I Zlot Letni MoparCars.pl

Relacje ze spotkań i zlotów, ogłoszenia o imprezach amcarowych, opinie na temat zlotów

JoteR

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: JoteR »

Sibi pisze: A co do widniejących marek to dla zwykłego Polskiego śmiertelnika to i tak za dużo że o określeniu "Mopary" nie wspomnę :)
Też prawda. Kolega z pracy widząc mój kubek z logo MOPAR zaczął rozszyfrowywać napis.
I z jakim skutkiem?
Miejski Ośrodek Pomocy... :hah: i dalej zabrakło wyobraźni.
Musiałem sprawę wyjaśnić i był niezły ubaw.


BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: BOB »

ARON pisze:Troszkę OT, ale tak sobie patrzę na Twój obrazek w podpisie Sibi i pewnie raczej wiesz, że Mopar-y to nie tylko 3-ka Chrysler+Dodge+Jeep, ale i... Nash, Imperial, Plymouth, DeSoto, AMC oraz parę innych. To ofkoz żaden zarzut itp., raczej tylko spostrzeżenie/sugestia. ;)

keep'on cruisin'
Aron

Poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię... o ile nie ma najmniejszej wątpliwości co do tożsamości Imperiala, Plymoutha i DeSoto, to powstaje pytanie o marki spokrewnione. Scisle rzecz biorąc Nash, Hudson, powstałe z nich AMC w końcu nawet Willys za "życia" nie miały nic wspólnego z produktami ChryCo. Dopiero po wykupieniu weszły do rodziny, choć równocześnie przestały istnieć (niektóre wcześniej). Oczywiście w pewien sposób to wsteczne pokrewieństwo istnieje i pamięć o tych markach jest kultywowana, czy jednak ci kuzyni mają prawa do okreslenia Mopar? Równie ciekawy jest wątek Dodge Bros - później Dodge. Czy samochody braci Dodge też są Moparami czy dopiero te produkowane już przez ChryCo? Takie rozważania są oczywiście czysto akademickie, nie wiem czy jest jakieś przeważające "oficjalne" stanowisko fanów w tej sprawie, niemniej jest to interesujacy fragmet historii.
No i oczywiści wozy tych marek są mile widziane na zlotach. Czy podobnie bedzie z produktami Fiata? No i pozostaje jeszcze kwestia DB i jego krótkiego związku z Chryslerem...
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs


Topic author
Sibi
Posty: 203
Rejestracja: 08 maja 2011, 22:03
Skąd:

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: Sibi »

Zasada jest jedna to jest zlot MoparCars.pl co nie oznacza że sa wpuszczane tylko i wyłącznie Mopary z krwi i kości.
Tak więc jeżeli przyjedzie jakikolwiek amcar na pewno będzie wpuszczony (ponoć ma się pojawić Cady) pewnie jak by się nawet pojawił VW Routan czy Lancię Voyager (bo jak by nie patrzeć to i tak wychodzi Voyek) też byśmy wpuścili jak i Lancię Themę, Flavię czy Fiata Freemontha.

Na zlocie będą też auta o których nie chcę pisać ale za to ich właściciele są z nami Moparowcmi związani duchowo :)
Tak więc jak ktoś chce się zjawić to zapraszam serdecznie.

Awatar użytkownika

ARON
Posty: 129
Rejestracja: 22 sty 2012, 12:49
Samochód: I've got a HEMI
Skąd:

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: ARON »

Jakby wjechałaby legalnie-oficjalnie Flavia, Thema, czy Freemont itp., to ja bym np. automatycznie wyjechał, ale to ofkoz moja decyzja - jak Mopar-y (co w przypadku nawet niektórych nowych z V8 jest naciągane) to Mopar-y a nie jakieś czary mary. Ot, tyle, wyraziłem swoje zdanie, które oczywiście nie każdy musi podzielać, lecz na zlotach amerykańćów na Zachodzie też nie uraczycie Infiniti, Lexusa, Acury itd.
Poszukuję właścicieli aut amerykańskich z Zielonej Góry (lubuskie) oraz bliższych lub dalszych okolic - us.cars.zgora@gmail.com

Wyłącz światła - włącz myślenie www.DADRL.pl
Born to Ride, Ride to Live

Awatar użytkownika

m4ni3k
Posty: 831
Rejestracja: 20 kwie 2011, 21:50
Samochód: pacifica 4.0 AWD
Skąd: Warszawa

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: m4ni3k »

Kilka fotek na FB:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 432&type=1

i trochę ryczenia:
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika

m4ni3k
Posty: 831
Rejestracja: 20 kwie 2011, 21:50
Samochód: pacifica 4.0 AWD
Skąd: Warszawa

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: m4ni3k »

Kilka moich filmów z toru (bez obróki, więc wybaczcie):











Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: RadAg! »

Troche nudno... nawet Challenger porzadnie gumy nie przypalil ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

m4ni3k
Posty: 831
Rejestracja: 20 kwie 2011, 21:50
Samochód: pacifica 4.0 AWD
Skąd: Warszawa

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: m4ni3k »

Na tym filmie ja za kierą, nie mogłem sobie pozwalać za bardzo :D wolałem dwa trzy razy, ale krótko :D chłopaki trochę szaleli, ale ja nie nagrywałem, bo konkurencje ogarniałem
Pozdrawiam :-)


sivy
Posty: 116
Rejestracja: 04 mar 2012, 09:06
Samochód: dodge challenger srt8 ('09)+gmc yukon denali ('11)
Skąd:

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: sivy »

przypalil przypalil ale troche wczesniej:)

Awatar użytkownika

notti
Posty: 25
Rejestracja: 03 sty 2012, 07:20
Samochód: cadillac sedan devillle 1968r
Skąd:

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: notti »

a nudno nie było, bo samym paleniem gumy człowiek nie żyje :D


Saint

Re: I Zlot Letni MoparCars.pl

Post autor: Saint »

Zobaczymy jak "nudno" będzie na zlocie RR....nasza delegacja się chyba pojawi:)

ODPOWIEDZ