Instalacja LPG

Poruszamy tutaj wszelkie kwestie dotyczące samochodowych instalacji gazowych. Montaż, serwis, firmy, problemy.

Topic author
ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Instalacja LPG

Post autor: ciekawski »

Czy Waszym zdaniem warto montować instalacje LPG w samochodzie??
Możecie z własnego doświadczenia polecić jakieś które dobrze się sprawdzają??
Czytałem troszkę np. o BRC (były pozytywne opinie)

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Instalacja LPG

Post autor: saint benji »

Zadając pytanie chyba warto byłoby napisać do jakiego samochodu ten gaz, jaki silnik, jakie przebiegi robisz itd.


piotrekzet

Re: Instalacja LPG

Post autor: piotrekzet »

Ja z własnego doświadczenia mogę polecić nieinstalowanie LPG w samochodzie z silnikiem o pojemności powyżej 1.5 litra.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Instalacja LPG

Post autor: saint benji »

piotrekzet pisze:Ja z własnego doświadczenia mogę polecić nieinstalowanie LPG w samochodzie z silnikiem o pojemności powyżej 1.5 litra.
Moja Crown Victoria ma 11-letnią instalację sekwencyjną, zrobione jest na niej aktualnie 63 tysiące mil. Oprócz wymiany filtrów nic nie było robione (wypadałoby pewnie dostroić czy coś). Jeździ jak złoto i co najlepsze - sama się naprawia!

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Instalacja LPG

Post autor: KARLone »

Raczej trudno znalezc powody zeby instalacji nie zakladac. Oplaca sie praktycznie w kazdym aucie. Aktualnie gaz jest 2,7 razy tanszy od benzyny. Przykladowo male autko palace benzyny 5,5 L/100km kosztuje 24 zł. Minvan typu Voyek palacy gazu 14L/100km 22 zł. Tez nigdy nie mialem powaznych problemow z gazem. Pozdrwiam piotrkazet :D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Instalacja LPG

Post autor: RadAg! »

Dobrą instalację warto założyć, jeżeli da radę sekwencję to tym bardziej. Cały mit o gównianości LPG powstał przy instalacjach 1 i 2 generacji czyli takich jak mam w Luminie. Chuj człowieka strzela i nie tylko. W Subaru miałem sekwencję i było miodzio. W Hondzie tyle że tam były problemy ale to dlatego, że instalacja była na granicy żywotności (10+).
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Instalacja LPG

Post autor: piotrekzet »

Jeszcze moje trzy grosze. Kumpel - miłośnik LPG, uważający, że to jedyne słuszne rozwiązanie, zakłada lub kupuje samochody tylko z LPG.
Pierwszy umarł z nieznanych przyczyn.
W drugim przestał działać na benzynie.
W trzecim poszła uszczelka pod głowicą
W czwartym jest identyczny problem z uszczelką. Z wyjątkiem pierwszego, w każdym była instalacja sekwencyjna.
Być może ktoś uważa, że to normalne objawy eksploatacji. Że jeżdzenie na regulacje to standard. Ja mam odmienne zdanie. Zasadniczo nie udzielam się w tematach o LPG, odpowiedziałem teraz na jedno pytanie, ale widzę, że Koledzy zachowują czujność rewolucyjną. Z moich doświadczeń wynika jasno, że LPG to problem. A nie jestem typem, który po raz kolejny sprawdza, czy prąd w gniazdku na pewno kopie.


piotrekzet

Re: Instalacja LPG

Post autor: piotrekzet »

Seba, nie zrozumieliśmy się :)
Żeby nie drążyć bezsensownie tematu - Ty masz opinię pozytywną, ja mam negatywną. I nie ma co się licytować.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Instalacja LPG

Post autor: KARLone »

Ok. Piotrek, już rozumiem twoje podejście. Skoro prąd w gniazdu kopie, to znaczy, że jest to problem i lepiej nie używać zamiast zrozumieć czemu tak się dzieje.


piotrekzet

Re: Instalacja LPG

Post autor: piotrekzet »

Karlone, nie rozumiesz mojego podejścia i dramatycznie upraszczasz, ale niech Ci będzie - nie mam ochoty dowiedzieć się po raz kolejny, że kopie ;)


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Instalacja LPG

Post autor: sliwma »

Jak już o prądzie - nie zawsze jak wsadzisz palec to Cię kopnie. Raz trafisz na fazę, raz na zero, chyba że instalacja jest robiona wg. wytycznych to faza po lewej stronie. :P
I tak jest pewnie z LPG, trafiają się dobrze działające i takie źle, a jak są zrobione zgodnie ze sztuką to prawdopodobieństwo awarii jest minimalne - sam samochodu nie posiadam ale z opowieści mojego dziadka, który miał kilka różnych aut (w przeciągu kilkudziesięciu już lat wstecz), jak miał instalację gazową to nie miał z nią żadnych problemów, ale w większości (jeśli nie wszystkie) były to instalacje holenderskie które są praktycznie niezawodne.
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Instalacja LPG

Post autor: GAZDA »

mi gazowe instalacje nie sprawiały problemu, żadne auto mi z tego powodu nie padło, ostatnio to właściwie ino z prądami zawsze problemy bywały w autach, w przeszłości wszelkie usterki silnikowe działy sie w silnikach bez istalacji...
trza po prstu wiedzieć że przy spalaniu lpg powstaje większa temperatura, i pewnie ciśnienie, i jak bryka ma stary nieszczelny silnik czy źle zamontowaną lub wadliwą uszczelke to dużo szybciej ją wypierdzieli jasna sprawa...

Awatar użytkownika

dbialek
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2011, 12:26
Samochód: DODGE DURANGO 4,7 l 2003
Skąd: WROCŁAW
Kontakt:

Re: Instalacja LPG

Post autor: dbialek »

:medit: Moje Durango rok 2003 ma gaz od 7 lat i jest bezawaryjnie i nawet spoko mało pali tego gazu... :medit:
http://www.ekojarmarki.pl" - to co robię w pracy ... :keep:


temi11
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2016, 16:20
Samochód: toyoya
Skąd:

Re: Instalacja LPG

Post autor: temi11 »

prowadzimy z bratem szkole jazy i mamy praktycznie każde auto zagazowane, nawet jak bierzemy nówkę to zaraz jest lpg wkładane. Prywatne auto też bym zagazował bez wahania. Obecnie w 3 autach mamy brc włożone i powiem szczerze, że w porównaniu z innymi instalacjami z nimi nie mamy praktycznie żadnego kłopotu.


Topic author
ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Re: Instalacja LPG

Post autor: ciekawski »

pytanie dotyczyło ogólnie samochodów a nie jakiegoś konkretnego modelu. A jakich producentów macie te instalacje??

ODPOWIEDZ