Brexit

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Brexit

Post autor: RadAg! »

Nie mogę uwierzyć, że wyszli.Do końca wierzyłem że nie zagłosują za pozostaniem, nie dlatego że za pozostaniem GB w UE jestem ale dlatego, że uważałem że demokracja to fikcja a referendum ogłoszono tylko w celu realizacji celów GB w UE...

Chce ktoś kupić funty? Dobrą cenę daję :D (żart)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Brexit

Post autor: saint benji »

Wyjść jeszcze nie wyszli i jeszcze może się okazać, że w parlamencie nie będzie tylu zwolenników ustaw potrzebnych do wyjścia :)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Brexit

Post autor: RadAg! »

Wielka Brytania to nie Polska. Tam demokracja jest głęboko zakorzeniona i jeśli naród zgłosował za wyjściem to wyjdą. Nie ma się co łudzić, że parlament ma tu coś do decydowania. Mogę się oczywiście mylić. Zobaczymy co będzie za 2 lata bo tyle mają zająć procedury wystąpienia z UE.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1423
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Brexit

Post autor: pecha »

Niech przy okazji w PL cofną prawo rejestracji ich samochodów...
GB bez UE da sobie radę.

Tapaltak


Mulder

Re: Brexit

Post autor: Mulder »

Wielka Brytania jakoś sobie poradzi, pytanie tylko czy nie dostanie rykoszetem, po tym jak Szkocja ogłosi niepodległość, opuść GB i sama wróci do UE. Będzie czkawka.

Pytanie tylko, co zrobimy z 800 tys polskich "uchodźców" :P (żarcik)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Brexit

Post autor: RadAg! »

pecha pisze:Niech przy okazji w PL cofną prawo rejestracji ich samochodów...
GB bez UE da sobie radę.

Tapaltak
Tia... A w UK prawo rejestracji LHD w tym aut US :faint:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Brexit

Post autor: GAZDA »

nie sądziłem że brexitowcy wygrają...
cameron rezygnuje ze stanowiska, teroz czekać na kolejne referenda szkocja, ulster, gibraltar są za pozostaniem w unii, ze zjednoczonego królestwa zostanie anglia i walia...
co bedzie to zależy od tego co se wynegocjują z unią, unia może złośliwie nei proponować im żadnych umów i wtedy bedom w dupie, bo cały rynek unijny bedzie dla nich zamknięty...
funt już stracił ponad 10% a jeszcze nie wyszli, wiele firm co dla unii robi straci, firmy usługowe działające na terenie unii stracą, w uk jest sporo przedstawicielstw firm amerykańskich one też sie wyniosą bo stracą sens...

na miejscu tych w uk co są to bym se szybciutko załatwiał obywatelstwo lub rezydenta przynajmniej...

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Brexit

Post autor: RadAg! »

Funt stracił 4% do złotówki, 10 % to tylko do USD. Jak zwykle złotówka rządzi się swoimi, niewyjaśnionymi prawami :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Brexit

Post autor: GAZDA »

złotówka też straciła, giełda we frankfurcie ma prawie rekordowe straty...
na razie lekki szok i gdzieniegdzie panika ale sie uspokoi...
wczoraj brytyjskie banki ostrzegały ze dzisiaj mogą być kłopoty w handlu i lekki chaos...

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Brexit

Post autor: KARLone »

Dlaczego w demokracji nigdy nie będzie dobrze? Bo głupich jest więcej niż mądrych!

Straty złotówki to nic innego jak spekulacje walutowe. Przez te kilka godzin parę osób zarobiło fortunę na forexie. Potem wszystko się uspokoi, wróci do normy a płacą za to te wszystkie robaczki, które w panice sprzedają funta.

Na prawdę nie kojarzę, bym kiedykolwiek kupił towar made in UK. To raczej oni kupują i produkują u nas, wykorzystując śmiesznie opłacaną pracę w polskich fabrykach, patrz Cadbury w Brzegu koło Opola. Zatem garstka biznesmanów kupuje tanio u nas, sprzedaje drogo u siebie. Z punktu widzenia przeciętnego Brytola nic się nie zmienia, u nas tak słabo się zarabia, że nadal będzie im się opłacać produkować u nas.

Na prawdę nie przypominam sobie, by Polska jako naród odniosła jakąś korzyść ze współpracy z UK poza zatrudnieniem czy raczej drenażem naszego narodu z ludzi, którzy mogą coś wartościowego wnieść w społeczeństwo.

Imigrantów nie wyrzucą, bo bardziej opłaca się zatrudnić dwóch imigrantów i samemu nic nie robić. W tym mają doświadczenie od setek lat. Z resztą jak pokazuje doświadczenie dla nielegalnego imigranta i tak nic się nie zmienia. Dalej będą próbować wjechać po staremu i po staremu tam zostać.

Bilans widzę na zero. Jedyne zagrożenie dla UK to Brexitowcy którzy mogą nie mieć nic do zaoferowania poza faktem wystąpienia z Unii.

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1423
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: RE: Re: Brexit

Post autor: pecha »

RadAg! pisze:
pecha pisze:Niech przy okazji w PL cofną prawo rejestracji ich samochodów...
GB bez UE da sobie radę.

Tapaltak
Tia... A w UK prawo rejestracji LHD w tym aut US :faint:
Nie obchodzą mnie wewnętrzne przepisy GB. Szczególnie skoro wychodzą z unii, w której my jesteśmy.

Tapaltak

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Brexit

Post autor: GAZDA »

no złotówka spada bo polska gospodarka jest tak samo uzależniona od rynku brytyjskiego, wiele firm produkuje na eksport wiele małych i dużych firm zajmuje sie głównie oferowaniem usług na terenie uk, aktualnie istnieje widmo zamknięcia tego rynku, więc prognozy na zysk i rozwój gospodarki maleją, przez co cała gospodarka traci na wartości, to widać po giełdach, to widać po walutach...
jeśli jakaś gospodarka staje sie niepewna, to ludzie sprzedają związane z nią papiery, wtedy wartość leci na pysk...
owszem tania siła robocza jest im potrzebna, ale są w wygodnej sytuacji że mogą se sprowadzić ludzi ze swoich byłych kolonii, i to takich co gadają po angielsku. ale też myśle że bedom próbować ugrać umowe z unią bo tak samo wielu brytyjczyków mieszka i pracuje poza uk w innych krajach unii, co do handlu to może zaczną intensywniej z byłymi koloniami zaś handlować usa, kanada, australia, nowa zelandia, z europą nadal mogą przecie handlować ino ich produkty staną sie droższe przez cła, oni pewnie też nałożą cła na produkty unijne, wtedy albo polskie produkty przestaną im sie opłacać i nie bedom importować lub też bedom naciskać by ciąć koszty produkcji.
całe wyjście bedzie trwac kilka lat moze nawet więc jest czas by sie odpowiednio nastawic, choć znając historie pewnie większość zacznie reagować jak bedzie za późno...
gdy uk weszło do unii to było wiadomo że przyjmie wspólny taryfikator celny, ale nowa zelandia która wtedy produkowała praktycznie ino dla uk czekała na jakiś cód abo coś... i jak nagle rynek dla ich produktów sie zamknął nastał wielki kryzys i co teroz, bo kurde nagle to sie stało...
btw mój aktualny samochód jest made in uk

i co do cofania prawa rejestracji to na jakiej podstawie? jak ktoś chce se kupić auto w uk to przecie jego prywatna sprawa...
co to za jakieś komusze gadanie ludziom gdzie mają se auta kupować?


seba4x4

Re: Brexit

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 12:16 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.


piotrekzet

Re: Brexit

Post autor: piotrekzet »

Jeśli o mnie chodzi to nie jestem specjalnie zdziwiony Brexitem. Sam bym głosował za wyjściem - oczywiście będąc w UK. Eurokołchoz po prostowaniu bananów i nowej teorii ewolucji (ślimak jako ryba lądowa - wiem, że chodziło o dopłaty, ale zabrali się do tego od dupy strony) zaczął ingerować w tak wiele indywidualnych spraw każdego kraju, że sam stałem się eurosceptykiem. Makrelowa ma decydować ilu uchodźców mamy przyjąć? I ilu Greków wziąć na utrzymanie? A kołchoźniczy projekt z nowym gazem do sprężarek do klimatyzacji, który ma prawie identyczne parametry jak butan, za to w przypadku pożaru wydziela trujący gaz? Nawet ekoterroryści czyli Greenpeace był przeciwny. Albo elektrownie atomowe w Polsce - najgłośniej protestowali Niemcy, a sami korzystają. Już o selektywnym embargo z Rosją nawet nie wspomnę, bo chyba wszyscy wiemy jaka to jest hipokryzja Niemiec i Francji. Limity na produkcję mleka i dziesiątki pieprzonych rezolucji. Żarówki energooszczędne, które są bardziej niebezpieczne od klasycznych, za to dają mniej światła - dobrze, że dało się obejść ten chory przepis. Unia gospodarcza tak, ale kołchoźnikom w Brukseli pod sufitami zrobiła się sieczka, za chwilę będą chcieli decydować ilu warstwowym papierem mam dupę podcierać. Podsumowując - trzymam kciuki za UK i cieszy mnie, że pokazali środkowy palec kołchozowi. A o ich klasie świadczy chociażby fakt, że Cameron podał się do dymisji - za to drugi wielki przegrany - Donaldinio - nawet się nie zająknął, wręcz przeciwnie, zastanawiają się czy zostanie na drugą kadencję. Niektórzy są przyspawani do koryta i tyle.

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Brexit

Post autor: GAZDA »

no mnie to też nie dziwi, bo europejska biurokracja produkuje mase bzdurnych regulacji, a ludzie maja pamięć krótką i zapomnieli juz że przed i po unii nardowe państwa niegorsi w tym byli są i bedom hehe

ODPOWIEDZ