Aukcje komornicze - jak to wygląda?

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
Allmag
Posty: 13
Rejestracja: 07 paź 2014, 18:36
Samochód: Chevy Blazer, Pontiac Firebird
Skąd:

Aukcje komornicze - jak to wygląda?

Post autor: Allmag »

Witam

Od jakiegoś czasu interesują mnie aukcję komornicze, oczywiście związane tylko z motoryzacją. W necie jest pare ciekawych stron gdzie za jeszcze ciekawszą kase można zdobyć niezły wózek.

Moje pytanie: Czy ktoś brał udział osobiuście w takiej aukcji?
Jest w internecie pare artykułów opisujących przebieg takiej aukcji, ale mnie interesuje jak to wygląda oczami zwykłego kowalskiego.


kecaj73

Re: Aukcje komornicze - jak to wygląda?

Post autor: kecaj73 »

Idziesz z dowodem, licytujesz i płacisz, wszystko.
Niejednokrotnie licytujesz to co widzisz naocznie bez możliwości odbycia jazdy próbnej. Komornik informuje że stan taki jaki widzisz naocznie i nie daje na to gwarancji. Z reguły auta wystawiane do licytacji przez bank czy komornika mają ekspertyzę opisową rzeczoznawcy.
Ja np w licytacji której uczestniczyłem miałem /mieliśmy/ możliwość zapoznania się ze stanem auta /naocznie bez możliwosci jazdy próbnej/ na gdz przed licytacją. Opis auta i wycena rzeczoznawcy była na str komornika. Wpłacaliśmy chyba 10 % by przystąpić do licytacji.

kurtyna 2000 post mi pyknął
jak baba, jak baba

Awatar użytkownika

Topic author
Allmag
Posty: 13
Rejestracja: 07 paź 2014, 18:36
Samochód: Chevy Blazer, Pontiac Firebird
Skąd:

Re: Aukcje komornicze - jak to wygląda?

Post autor: Allmag »

kecaj73 pisze:kurtyna 2000 post mi pyknął
jak baba, jak baba
Moje gratulacje :D

Czyli wygląda to tak że stoi obok auta np. 3 chopa i komornik zaczyna licytacje od ceny wywoławczej a każdy nawzajem sie przebija (o ile) ? Jak na discocvery ?

ODPOWIEDZ