LPG w samochodzie

Poruszamy tutaj wszelkie kwestie dotyczące samochodowych instalacji gazowych. Montaż, serwis, firmy, problemy.

piotrekzet

Re: LPG w samochodzie

Post autor: piotrekzet »

Tempo miał żeliwną, a taurus/sable - prawde mówiąc - nie wiem. Chyba aluminiowe.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: RadAg! »

Nieee...nie wydaje mi sie zeby Vulcan mial aluminiowe glowice.

Boso ale w ostrogach .Piekne Czarek, to moj ulubiony cytat zaraz po fuck the fuel economy :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
jmichlicki
Posty: 313
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:48
Samochód: Ford Taurus 1999, GMC Suburban 6,5 TD 1994
Skąd: Torun

Re: LPG w samochodzie

Post autor: jmichlicki »

Butla rzeczywiscie w bagazniku jest. Z tego powodu mieszcze tylko dwa trupy a nie trzy co jest pewnym problemem. Zaleta jest z kolei zdziwienie Anglikow jak widza to ustrojstwo. Zawsze wtedy mowie , ze dodatkowy silnik odrzutowy. Kabelkow pod maska prawie nie widac. Zreszta w moim volviaku pod maska to jest tak upchane , ze sie wszystko zlewa. Nic kultowego ani specjalnie szykownego w laniu benzyny do baku nie widze i malo mnie obchodzi na czym jezdze byle jezdzic. Dodam natomiast ciekawostke , ze wnioskujac z moich wizyt na forum dieselplace.com to silniki diesla w polciezarowkach sa w Stanach bardziej przepraszam za okreslenie - cool.

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: cezar62 »

Każdy ma swoje spojrzenie na świat - ja lubię wódkę zagryzać tortem śmietankowym :D
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: GAZDA »

w taurusie mam butle w miejscu dodatkowych siedzeń w bagażniku... czyli nic nie widać... koło zapasowe jest i tak z boku...

dziwi mnie to że angoli dziwi instalacja, tam gdzie pracowałem wszystkie vany były na lpg...


Topic author
jmichlicki
Posty: 313
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:48
Samochód: Ford Taurus 1999, GMC Suburban 6,5 TD 1994
Skąd: Torun

Re: LPG w samochodzie

Post autor: jmichlicki »

Anglicy generalnie nie znaja LPG. Kiedy tu przyjechalem to w okolicy byla tylko jedna stacja. Czesta sa Jeepy na gaz. Ja mam butle cylindryczna bo miala byc duza. I tak nie starcza do Polski ale tylko dwa razy tankuje po drodze.

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: GAZDA »

to dziwne, bo ja 7 lat pracowałem w londynie i masa aut była z instalacja, jak już wspomniałem w firmie wszystkie vany były na lpg...
z tankowaniem też nie miałem problemów, na każdej większej bp jest lpg...

przede wszystkim wjazd do londynu jest płatny poza niektórymi pojazdami jak np z instalacją lpg bo to ekologiczne paliwo...
znaczy tak było jak jest teraz nie wiem...


Topic author
jmichlicki
Posty: 313
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:48
Samochód: Ford Taurus 1999, GMC Suburban 6,5 TD 1994
Skąd: Torun

Re: LPG w samochodzie

Post autor: jmichlicki »

Dane chyba swieze - 140 tys. I to na dzisiaj. http://www.autogas.ltd.uk/ . Co do gazu BP to dzisiaj jest ich troche ale od roku. Jesli zas chodzi o wjazd bez congestion charge to sytuacja jest bardziej skomplikowana. To nie jest tak , ze kazde auto z gazem nie placi. Jest lista modeli , ktore przeszly cos w rodzaju homologacji. Dlatego jest tak wiele Jeep Cherokee z LPG. Ta homologacja sporo kosztuje i nie oplaci sie jej robic indywidualnemu uzytkownikowi. Ale jesli ma sie np. jeepa to wystarczy zglosic instalacje do TfL . Dostaje sie naklejke na szybe a numer rejesytracyjny zostaje wpisany do bazy. Tak jak pisalem LPG jest malo znane a wogole to mowia na to autogas. Kupe kasy kosztuje zalozenie instalacji ale uzywane mozna kupic doslownie za grosze. Nie ma zadnego problemu z przegladem np. moje volvo przechodzi MOT tylko na LPG i wyniczki sa wzorowe. Nikt nie pyta kto Ci to zalozyl. Na stacji tankuje sie samemu a policja ma w dupie. Jesli pracowales w firmie , ktora rozwozila towar po centrum to rzeczywiscie moglo byc tak , z e vany jezdzily na LPG zeby nie placic congestion charge.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: RadAg! »

Na IoM tez mialem auto z instalacja (Taurus). Jedyna rzecz jaka podczas przegladu sprawdzali to naklejka na aucie informujaca o tym ze auto jest z instalacja (napis LPG w trojkacie). Niestety nie wiem czy obecnosc instalacji wplywa na obnizenie road taxu itp, nigdy nie przesdzedlem badan technicznych i to nie z powodu braku owej naklejki. Na wyspie jest tylko jedna stacja ktora sprzedaje gaz.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: GAZDA »

jmichlicki pisze: Jesli pracowales w firmie , ktora rozwozila towar po centrum to rzeczywiscie moglo byc tak , z e vany jezdzily na LPG zeby nie placic congestion charge.
no ale oni mieli te vany na długo przed wprowadzeniem cc ja tam robiłem od 2000 roku a cc chyba w 2004 wprowadzili, wtedy nie było kłopotu z lpg...

dodatkowo teraz pewnie przybedzie vanów z lpg jak wprowadzą w londynie low emission zone hehe...

polska jest chyba jedynym krajem europy gdzie nie wolno se samemu zatankować gazu...


Topic author
jmichlicki
Posty: 313
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:48
Samochód: Ford Taurus 1999, GMC Suburban 6,5 TD 1994
Skąd: Torun

Re: LPG w samochodzie

Post autor: jmichlicki »

LPG nie daje zadnych forow oprocz zwolnienia z congestion charge a i to tylko dla aut ze wspomnianej przez mnie listy. Z drugiej strony nie sa rzucane pod nogi zadne klody.

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: GAZDA »

na stronie tfl jest napisane ino alternative fuel...
no jak to nie ma? a cena paliwa? vany robią sporo mil... tak samo mi to jeżdżenie tam i nazad sie ino tak opłacało, dieslem by mi drożej wyszło...

znalazłem jeszcze coś... zniżka w podatku drogowym
LPG cars qualify for a lower rate of car tax, as they are classed as ‘Alternative Fuel Cars’.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: RadAg! »

jmichlicki pisze:LPG nie daje zadnych forow oprocz zwolnienia z congestion charge a i to tylko dla aut ze wspomnianej przez mnie listy. Z drugiej strony nie sa rzucane pod nogi zadne klody.
A jak jest z podatkiem drogowym? Na IOM za smarty i toyoty hybrid nie placisz podatku.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: LPG w samochodzie

Post autor: GAZDA »

no jak pisze, wyczytałem że jest zniżka na road taxa...


Topic author
jmichlicki
Posty: 313
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:48
Samochód: Ford Taurus 1999, GMC Suburban 6,5 TD 1994
Skąd: Torun

Re: LPG w samochodzie

Post autor: jmichlicki »

Przyznaje racje , moja wiedza byla przestarzala. W 2008 zmienily sie przepisy i samochody wyprodukowane i zarejestrowane po 2001 roku przerobione na gaz moga placic nizszy road tax - okolo 20 funtow mniej. Tylko , ze trzeba miec brytyjski certyfikat a instalacja LPG tutaj to dla mojego auta okolo 2 tys £. W Polsce placilem 800 a kiedy przelozylem ja do kolejnego samochodu juz nic oprocz dnia pracy.

ODPOWIEDZ