Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: hodik »

Witajcie !
Stało się.....Mam u siebie zmieniarkę ( 6CD - Oryginalna ALPINE ), która chodziła pięknie, cacy :) Dzisiaj turlam się powolutku uśmiechając się sam do siebie i nucąc sobie ZZ TOP a tu nagle : SRU PIERDUT ! Cisza....I napis BAD DISC - Pomyślałem hmm ? Coś jest nie tak, zmieniłem sobie na drugą płytkę i znowu to samo. Przyjechałem do domu wrzuciłem Oryginalną płytkę Steczkowskiej i dalej nic - Może Lincoln się obraził, że wrzucam takie płyty, ale to samo stało się przy ACDC :( :( . I teraz do was pytanie: Co mogło się stać ? Słychać jak Zmieniarka pracuje, i widać jak ładuje płyty, nic jej raczej nie dolega ale na radiu wyświetla mi cały czas błąd, stało się to nagle :sad: Radio nie odbiera fal bo nie przestrojone a ja zostałem głuchy....Poradzicie co ? :what:
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: GAZDA »

możliwe że poprzestawiał ci sie ten cały laserowy czytnik, poluzowało sie i nie czyto teraz...
nieprzestrojone radio?? masz radio z czasów prl gdy częstotliwości ukaefu były inne?
amerykańskie radia spoko działają w europie jedyny problem jest ze stacjami o częstotliwości np 99,2 czyli z parzystą końcówką, bo w usa mają ino nieparzyste ale wszystko pomiędzy 87,5 do 107,9 odbiera...

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: hodik »

Mam oryginalne radio TC z 99 roku ale nie czyta żadnych stacji cholera jedna i tak samo transmitera FM - Czemu mi zmieniarka nie chodzi to dalej nie wiem - tym bardzie jak mam ustawić ten laser
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: GAZDA »

masz po prostu zepsute radio...
wyciągnijzmieniarke, rozkręć, i w miescu gdzie jest czytana płyta zobaczysz czytnik to takie hehe jakby to opisać, jak mikro żarówecka wygląda tojest tan laser, jest on na takiej szynie która sie przesuwa w zależności którą ścieżke czyta, powinna tam być śrubka, tym sie to jakoś ustawia, jak nie wiem, nigdy tego nie robiłem, chyba najlepiej weź to i zanieś do jakiegoś kogoś kto sie tym zajmuje...

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: hodik »

Hmm...Zepsute radio ? Wszystko w nim chodzi cacy - Kasety Płyty itd. nie wiem dlaczego określasz je jako zepsute ?
Ok wykręciłem zmieniarkę i zaniosę do kogoś kto może lepiej się na tym zna....:) Dziwi mnie tylko, że to tak nagle.
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: GAZDA »

chodziło mi o radio, czyli odbiornik radiowy...
wiesz w autach jest sporo wibracji, mi w lapku sie przesuneło o pół milimetra i nie czytało...
mogło też sie stać że padł ten cały laser, abo jakiś kabelek...


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: brolcio »

Z radiem możliwe, że masz problem z odłączoną anteną - radio jest sprawne a nie ma prawa działać.

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: hodik »

Tak jutro też wyciągnę radio i posprawdzam kostki :) A zmieniarkę zawiozę i zobaczymy co powiedzą ? Ciekawe czy da się to w ogólne naprawić
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: RadAg! »

Tez mam oryginalne radio w Vicky, niestety tylko radio, naszczescie w dobie tak uzytecznych wynalazkow jak transmitery nie jestem bez muzyki, nawet lepiej, podlaczam telefon do transmitera z 700 piosenkami wiec zawsze znajde cos co akurat mnie wprowadzi w nastroj :D
Moje radio lapie co dwa, nieparzyste tylko ale da sie sluchac tyle tylko ze wyszukiwanie automatyczne nie dziala bo mi przeskakuje stacje parzyste (dziwnym zbiegiem okolicznosci wiekszosc stacji radiowych w UK czy PL ma parztyste koncowki). Tak czy siak jak znam czestotliwosc to sobie ustawie recznie. Np 'trojki' slucham w Poznaniu na 96,5 (oryginalnie 96,4) i smiga.
Twoje radio Hodik jezeli jest sprawne powinno dzialac tak jak moje. Masz antene zewnetrzna czy w tylnej szybie?

Co do CD-playera...Tak jak mowi GAZDA wez to lepiej zanies do kogos kto sie zna, ewentualnie sprawdz wczesniej kabelki, srubki itp bo moze jakas pierdolka. Jezeli to laser to nie dotykaj go przede wszystkim, nie probuj czyscic. To cholerstwo jest strasznie wrazliwe.
Dobrze ze czasy kaset (wkrecaly sie) i plyt CD (duze, nieporeczne i sie rysowaly) mamy juz za soba :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: hodik »

RadAg! Ja bym chciał u Siebie podłączyć jakiś transmiter albo zrobić stałe wyjście z dużym Jack'iem ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać i jak to zrobić :D Zmieniarkę zaniosłem, a teraz motam się jak wyciągnąć radio :roll:
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: RadAg! »

Transmiter to pikus bo go nie musisz podlaczac do radia :)
Z wyjeciem radia jest problem, potrzebujesz cos takiego:
http://cgi.ebay.com/FORD-LINCOLN-MAZDA- ... 4152acdef4

Gdzies czytalem ze mozna to dorobic samemu.

http://www.crownvic.net/ubbthreads/ubbt ... er=1496316
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: hodik »

Ale gdy podłączam transmiter FM do radia....to nic nie gra bo nie ma połączenia z falami z radia :( Transmiter na pewno jest sprawny. Ja nawet nie wiem gdzie powinna być antena - z tyłu na szybie nic nie mam a tym bardziej na zewnątrz.
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: RadAg! »

Jezeli nie masz zewnetrznej anteny to prawdopodobnie masz antene w tylnej szybie, jak ja.
Sprawdz ile kabelkow masz podlaczonych do tylnej szyby. Z lewej i prawej masz przewody od ogrzewania, natomiast jezeli masz antene w szybie powinienes miec trzeci przewod przy gornej krawedzi szyby uciekajacy pod podsufitke.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: piotrekzet »

Nie dotykaj żadnych śrubek! Przesterujesz tylko prąd lasera i szlag go trafi!
Najprawdopodobniej zwyczajnie się zakurzył. Jeśli masz sprężone powietrze w sprayu to zwyczajnie przedmuchaj to "oczko", może być też gaz do zapalniczek, tylko poczekaj aż odparuje. Oczywiście to wszystko robisz na odłączonym sprzęcie :)
Oczywiście mógł "umrzeć" ze starości i 1542 innych przyczyn, ale nie panikuj od razu :)

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Zmieniarka nagle przestała działać " BAD DISC "

Post autor: hodik »

Wszystko już chodzi Cacy :)

Zmieniarkę odkręciłem :) Zawiozłem do gościa wyczyścił laser i wszystko śmiga :cool: Radio też uruchomiłem - Okazało się, że była z tyłu odkręcona antena :) Włożyłem ją do radyjka i jest elegancko :D
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

ODPOWIEDZ