 Cadillac Fleetwood Ultra Limousine
'94 4.6 V8 Lincoln Town Car 9m
...

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Alkomat

Post autor: KARLone »

miałem taki za 400 zł niby z atestem - miał zrobić 500 pomiarów ale przy 150 zaczął coś oszukiwać. Trwało to może z półtora roku. W mojej ocenie alkomat nadaje się już teraz do kalibrowania. Jeszcze nie orientowałem się jaki to koszt i czy w ogóle to się opłaca, czy lepiej kupić nowy. Obecnie z różnych względów przerabiam abstynencję ;) wychodzi taniej :D


Topic author
ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Re: Alkomat

Post autor: ciekawski »

dotarłem do testów w gazecie Motor i tam dobre wyniki miały alkomaty z firmy Alkohit. Tam właśnie też było napisane że trzeba robić co jakiś czas kalibrację aby urządzenie pokazywało dokładne wyniki


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Alkomat

Post autor: sliwma »

Trzeba trzeba, jak w większości mierników (np. wielogazowy w straży też musi przechodzić kalibrację, co prawda alkoholu nie mierzy ale nie ma u nas potrzeby... ;P).
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

ODPOWIEDZ