O autach i aferach...

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

RadAg!, zawsze zapominalem czy nie przeszkadza ci kierownica po innej stronie?
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

niby w czym ma przeszkadzać? przeciesz radag nie jest anglikiem żeby był przyzwyczajony do kierownicy po prawej stronie...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Nie przeszkadza. Powiem więcej; jestem dumny z tego że mam kierownicę po lewej :what: che che. trochę kłopot przy wyprzedzaniu czy też omijaniu ale generalnie to bez różnicy. Nawet lepiej bo siedzę po stronie pobocza to też łatwiej mi kontrolować tę stronę samochodu...podczas wielu manewrów...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

RadAg! pisze:trochę kłopot przy wyprzedzaniu czy też omijaniu
znam ten ból...
ale jest wielki plus, nie trza patrzeć w lusterko gdy sie wysiada, wysiadasz prosto na chodnik :)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

PS: czy wiecie że w małopolsce do 1918 roku obowiązywał ruch lewostronny...

Awatar użytkownika

Topic author
Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

chodzilo mi o wygode w jedzie (wyprzedaznie ipt) ;)

z ta malopolska to niewiedzialem :P
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

Taurus_GL pisze:Aut z IV Generacji jest po prostu zawalenie (...) chyba tak jak u nas maluszkow.
Hmm, nie wiem jak dawno wyjechałeś z Polski, ale powiem Ci że Kaszli już bardzo mało widuje się na ulicach (tak samo zresztą jak Poldolotów).
Podobnie na trasie - jak gdzieś wyskoczy mi od wielkiego dzwonu taki wehikuł, to pierwsze skojarzenie mam jakby nagle przede mną pojawiła się furmanka...

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

Nie wiem jak teraz z Maluchami, ale kiedy wyjezdzalem w 2004 roku bylo ich jeszcze mnostwo, tak samo jak zreszta Polonezow Caro, Zukow i Lublinow. Troche mniej bylo juz kanciastych Polonezow Borewiczow, Nysek i Syren. Od przynajmniej 2002 roku widywalem juz Maluchy i Duze Fiaty masowo na zlomie, glownie na bocznicy kolejowej. Szkoda, ze polska motoryzacja w sumie jakby nie patrzec teraz podupada, ale nie ma co sie dziwic skoro masowo sciagaja teraz ten zlom z UE. To co sie teraz w Polsce wyprawia to temat chyba na osobna ksiazke. Lubie Polske bo to moj kraj, lubie te wszystkie osiedla, blokowiska polskie samochody, wueski, piwo pod trzepakiem itd. ale kiedy slysze o tych wszystkich "normach unijnych", naszym kontyngencie w "wojnie z terroryzmem" to po prostu szlag mnie trafia. Tutaj tez jest mnostwo takich bezsensownych przepisow, wyciagania z ludzi pieniedzy na sile ale poki skoncze studia i zdaze troche zarobic przez te 7-10 lat to zobaczymy jak bedzie dalej :o
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

Taurus_GL pisze:Szkoda, ze polska motoryzacja w sumie jakby nie patrzec teraz podupada...
No tak, bo do niedawna była niekwestionowaną potęgą! FSO Pierdolot 1978-2002 napawa mnie dumą narodową.
Gorzej wypada w porównaniu z czymkolwiek innym z tego okresu, ale pewnie się czepiam. :hah:
Taurus_GL pisze:ale nie ma co sie dziwic skoro masowo sciagaja teraz ten zlom z UE. To co sie teraz w Polsce wyprawia to temat chyba na osobna ksiazke.
Naczytałeś się tego bełkotu z Wyborczej i Onetu, i uwierzyłeś z ufnością ośmiolatka? :roll:

Przez przypadek sam jeżdżę takim "złomem" i życzę tobie i każdemu, żeby dorobił się kiedyś auta w stanie podobnym do mojego i z podobnym wyposażeniem.

Trzeba być skończonym naiwniakiem, żeby nie widzieć, że całą tą histerię o "niebezpiecznym złomie z UE" robią dealerzy i koncerny motoryzacyjne. Proste, że jak im zajebiście siadła sprzedaż odkąd ludzie mogą zamiast Fiata Pandy czy Chevroleta Sracetti kupić kilku-/kilkunastoletni samochód wyższej klasy z Niemiec, to sieją propagandę gdzie się da - ale żeby wierzyć w te brednie to chyba trzeba być "inteligjentnym inaczej". :roll:

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

To tak samo jak media rozgłaszają wszem i wobec że w UK jest kompletnie beznadziejna sytuacja z pracą, że każdy kto ląduje w Londynie zostaje na lotnisku i czeka tam na powrót do kraju albo żebrze bo nie ma na życie. Jak mu się poszczęści to znajduje nocleg pod jednym z mostów nad Tamizą...
Prawda jest taka że jak idiota leci choćby i na koniec świata to pracy nie znajdzie bo nie wie że trzeba jej szukać...a ona sama do niego nie przylezie...

Dziwny jest ten kraj a i media w Polsce zamiast równoważyć sytuację to rozdmuchują sensacje za sensacją....Czyj to kurna problem z kim spał poseł Samoobrony?? Niech sobie i sypia z Kwaśniewską... :razz:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

michal_5000 pisze:
Taurus_GL pisze:Szkoda, ze polska motoryzacja w sumie jakby nie patrzec teraz podupada...
No tak, bo do niedawna była niekwestionowaną potęgą! FSO Pierdolot 1978-2002 napawa mnie dumą narodową.
Gorzej wypada w porównaniu z czymkolwiek innym z tego okresu, ale pewnie się czepiam. :hah:
no powiedzmy w 78 do połowy lat 80 była to super bryka...
Taurus_GL pisze:ale nie ma co sie dziwic skoro masowo sciagaja teraz ten zlom z UE. To co sie teraz w Polsce wyprawia to temat chyba na osobna ksiazke.
Naczytałeś się tego bełkotu z Wyborczej i Onetu, i uwierzyłeś z ufnością ośmiolatka? :roll:

Przez przypadek sam jeżdżę takim "złomem" i życzę tobie i każdemu, żeby dorobił się kiedyś auta w stanie podobnym do mojego i z podobnym wyposażeniem.

Trzeba być skończonym naiwniakiem, żeby nie widzieć, że całą tą histerię o "niebezpiecznym złomie z UE" robią dealerzy i koncerny motoryzacyjne. Proste, że jak im zajebiście siadła sprzedaż odkąd ludzie mogą zamiast Fiata Pandy czy Chevroleta Sracetti kupić kilku-/kilkunastoletni samochód wyższej klasy z Niemiec, to sieją propagandę gdzie się da - ale żeby wierzyć w te brednie to chyba trzeba być "inteligjentnym inaczej". :roll:
nic dodać nic ująć... nasze taurusy to też taki złom z zachodu... :roll:


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

GAZDA pisze:no powiedzmy w 78 do połowy lat 80 była to super bryka...
Hmm... Jeśli mówimy o aspiracjach i możliwościach Polaków w PRL-u to bez wątpienia. Ale jak spojrzeć szerzej - to przykładowo BMW od 1976 robiło m.in. serię 6 (E24), w USA był to koniec produkcji Chevrolet'a Corvette C3 i początek C4, itd., itd.
Więc obstaję, że Pierdolotowi od urodzenia sporo brakowało do liderów... :hah: :hah: :hah:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2006, 13:01 przez michal_5000, łącznie zmieniany 1 raz.


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:Dziwny jest ten kraj a i media w Polsce zamiast równoważyć sytuację to rozdmuchują sensacje za sensacją....
Ja tam bym się mediów (prywatnych) nie czepiał - jak wszystkie inne firmy, mają za zadanie przynosić zysk z działalności. A ten zysk może być tylko z tego, co ludzie chcą czytać/oglądać.
To raczej świadczy o odbiorcach mediów, że najlepiej sprzedają się afery rozporkowe i debilne ploty o gwiazdach. :?

Drugą sprawą jest, że poszczególne artykuły, felietony czy całe stacje/gazety na pewno podlegają rozmaitym wpływom i "zachętom" od różnych grup. Dla mnie nie ma w tym nic złego (jestem za wolnością słowa) - natomiast po ludziach oczekiwałbym że będą mieli odrobinę rozumu i nie przyjmą bezkrytycznie tej papki o "złomie z UE", "załamanych Polakach wracających z USA/UK", itp. :razz:
Niestety nieraz już się zawiodłem... :roll:

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

michal_5000 pisze:
GAZDA pisze:no powiedzmy w 78 do połowy lat 80 była to super bryka...
Hmm... Jeśli mówimy o aspiracjach i możliwościach Polaków w PRL-u to bez wątpienia. Ale jak spojrzeć szerzej - to przykładowo BMW od 1976 robiło m.in. serię 6 (E24), w USA był to koniec produkcji Chevrolet'a Corvette C3 i początek C4, itd., itd.
Więc obstaję, że Pierdolotowi od urodzenia sporo brakowało do liderów... :hah: :hah: :hah:
ej no nie porównuj poldka do bmw czy korwety, raczej do opla ascony, mazdy 626, passata, bo to ta klasa jak na te auta, to mu nic nie brakowało, a dodatkowo, w takim passacie czy asconie nie miałeś np regul;acji kierownicy...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

michal_5000 pisze:
RadAg! pisze:Dziwny jest ten kraj a i media w Polsce zamiast równoważyć sytuację to rozdmuchują sensacje za sensacją....
Ja tam bym się mediów (prywatnych) nie czepiał - jak wszystkie inne firmy, mają za zadanie przynosić zysk z działalności. A ten zysk może być tylko z tego, co ludzie chcą czytać/oglądać.
To raczej świadczy o odbiorcach mediów, że najlepiej sprzedają się afery rozporkowe i debilne ploty o gwiazdach. :?
Konsument w Polsce nie ma dużego wyboru. Albo nie ma żadnego...Jak nie kupi jednego chłamu to kupi inny...
Nie wydaje mi się żeby w Polsce było zapotrzebowanie na afery...że madia nas nimi karmą bo tego chcemy...Karmią nas tym co wydaje im się że chcemy wg. wzorców zachodnich, niestety ludzie to biorą bo nie ma alternatywy...Tak samo jest z rządem...NIE MA ALTERNATYWY :?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ