Studia - bezpieczeństwo narodowe

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: saint benji »

RadAg! pisze:Studiowanie w Polsce nie ma sensu. Nie dość że w Polsce po studiach zasilasz rzeszę bezrobotnych lub jak masz szczęście robisz w zawodzie niewyuczonym, to na zachodzie Europy i w krajach cywilizowanych polskie studia gówno znaczą. Jak studiować to tylko za granicą, najlepiej w UK. Poziom wyższy, ogromne możliwości na rynku pracy (cała Europa, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia itd.) no i pieniądze zupełnie inne niż w tym zasranym kraju.
Hahahaha, co Ty pierdolisz :D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

Pzepraszam za użycie słowa "zasrany kraj" w odniesieniu do Polski. Mogło to obrazić uczucia niektórych osób. Oczywiście moje zdanie wypowadanie w tym wątku nie ulega zmianie.
Piotrku odpowiadając na twoje pytanie, chciałym żeby mój syn edukował się w UK już od poziomu szkoły średniej i taki plan, jeśli się uda chciałym realizować.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1426
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: pecha »

Nie lepiej gdzieś dalej?
Dawaj spadamy do Kanady.

Tapaltak

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

Pecha w Kanadzie nie byłem i nie bardzo mam tam tzw. zahaczkę ale docelowo myslę o tym aby "na starość" wynieść się z tego kraju do jakiegoś normalnego, przyjaznego obywatelom kraju aglosaskiego, lub ewentualnie mniej przyjaznego ale ciepłego kraju hiszpańskojęzycznego ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: GAZDA »

RadAg! pisze:docelowo myslę o tym aby "na starość" wynieść się z tego kraju do jakiegoś normalnego, przyjaznego obywatelom kraju aglosaskiego, lub ewentualnie mniej przyjaznego ale ciepłego kraju hiszpańskojęzycznego ;)
to jest nas już dwóch... znaczy ja nie planuje tak długo czekać :) i przyjazne zbytnio być nie musi nawet, grunt ze sie ode mnie odpierdoli na codzień i bede se mógł po swojemu robić swoje na swoim

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

Mi się na Kaszubach bardzo podoba i lubię tu mieszkać ale na starość nie wyobrażam sobie tutaj życia bo mi po prostu nie starczy sił na walkę z absurdami.

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: cezar62 »

E no, zostańcie! Pomyśleli właśnie o Was (o nas zresztą też). PiS tworzy właśnie nową organizację z gigantycznym budżetem. Będzie to Polska Fundacja Narodowa, która ma się zająć m.in. promocją i ochroną wizerunku Polski oraz naszej gospodarki za granicą, a także kształtowaniem pozytywnego odbioru społecznego inwestycji prowadzonych przez spółki Skarbu Państwa. Budżet powstającej fundacji, której pomysłodawcą jest minister skarbu, ma wynosić jedyne 100 mln zł rocznie... :D
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L


piotrekzet

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: piotrekzet »

Radku, moim skromnym zdaniem - i słowo honoru, nie robię sobie jaj - masz kryzys wieku średniego. Niektórym pomagają młodsze kobiety, innym sportowe samochody, na przykład ford thunderbird... Poza tym wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. W UK sex analny jest nielegalny, we Francji nie można całować się w pociągu, za to można ożenić się ze zwłokami - o ile udowodnisz, że planowaliście małżeństwo (swoją drogą fascynuje mnie kwestia nocy poślubnej), a w Niemczech nie może Ci zabraknąć paliwa na autostradzie. Wszędzie na świecie są idioci, którzy dorwali się do koryta.
Cezar, wydatki kancelarii sejmu to ponad 450 mln, kancelarii prezydenta to coś około 170 mln, więc nie ma co mówić o "ogromnym" budżecie... :) Jedna dobra kampania reklamowa to 1 mln. Ale dla jasności - uważam, że mamy istotniejsze wydatki, na przykład kwotę wolną od podatku, która jest niższa niż minimum socjalne. A opodatkowanie minimum socjalnego jest niezupełnie zgodne z prawem...

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: GAZDA »

piotrekzet pisze:Poza tym wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. W UK sex analny jest nielegalny, we Francji nie można całować się w pociągu, za to można ożenić się ze zwłokami - o ile udowodnisz, że planowaliście małżeństwo (swoją drogą fascynuje mnie kwestia nocy poślubnej), a w Niemczech nie może Ci zabraknąć paliwa na autostradzie. Wszędzie na świecie są idioci, którzy dorwali się do koryta.
Cezar, wydatki kancelarii sejmu to ponad 450 mln, kancelarii prezydenta to coś około 170 mln, więc nie ma co mówić o "ogromnym" budżecie... :) Jedna dobra kampania reklamowa to 1 mln. Ale dla jasności - uważam, że mamy istotniejsze wydatki, na przykład kwotę wolną od podatku, która jest niższa niż minimum socjalne. A opodatkowanie minimum socjalnego jest niezupełnie zgodne z prawem...
z wieloletniego doświadczenia moge jednak powiedziec że suma wszystkich rzeczy przeszkadzających mi jest w polsce większa niż we francji uk czy niemczech...
niestety z wypowiedzi współobywateli w polsce moge wyciągnąć jednynie taki wniosek że większość to komuchy, debile i innego rodzaju roszczeniowa chołota... dzięki demokracji oni dyktują warunki całej reszcie i raczej nie zanosi sie na to że bedzie lepiej...
ja nie lubie jak jakieś komuchy decydują o mnie i moich sprawach...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

Jak już Gazda prawi czystą polszczyzną to coś jest na rzeczy ;)
Radę mam taką szczególnie dla Piotrka. Jedź pomieszkaj na zachodzie kilka lat. Popracuj, kup se auto za 2 wypłaty Zarejestruj na poczcie. Otwórz firmę w godzinę a po roku rozlicz się z podatku. Ze zwrotu kup sobie motocykl albo jedź na wakacje do Hiszpanii. Wtedy pogadamy jak równy z równym. Przestaniesz się wtedy zastanawiać kto z kim może się hajtac i jak się to robi z trupem. A co do kryzysu to nie jest kryzys wieku średniego tylko kryzys poemigracyjny ;)

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1426
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: RE: Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: pecha »

RadAg! pisze:Pecha w Kanadzie nie byłem i nie bardzo mam tam tzw. zahaczkę ale docelowo myslę o tym aby "na starość" wynieść się z tego kraju do jakiegoś normalnego, przyjaznego obywatelom kraju aglosaskiego, lub ewentualnie mniej przyjaznego ale ciepłego kraju hiszpańskojęzycznego ;)
Jeżeli na prawdę wyjdą z Unii to będzie podobny problem z zostanie jak i w tej przykładowej Kanadzie. Też nie mamy tam za bardzo punktu zahaczenia ale wydaje mi się Kanada bezpieczniejsza niż kraje Europejskie, a myślę kategoriami "jak będzie się żyło dzieciom Piotrusia"

Tapaltak

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: RadAg! »

W sumie pecha ja pisząc UK mam na myśli wyspę Man która w UE nie była i nie jest. Kanada bardzo chętnie jeśli nadarzylaby się okazja ale aktualnie na wyspie mam ważne pozwolenie na pracę i nawet zarejestrowane auto ;) więc łatwy start :)

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: GAZDA »

do kanady nie jest aż tak trudno, jak sie ma nowy paszport to można jechać od strzała, bez odwiedzania konsulatu, jak sie na miejscu znajdzie robote to można wjechać na wizie pracowniczej i już zostać... łatwiej niż jakiekolwiek inne państwo anglosaskie poza ue
najłatwiej do manitoby, sasketchewan i alberty...

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1426
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: pecha »

Calgary kusi.
Gazda, skąd taka wiedza?

Tapaltak


piotrekzet

Re: Studia - bezpieczeństwo narodowe

Post autor: piotrekzet »

RadAg! pisze:Jak już Gazda prawi czystą polszczyzną to coś jest na rzeczy ;)
Radę mam taką szczególnie dla Piotrka. Jedź pomieszkaj na zachodzie kilka lat. Popracuj, kup se auto za 2 wypłaty Zarejestruj na poczcie. Otwórz firmę w godzinę a po roku rozlicz się z podatku. Ze zwrotu kup sobie motocykl albo jedź na wakacje do Hiszpanii. Wtedy pogadamy jak równy z równym. Przestaniesz się wtedy zastanawiać kto z kim może się hajtac i jak się to robi z trupem. A co do kryzysu to nie jest kryzys wieku średniego tylko kryzys poemigracyjny ;)

Wysłane z komóry
Radku, protekcjonalizm jest trochę nie na miejscu, nie przypominam sobie, żebym rozmawiając z Tobą tak się zachowywał... Pomieszkałem sobie w UK w 1990 roku. Wtedy to faktycznie była przepaść. Samochód kupowałem w Polsce z jednej wypłaty. Nie nówki sztuki, ale i nie złomy. Rejestrowałem w urzędzie, który jest po drugiej stronie ulicy co poczta. Nie pociąga mnie rejestrowanie własnego biznesu, pracuję na zleceniu, co bardzo sobie chwalę i od wszystkich rozliczeń "mam ludzi". Zwrot podatku dostaję co roku, szału nie ma, ale nie narzekam. Ale masz rację, nie pogadamy "jak równy z równym". Dla mnie szklanka jest w połowie pełna, nie ciągnie mnie na emigrację, bo tutaj robię to, co lubię i dostaję za to pieniądze. Sam decyduję o której wstać, o której wziąć się do roboty i ile chcę zarobić. I jestem u siebie... Z tego właśnie powodu nie podoba mi się, gdy ktoś wiesza psy na moim kraju. To, że ja będę w czyjejś opinii fanatykiem lub chłopkiem ze wsi, który zagranicę widział przez ladę w Pewexie - jest mi obojętne, bo ja sam wiem ciut lepiej jak wygląda stan faktyczny.
Jeśli zaś chodzi o zastanawianie się kto z kim się może hajtać, to zrobiłem dokładnie to, co Ty - tyle, że ja ponarzekałem na inne kraje :)

ODPOWIEDZ