Studia - bezpieczeństwo narodowe

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.

Topic author
ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: ciekawski »

Mój brat zastanawia się nad pójściem do WSB na bezpieczeństwo narodowe i później jakaś praca w służbach mundurowych. Myślicie że to ma sens? Studiował ktoś z Was taki kierunek?


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: sliwma »

Ja idę teraz na inżynierię bezpieczeństwa (3 lata, inżynierskie) no i za 3 lata do SGSP do Warszawy chcę iść.

Służby mundurowe, co przez to rozumiesz?
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

Studiowanie w Polsce nie ma sensu. Nie dość że w Polsce po studiach zasilasz rzeszę bezrobotnych lub jak masz szczęście robisz w zawodzie niewyuczonym, to na zachodzie Europy i w krajach cywilizowanych polskie studia gówno znaczą. Jak studiować to tylko za granicą, najlepiej w UK. Poziom wyższy, ogromne możliwości na rynku pracy (cała Europa, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia itd.) no i pieniądze zupełnie inne niż w tym zasranym kraju.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: piotrekzet »

Radku, trochę demonizujesz :)
Oczywiście wybierając kierunek "zwyczaje godowe Turkucia podjadka", ewentualnie "politologia" trudno znaleźć pracę w zawodzie wyuczonym, ale wystarczy wybrać normalny kierunek i nie oczekiwać, że za sam dyplom na dzień dobry otrzyma się średnią krajową.
Nie zgadzam się z Twoją opinią, że poziom w UK jest wyższy niż w Polsce, bo nie jest to kwestia kraju lecz uczelni.
I na zakończenie - bardzo Cię proszę, żebyś nie wyrażał się w ten sposób o moim kraju. Bo kilkuset złodziei z Wiejskiej i okolic oraz ich pociotkowie ze wszystkich opcji politycznych - to nie całe społeczeństwo.


seba4x4

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 12:03 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: RE: Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

piotrekzet pisze:Radku, trochę demonizujesz :)
Oczywiście wybierając kierunek "zwyczaje godowe Turkucia podjadka", ewentualnie "politologia" trudno znaleźć pracę w zawodzie wyuczonym, ale wystarczy wybrać normalny kierunek i nie oczekiwać, że za sam dyplom na dzień dobry otrzyma się średnią krajową.
Nie zgadzam się z Twoją opinią, że poziom w UK jest wyższy niż w Polsce, bo nie jest to kwestia kraju lecz uczelni.
I na zakończenie - bardzo Cię proszę, żebyś nie wyrażał się w ten sposób o moim kraju. Bo kilkuset złodziei z Wiejskiej i okolic oraz ich pociotkowie ze wszystkich opcji politycznych - to nie całe społeczeństwo.
Tych kilku złodziei z Wiejskiej zostało wybranych przez naród Piotrek. Dla mnie jedyną zaletą tego kraju jest jego piękno przyrodnicze i to że się tu mówi w języku w którym myślę. Nie demonizuje. To prawda że dużo zależy od uczelni także na Zachodzie ale na nasz system edukacyjny naprawdę szkoda młodości poczynając od gimnazjów których i tak za chwilę nie będzie.

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: RE: Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

seba4x4 pisze:
RadAg! pisze:Jak studiować to tylko za granicą, najlepiej w UK. Poziom wyższy, ogromne możliwości na rynku pracy (cała Europa, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia itd.)
To czemu tu siedzisz?
Wytłumacz mi proszę związek między zacytowaną wypowiedzią i twoim pytaniem bo ja żadnego nie widzę a chciałbym Ci odpowiedzieć



Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: cezar62 »

ciekawski pisze:/.../ do WSB na bezpieczeństwo narodowe i później jakaś praca w służbach mundurowych. Myślicie że to ma sens?
Przeczytaj to na głos, dwa razy, a może nawet trzy, zastanów się i sam sobie odpowiedz :)
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: cezar62 »

sliwma pisze:Ja idę teraz na inżynierię bezpieczeństwa (3 lata, inżynierskie) no i za 3 lata do SGSP do Warszawy chcę iść.
I to jest słuszna idea.
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

dżordż
Posty: 349
Rejestracja: 29 mar 2010, 18:33
Samochód: 1998 Crown Victoria
Skąd: opolskie
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: dżordż »

Nie wiem jak jest teraz ale mój rówieśnik starał się o przyjęcie na UO właśnie na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne. Było to stosunkowo niedawno, bo maturę napisaliśmy w 2012r.
Generalnie liczba chętnych była na tyle duża, że progi rekrutacyjne można było porównać z Harvardem :D
Świadczy to poniekąd o prawdopodobnie dużej konkurencji na i tak małym rynku pracy, a ww. kolega po ukończeniu licencjatu zajął się handlem.


piotrekzet

Re: RE: Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: piotrekzet »

RadAg! pisze: Tych kilku złodziei z Wiejskiej zostało wybranych przez naród Piotrek. Dla mnie jedyną zaletą tego kraju jest jego piękno przyrodnicze i to że się tu mówi w języku w którym myślę. Nie demonizuje. To prawda że dużo zależy od uczelni także na Zachodzie ale na nasz system edukacyjny naprawdę szkoda młodości poczynając od gimnazjów których i tak za chwilę nie będzie.

Wysłane z komóry
Nie "naród wybrał" tylko 50% narodu. Taka podobno była frekwencja wyborcza 2015.. Ale nawet przy 100% frekwencji nie legitymizuje to Ciebie czy kogokolwiek innego do nazywania mojego kraju gównianym. I naprawdę nie jest moją intencją wdawanie się w dyskusję na ten temat.
Kwestia systemu edukacji w Polsce - akurat jeśli chodzi o likwidację gimnazjów to uważam, że to dobry pomysł. Zgadzam się, że poziom nauczania to zasadniczo nie są wyżyny. Ale coś mi mówi, że na drugi dzień PO referendum w sprawie opuszczenia UE przez Polskę nie byłoby 2 milionów (!!) pytań w google "co to jest Polexit". A na drugim miejscu "co to jest UE". To tak w kontekście Twojej wcześniejszej wypowiedzi na temat poziomu nauczania w UK... :)
Zapewniam Cię, że w Polsce po studiach można znaleźć dobrą, ciekawą i dobrze płatną pracę BEZ PROTEKCJI. Takie oferty nie leżą na ulicy. Nieraz trafi się na pracodawcę oszusta. Ale to jest do zrobienia. Tylko trzeba chcieć i szukać. A przede wszystkim lubić to, co się robi, bo w przeciwnym wypadku nigdy nie będziesz zadowolony.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

Piotrek uważam że ten kraj jest zasrany u nikt mi nie musi dawać legitymacji żebym tak uważał. Pytanie jakie powinno paść to co mam na myśli bo nie jest to epitet który w tym kontekście jest jednoznaczny. Mamy w Polsce chory system edukacyjny, podatkowy, ubezpieczeniowy i właściwie każdy. Tego kraju bronią właściwie tylko ludzie którzy nigdy nie żyli w normalnym kraju albo fanatycy.

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

Wracając do tematu. Wyższa szkoła bankowa robi studia o bezpieczeństwie narodowym? Kolejny durny kierunek wymyślony przez prywatna uczelnię żeby robić kasę na młodych studentach i ich głupich rodzicach żeby mieli o czym w towarzystwie opowiadać. Mój syn studiuje bezpieczeństwo narodowe. Sounds good tyle że po tych superstudiach i tak pojedzie na zachód myć gary.

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: piotrekzet »

Radku, nasuwa mi się jedno pytanie - gdzie zamierzasz wyemigrować? Ja osobiście w życiu nie dopuśćiłbym do sytuacji, żeby moje dzieci dorastały w "posranym kraju", gdzie jest "chory system edukacyjny, podatkowy, ubezpieczeniowy i właściwie każdy. Tego kraju bronią właściwie tylko ludzie którzy nigdy nie żyli w normalnym kraju albo fanatycy".
Chyba, że zamierzasz coś zrobić, żeby ten kraj nie był posrany. To oczywiście prowokacja, ale sam zacząłeś :)
A przy okazji taka ciekawostka, odnośnie przyszłościowych kierunków, w UK możesz studiować np. Cleaning Management. To dopiero "sounds good", or even better.
Za to we Francji, chcąc w przyszłości zostać szefem korporacji musisz pójść na studia do konkretnej uczelni. Oczywiście po ukończeniu "właściwych" szkół już we wczesnej młodości. Bo wybierając ten sam kierunek na uczelni "spoza listy" po prostu nie awansujesz. I nie ma znaczenia Twoja wiedza i doświadczenie. No i we Francji jest bardzo "zdrowy" system podatkowy. Najlepszym przykładem jest Gerard Depardieu, który już nie jest Francuzem.

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: GAZDA »

ciekawski pisze:Mój brat zastanawia się nad pójściem do WSB na bezpieczeństwo narodowe i później jakaś praca w służbach mundurowych. Myślicie że to ma sens?
no jeśli chce być pieskiem, w jakimś zbrojnym gangu, należącym do zorganizowanej grupy przestępczej zwanej rzeczpospolita polska, to ma to pewnie sens...

ODPOWIEDZ