angielskie prawko w polsce

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
ODPOWIEDZ

Topic author
sivy
Posty: 116
Rejestracja: 04 mar 2012, 09:06
Samochód: dodge challenger srt8 ('09)+gmc yukon denali ('11)
Skąd:

angielskie prawko w polsce

Post autor: sivy »

panowie z niżej opisanych względów będę musiał jeździć na takim prawku w Polsce i jak to wygląda? mandaty, punkty i inne tego typu upierdliwe rzeczy.
dopadły mnie punkty i się nie wyłgam z nich za chiny ludowe, ktoś ma jakas rade?


kecaj73

Re: angielskie prawko w polsce

Post autor: kecaj73 »

to co napisałeś jest prawdą
sivy pisze: nie wyłgam z nich za chiny ludowe,
no nie, czeka Cię powtórka i tyle
Próby obejścia prawa

Niektórzy kierowcy próbowali obchodzić polskie regulacje i po odebraniu im krajowego prawa jazdy, nowe robili w innym państwie UE. Inni kierowcy po prostu wyjechali za granicę, nie czekając na termin egzaminu kontrolnego. W takiej sytuacji znalazł się jeden z czytelników Dziennika Gazety Prawnej, który po odebraniu mu prawa jazdy za przekroczony limit punktów karnych nie poszedł na egzamin sprawdzający. Musiał wyjechać do Anglii, gdzie po kilku miesiącach zrobił prawo jazdy. Po powrocie na stałe do Polski policja zatrzymała mu jednak angielskie prawo jazdy.

Złapią po powrocie

– Jeżeli z informacji w policyjnej bazie danych wynika, że kierowca ma przekroczoną liczbę punktów karnych i ma prawo jazdy zagraniczne wydane w jakimkolwiek innym państwie Unii Europejskiej, ale stale zamieszkuje w Polsce, to w takiej sytuacji funkcjonariusze zatrzymują prawo jazdy – mówi Adam Jasiński.

Policja może także ukarać kierowcę mandatem karnym w wysokości 500 zł za jazdę bez wymaganych uprawnień. Jednak zdaniem Adama Jasińskiego nie w każdym przypadku funkcjonariusz nałoży taką karę. Sytuacja ta jest bowiem dla policji problematyczna z uwagi na lukę w polskich przepisach. Nie wszystkie przepisy unijne zostały implementowane do polskiego kodeksu drogowego. Policjant zatrzyma jednak zagraniczne prawo jazdy i sprawę przekaże dalej staroście właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania kierowcy. Starosta wyda ponownie prawo jazdy dopiero, gdy kierowca zda egzamin sprawdzający, który powinien zaliczyć od razu po odebraniu mu polskich dokumentów.

– Nie ma przepisów mówiących o tym, że można jeździć na zagranicznym prawie jazdy, jeżeli wcześniej utraciło się polskie uprawnienia do kierowania – mówi jedna z urzędniczek w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Krakowie. Tłumaczy, że taka osoba musi uregulować na terenie kraju zaległą sprawę, by móc legalnie prowadzić samochód.




Topic author
sivy
Posty: 116
Rejestracja: 04 mar 2012, 09:06
Samochód: dodge challenger srt8 ('09)+gmc yukon denali ('11)
Skąd:

Re: angielskie prawko w polsce

Post autor: sivy »

no tak tylko ja chce sobie angielskie wyrobic nim mi polskie odbiora. wiec data wydania bedzie przed zabraniem w polsce. moze to cos da. pozatym jak jelop zobaczy typa gadajacego po angielsku to albo odpusci albo tylko mandat wbije i nie bedzie sprawdzal czy mam cofniete prawko czy nie.


MichaŁ
Posty: 3056
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: angielskie prawko w polsce

Post autor: MichaŁ »

sivy pisze: pozatym jak jelop zobaczy typa gadajacego po angielsku to albo odpusci albo tylko mandat wbije i nie bedzie sprawdzal czy mam cofniete prawko czy nie.
I tu się możesz mocno zdziwić :) Ja wiem jakie jest zdanie o Policji w społeczeństwie, ale napływ młodych funkcjonariuszy w ostatnich latach jest tak duży, że niektóre rzeczy się zmieniają (w tym głównie znajomość języków obcych - jeśli można w ogóle takim nazwać angielski).
Były:
2015 Chrysler Town&Country 3.6 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6


kecaj73

Re: angielskie prawko w polsce

Post autor: kecaj73 »

sivy pisze:no tak tylko ja chce sobie angielskie wyrobic nim mi polskie odbiora. wiec data wydania bedzie przed zabraniem w polsce. moze to cos da. pozatym jak jelop zobaczy typa gadajacego po angielsku to albo odpusci albo tylko mandat wbije i nie bedzie sprawdzal czy mam cofniete prawko czy nie.
a jakie to ma znaczenie?
i dlaczego mają nie sprawdzić?
zresztą przy kontroli ,,wg Ciebie niby obcokrajowca,, patrzą na to gdzie zamieszkujesz
jeszcze raz
Jeżeli z informacji w policyjnej bazie danych wynika, że kierowca ma przekroczoną liczbę punktów karnych i ma prawo jazdy zagraniczne wydane w jakimkolwiek innym państwie Unii Europejskiej, ale stale zamieszkuje w Polsce, to w takiej sytuacji funkcjonariusze zatrzymują prawo jazdy
zresztą by wyrobić prawo jazdy w ,,x,, trzeba mieć tam meldunek /poprawcie mnie jesli się mylę, ale wiem z doswiadczenia z przed 8 lat że tak jest/ i następnie jeśli masz meldunek np w PL a ,,obce,, prawko to masz jak pamiec nie myli 3 miesiace na jego wymianę w kraju

ODPOWIEDZ