Emigracja do kraju byków...

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Emigracja do kraju byków...

Post autor: GAZDA »

właśnie wpadłem w depresje..., chyba jedyna możliwa legalna możliwość emigracji do stanów jest przez loterie wizową, z której już któryś tam rok z rzędu jesteśmy wykluczeni. też przyszłorocznym losowaniu nie możemy brać udziału :(
no to zaczołem coś kombinować żeby sie dało, więc zaczołem sie starać o obywatelstwo niemieckie, bo mam taką możliwość, (do niemiec nie chce bo to głupi kraj i tak samo se moge w polsce przecież siedzieć no nie?) połaziłem ostatnio po urzędach informowałem sie, zbierałem jakieś formularze wypełniałem, no i teraz właśnie przed chwilą wypełniając podanie o udział w losowaniu dowiedziałem sie że obywatelstwo to chuj! liczy sie miejsce urodzenia!!! :( :( :( :sad: :faint: dobrze że nie zapłaciłem w niemczech tych 250 euro bo nie miałem... by sie zmarnowały...

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

widze, ze masz ten sam problem co ja z tym ze ja jestem młodszy ;) i bede staral sie wyjechac jako au pair a jak niewyjdzie to na w&t lub cos w tym stylu. jezeli nic niewypali to bedzie trzeba sie ożenić z amerykanka :P

rozumiem ze pobyt na nielegalce cie nie interesuje, mi jak nic nie wyjdzie to bedzie to moja ostatecznosc :(

wesolych
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Hej GAZDA! Mnie strasznie męczy ta sytuacja. Ciągle myslę o stanach czy choćby Kanadzie. Ciagnie mnie strasznie. I tu dupa bo w moim przypadku to jedyną realną szansą jest loteria której kolejny rok nie ma...Będę, jak się uda, starał się o obywatelstwo brytyjskie. Tylko 3,5 roku mi zostało. A obywatele brytyjscy to nawet losować nie muszą :) Tylko żeby nie było takiej samej ściemy jak w Niemczech że mimo obywatelstwa nie możesz boś urodzon w PL...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

RadAg! pisze:Hej GAZDA! Mnie strasznie męczy ta sytuacja. Ciągle myslę o stanach czy choćby Kanadzie. Ciagnie mnie strasznie. I tu dupa bo w moim przypadku to jedyną realną szansą jest loteria której kolejny rok nie ma...Będę, jak się uda, starał się o obywatelstwo brytyjskie. Tylko 3,5 roku mi zostało. A obywatele brytyjscy to nawet losować nie muszą :) Tylko żeby nie było takiej samej ściemy jak w Niemczech że mimo obywatelstwa nie możesz boś urodzon w PL...
i tu jest problem bo anglicy też są wykluczeni... a nawet jak by mogli brać udział to liczy sie miejsce urodzenia...
a bez wizy to ino turysstycznie można wyjechać, to samo dotyczy niemców, pracować nie wolno...

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

ja bym chciał tam prowadzić działalność gospodarczą, więc wyjazd na wize turystyczną odpada, moja rodzina siedzi tam na tych zasadach i jest do dupy, bo ino dziadowskie roboty na czarno można robić...

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

czytałem, że:
"2. Czy na wizie B-1 mozna pracowac w USA?

Nie, na tej wizie nie mozna pracowac, jednakze mozna - w wiekszosci przypadkow - otworzyc wlasny biznes. "
info: http://www.prawoimigracyjneusa.com/wiza_turystyczna.htm

p.s
znam chyba już tą strone na pamiec. :)
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

B-1 ==> BUSINESS VISITOR ==> wiza ta pozwala przebywac w USA w celach biznesowych takich jak robienie inwestycji, zakupy towarow , uczestnictwo w seminariach itp. Jednkaze nie wolno byc zatrudnionym na terenie USA prowadzic wlasnej firmy. Czasem jest to dosc trudne aby nakreslic linie miedzy mozliwosciami biznesowymi jakie daje wiza osobie przybywajacej do USA a faktem, ze dana osoba nie moze nielegalnie pracowac w USA.
no ja bym chciał pracować w swojej firmie, ale nie moge, nie moge też tej wizy zmienić na residency...

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

jedynie to by mnie ratowało:
H-2B tymczasowi pracownicy roznego rodzaju przybywajacy do USA by
wykonywac prace na ktore jest zapotrzebowanie a jest zbyt mala
liczba osob mogacych pracowac w tym zawodzie
słyszałem że jest duże zapotrzebownaie na kierowców ciężarówek, na początek bym se pojeździł truckiem po stanach, też fajnie...
wie ktoś coś na ten temat?
jakieś strony internetowe, firmy transportowe które by mi zasponsorowały wize???

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

poszukaj tutaj:
http://usa.info.pl/phpBB2/viewtopic.php ... t=kierowcy
http://usa.info.pl/phpBB2/viewtopic.php ... t=kierowcy
generalnie na http://usa.info.pl/phpBB2/ znajdziesz duzo informacji na temat wyjazdow i pracy (legalnej jaki i na czarno)


pora spac jutro w trase.
pzdr
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

widze że sie ostro zajmujesz tematem...
dzięki za linki... :D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Mam kolege w Chicago który od 2 lat prowadzi własną działalność-firmę budowlaną a jest na czarno. MIał wizę studencką na 3 m-ce jak wyjeżdżał :?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

prowadzi legalną działalność? jako firma, czy ino udaje że jest jakimś self employed contractor?

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Wiem że ma działalność. Robi to chyba nielegalnie bo coś mi wspominał że się cyka, że już 2 lata nie był w Polsce bo jak wyjedzie to nie będzie mógł wrócić...

Co do wyjazdu. Fakt że brytyjczyk może jechać do USA choćby turystycznie bez wizy to ogromna szansa. Ja nie widzę siebie i mojej żony jak staramy się w Polsce choćby o głupią wizę turystyczną. W Polsce nie mamy nic co nas trzyma a trzeba udowodnić konsulowi że ma się z krajem ścisły związek. Sam nie wyjadę bo nie chcę, jak już tylko z żona. Jedyna opcja jaką widzę to ściema że chcemy na miesiąc miodowy, ale dla konsula i tak jestem podejrzany bo i tak od 1,5 roku jestem za granicą i pracuję więc chyba domysla się że kraj mam w dupie...przynajmniej jesli chodzi o pracę...

Sama możliwość wyjazdu turystycznego duzo daje. Nawet jeżeli wrócisz po pobycie turystycznym to przynajmniej się rozeznasz, poznasz ludzi, poznasz kraj. Może za drugim razem jak pojedziesz uda Ci się gdzieś na czarno pracować...
Wydaje mi się że to najlepsza opcja jak nie ma losowania zielonej karty...

Myślę poważnie o tym żeby sobie zrobić obywatelstwo brytyjskie. Jak nie USA to Kanada czy Australia. Brytyjczyka wpuszczą wszędzie,a jak nie to sam wejdzie :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

zgadza sie , fakt ze nie trzeba sie stresować przy wizie turystycznej, już dużo daje, to samo dotyczyłoby mojego niemieckiego obywatelstwa, no ale jak już pisałem, chce zieloną karte, a jak bede siedział na tyrystycznej i posiedze dłużej, to mam zakaz wjazdu do 10 lat a o emigracji moge zapomnieć...
chciałbym legalnie mieszkać i prowadzić działalność, ostatecznie mógłbym w anglii, ale europa nie daje mi tyle możliwości co ameryka...
do australii, nowej zelandii, kanady, nawet nie mam co marzyć, nigdy mnie tam nie wpuszczą (no chyba że turystycznie)
głupia sprawa z ta loterią, bo widząc na forum co mały linka wysłał, to masa polaków dostaje zielone karty, przez łączenie rodzin, sponsoring, lub małżeństwo, w ten sposób nigdy już nas nie dopuszczą do loterii...
i z tym miejscem urodzenia, też głupio, można kombinować jak sie chce, zmieniać obywatelstwo, a i tak, miejsca urodzenia już nie zmienisz... chyba że z tym sie coś pokombinuje, w sumie urodziłem sie 30 kilometrów od słowackiej granicy... ;)
albo może jak tak dalej nasz rząd bedzie sie kłucił ze sąsiadami, to dojdzie do wojny np z niemcami, którzy zajmą polske, i przyłączą do reichu, wtedy nasze miejsce urodzenia beda niemcy, bo liczy sie aktualna sytuacja...
moja babcia według tego urodziła sie na ukrainie...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Jak wyglada sytuacja z wjazdem do Kanady, Australii, Nowej Zelandii??
Mam wujka w Australii. Widziałem się z nim ponad rok temu planując wyjazd tutaj, do UK. Mówił mi że mam przyjechać do niego a nie do Anglii. Ponoć jeżeli złożę podanię o pracę na WWW australijskiej ambasady i zostanie ono pozytywnie rozpatrzone to podając wujka jako mojego opiekuna w Australii mogę jechać i pracować...On jest w Melbourne, Wyjechał 20 lat temu, przez 2 lata był w obozie dla uchodźców...W Australii niestety nie mają takich fajnych samochodów jak w USA/Kanada
Co do stałego pobytu w stanach to ja się nie upieram. znam ten kraj z filmów z opowieści...ale ile w tym prawdy to nie wiem. Mam jakiegoś wujka w Chicago ponoć o ile jeszcze żyje, ale nawet go nie znam bo to brat mojej babci...Wyjachał jak jeszcze nie istniałem. Ty masz rodzinę to oni Ci sytuacje na pewno nakreślili, jak tam jest, bo tam są...

W obecnej chwili zależy mi na tym brytyjskim obywatelstwie, ewentualnie na manxowskim, ale to jeden pies...Sama mozliwośc jeżdżenia do stanów turystycznie to już dużo. Mi zależy na zobaczeniu kraju i przywiezieniu auta, może kilku w przyszłości...

A co do Słowacji. W tym roku jakoś Słowakom zniesiono wizy turystyczne do Kanady...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ