Sztuka dobrej fotografii

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Sztuka dobrej fotografii

Post autor: RadAg! »

Swietne foty :) Ja o pieskach za bardzo nie pogadam bo jak bylem maly skoczyl na mnie jeden wilczur i mam lek do dzisiaj. Po prostu boje sie psow...
Ale o fotach moge pogadac :) Jaka ogniskowa ma obiektyw ktorym robiles foty? Moze napisz kilka slow o sprzecie jakiego uzywasz?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

jaber
Posty: 101
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:23
Samochód: Dodge Power Ram w200 1976
Skąd: Ratułów / Zakopane

Re: Stwory potwory - znaczy się nasze pupile ;)

Post autor: jaber »

Zapodaj jakiś temat gdzieś na temat foto z miła chęcią coś popisze , może czegoś się nauczę a może i ja komuś coś podpowiem .
Zawsze można tez jakieś swoje prace powklejać itp itd.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: KARLone »

proszę bardzo :) mnie temat fotografii też interesuje. Choć sprzęt mam raczej zabawkowy to niezmiernie mnie cieszy dobra i ciekawa fotka. Kiedyś próbowałem sfotografować burzę, heh, chyba ze 120 zdjęć natrzaskałem i tylko na 3 były widoczne pioruny. Potem odkryłem do czego służą zdjęcia seryjne i dlaczego tanie aparaty nie potrafią takich rzeczy w pełnej rozdzielczości. Potem odkrywałem makro, zdjęcia w ruchu, a ostatnio próbowałem sfotografować zaćmienie słońca. Fotek na razie nie dam rady wrzucić, bo korzystam z badziewnego internetu gsm, może w poniedziałek będę w domu to coś się uda zapodać. Na razie to Wy macie pole do popisu :)

Awatar użytkownika

jaber
Posty: 101
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:23
Samochód: Dodge Power Ram w200 1976
Skąd: Ratułów / Zakopane

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: jaber »

RadAg! pisze:Swietne foty :) Ja o pieskach za bardzo nie pogadam bo jak bylem maly skoczyl na mnie jeden wilczur i mam lek do dzisiaj. Po prostu boje sie psow...
Ale o fotach moge pogadac :) Jaka ogniskowa ma obiektyw ktorym robiles foty? Moze napisz kilka slow o sprzecie jakiego uzywasz?
Większośc fot które tam zamieściłem w temacie z psiakami poszła na 15mm jedna na 30mm szkłem sigmy 15-30 i chyba dwie za rybim oku zenitara 16mm.

A foce zasadniczo systemem nikona .

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: RadAg! »

Podales ogniskowe juz po przeliczeniu na 35mm?
Naprawde fajne :) Choc jak wiadomo nie aparat czyni fotografa ;)

My focimy Olkiem E-3 choc od dluzszego czasu sluzy tylko okazyjnie zeby zrobic kilka fot. Moja zona wrocila aktualnie do korzeni i biega z Zenitem 12XP i wywoluje foty w lazience bo sobie kupila caly sprzet :D Jednak fotografia analogowa ma w sobie ogromny urok. Ja z kolei wiecej biegam z kamera aniezeli z aparatem choc i do kamery i do aparatu stracilem serce juz jakis czas temu... :?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: KARLone »

mnie właśnie fotografia cyfrowa pozwoliła na eksperymenty. Łatwość powtórzeń ma dla mnie decydującą rolę. Do tej pory nigdzie o tym z nikim nie dyskutowałem i uczę się na swoich błędach, dlatego jak możecie to wrzucajcie fotki z których jesteście dumni i jeśli to nie tajemnica napiszcie jak do tego doszliście :)

Awatar użytkownika

jaber
Posty: 101
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:23
Samochód: Dodge Power Ram w200 1976
Skąd: Ratułów / Zakopane

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: jaber »

RadAg! pisze:Podales ogniskowe juz po przeliczeniu na 35mm?
Naprawde fajne :) Choc jak wiadomo nie aparat czyni fotografa ;)

My focimy Olkiem E-3 choc od dluzszego czasu sluzy tylko okazyjnie zeby zrobic kilka fot. Moja zona wrocila aktualnie do korzeni i biega z Zenitem 12XP i wywoluje foty w lazience bo sobie kupila caly sprzet :D Jednak fotografia analogowa ma w sobie ogromny urok. Ja z kolei wiecej biegam z kamera aniezeli z aparatem choc i do kamery i do aparatu stracilem serce juz jakis czas temu... :?

Bez przeliczania te foty akurat robiłem D700

Zgodzę się z tym że analog ma to coś i wymusza myślenie ja wyrosłem na analogowej fotografii i czasami sobie do tego wracam
ale foce teraz na cyfrach /
Ale w cyfrach tez szukam tego czegoś i powiem ci że mam dwie puszki które są bardzo bliskie miodności fotografii analogowej a mam na myśli starą pełnoklatkowa puchę Kodak DCS SLR na której nie ma co mażyć o podglądzie na wyświetlaczu i jakiś mega prędkościach ale ma niesamowita matrycę z nieprzeciętnym zakresem tonalnym i plastyką . 2 pucha to nikon d2h reporterski nikon który jako jedyny w historii nikona dostał matryce zaprojektowana i wyprodukowaną przez nikona która generuje szum na wyższych iso prawie jak analog. D700 też ma swoje niepodważalne plusy i walczę nim na co dzień a tamte puchy traktuje jako coś specjalnego :).

Awatar użytkownika

jaber
Posty: 101
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:23
Samochód: Dodge Power Ram w200 1976
Skąd: Ratułów / Zakopane

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: jaber »

KARLone pisze:mnie właśnie fotografia cyfrowa pozwoliła na eksperymenty. Łatwość powtórzeń ma dla mnie decydującą rolę. Do tej pory nigdzie o tym z nikim nie dyskutowałem i uczę się na swoich błędach, dlatego jak możecie to wrzucajcie fotki z których jesteście dumni i jeśli to nie tajemnica napiszcie jak do tego doszliście :)

Z wielu jestem zadowolony dumny jak zwal tak zawał .
Tu przykład połączenia dwóch pasji strzelania z migawki i z ołowiu .
Oczywiście jest to pełna aranżacja i wszystko jest uzyskane fotograficznie niczego nie dodawałem w photoshopie.
Fota też wyzwala różne odbiory u ludzi więc efekt myślę został osiągnięty .

Obrazek

I link do większej wersji

http://www.specarmory.com/9mm/DSC_5293-4k1600.jpg

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: cezar62 »

ło matko i córko ?!... palce sobie odstrzeliłeś, czy jak ?...

Wstrząsająca fotografia...
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

jaber
Posty: 101
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:23
Samochód: Dodge Power Ram w200 1976
Skąd: Ratułów / Zakopane

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: jaber »

A to zabawy z przed paru dni jak prawie była już wiosna :)

Obrazek

Żeby zobaczyć całość trzeba kliknąć link poniżej i polecam potem odpalić ikonką pełny ekran .

http://www.specarmory.com/panogora/pano.html

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: GAZDA »

jaber pisze: Tu przykład połączenia dwóch pasji strzelania z migawki i z ołowiu .
gdzie strzelasz na podahlu? co to u was śniegu nimo?


eFIeSZetA
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2009, 01:22
Skąd:

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: eFIeSZetA »

KARLone pisze:proszę bardzo :) mnie temat fotografii też interesuje. Choć sprzęt mam raczej zabawkowy to niezmiernie mnie cieszy dobra i ciekawa fotka. Kiedyś próbowałem sfotografować burzę, heh, chyba ze 120 zdjęć natrzaskałem i tylko na 3 były widoczne pioruny. Potem odkryłem do czego służą zdjęcia seryjne i dlaczego tanie aparaty nie potrafią takich rzeczy w pełnej rozdzielczości. Potem odkrywałem makro, zdjęcia w ruchu, a ostatnio próbowałem sfotografować zaćmienie słońca. Fotek na razie nie dam rady wrzucić, bo korzystam z badziewnego internetu gsm, może w poniedziałek będę w domu to coś się uda zapodać. Na razie to Wy macie pole do popisu :)

Burza powiadasz? Pioruny?
Sprawdz: statyw + kilkusekundowe naswietlanie. Powinno ograniczyc liczbe ujec do +/- 20 i zaowocowac
ciekawymi pajeczynami.

Awatar użytkownika

jaber
Posty: 101
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:23
Samochód: Dodge Power Ram w200 1976
Skąd: Ratułów / Zakopane

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: jaber »

Raczej powinno się to robić na pełnym manualu i najlepiej na możliwie najniższej czułości ale to zależne będzie od warunków.
I co ważne ustawić ostrość na tak tak zwanej hiperfokalnej a prościej i po łebkach be zobliczeń dla danego szkła to ustawić ostrość ciut przed nieskończonością i przymknąć przysłonę powiedzmy na 11 max 16 bo im mocniej zamkniemy tym więcej będzie wychodzić syfów z matrycy i tym dłuższe czasy będą musiały być do poprawnego naświetlenia .

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: KARLone »

próbowałem ale wtedy miałem kompakcika pentaxa a tam za bardzo nie szło manipulować z czasem naświetlania, poza tym podejrzewam, że foty uległy by prześwietleniu, bo dużo niskich chmur było. Zanim udało się coś wyłapać, to chmura sobie poszła. Ciekawe doświadczenie to było. Chyba pierwszy raz tak walczyłem o fotkę, która by mnie jakoś satysfakcjonowała. Teraz mam samsunga L74, to mały kompakt raczej do zabawy ale więcej można w nim ustawiać i przynajmniej zawsze go mam przy sobie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Sztuka dobrej fotografii

Post autor: KARLone »

jaber pisze:[...]
Żeby zobaczyć całość trzeba kliknąć link poniżej i polecam potem odpalić ikonką pełny ekran .

http://www.specarmory.com/panogora/pano.html
właśnie miałem chwilę, żeby zawiesić oko na panoramie. CZAD.

ODPOWIEDZ