laptop

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

cezar62 pisze:Nie rozumiem. Albo Wy mnie nie rozumiecie.
Ja chcę i muszę mieć swój prywatny komputer zabezpieczony hasłem.
ja rozumiem i rozumiem że jest to też wygodne, i hasło być musi, ino nie używałbym jako hasło numeru karty kredytowej abo pesela abo tekstu "klucz zapasowy leży pod wycieraczką"
a właśnie tym jest logowanie na odcisk palca
JEDI_V pisze:Kup cos od Apple, zalozysz haslo sprzetowe, nie do zlamania, a przy kradziezy namierzysz frajera z komorki lub innego kompa.Widze,ze zalezy Ci na bezpieczenstwie danych.
bezpieczeństwo to ważna sprawa do tego cenie prywatnośc i dlatego apple nie, windows 10 nie bo tam przestaje sie być właścicielem sprzętu i zawartości pamięci

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: cezar62 »

Ja mam hasło na BIOS-ie i dodatkowo na dysku wewnętrzny "lock" na inne hasło ukrywający całkowicie wybrany zakres danych :)
GAZDA pisze:a właśnie tym jest logowanie na odcisk palca
Jeżeli dobrze zrozumiałem, to uważasz, że logowanie palcem jest do dupy ;)
Może powiedzieć, dlaczego tak uważasz?
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

do dupy jest, bowiem coby cie komputer zidentyfikował to musi mieć zapisany wzrór odcisków twoich palców, a zapisane dane można wykraść i użyć, jakieś unikatowe hasło nie nada sie do niczego innego, ale odciski można wykorzystać gdzie indziej
dlatego porównanie z numerem karty abo peselem jako hasło


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: laptop

Post autor: sliwma »

No to to samo można osiągnąć na Linuxie, szyfrowanie dysku, do tego hasło na BIOS, a to wszystko na praktycznie każdym zwykłym lapku.
A jak złodziej zna się na rzeczy to namierzanie nic nie pomoże.

Nie tyle jest do dupy (bo w telefonie mam czytnik palucha i się nie bawię w mazianie palcem wzoru / hasła) co większość czytników jest na tyle nieprecyzyjna że to średnio działa.
Chociaż, na Windowsie używam czytnika palca, a to tylko dlatego że działa jak trzeba (jak mówiłem, na Linuxie średnio, nie wiem czego to kwestia).

A wykraść można, oczywiście. Ale na przykładzie mojego Thinkpada.
BIOS zabezpieczam odciskiem palca, tak samo jak włączanie komputera. Żeby dostać się do zapisanych wzorów, muszę dodatkowo obejść szyfrowanie dysku a potem jeszcze zalogować się na konto admina i dodatkowo zalogować się do aplikacji odpowiedzialnej za trzymanie odcisków...
Nie sądzę żeby któremuś złodziejowi aż tak zależało na danych. :P
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

bios masz zaszyfrowany?
no i nie trza mieć fizycznego kontaktu z twoim lapkiem wy wykraść twoje odciski, nie trzeba nawet łamać szyfrowania, wystarczy że gdzieś w necie coś klikniesz i pozamiatane :)

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: cezar62 »

GAZDA pisze:coby cie komputer zidentyfikował to musi mieć zapisany wzór odcisków twoich palców, a zapisane dane można wykraść i użyć
;D ;D ;D

Jesteś normalnie mistrzem :)
Mnie by ta odpowiedź nie przyszła na myśl.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

Macie brak elementarnej wiedzy o zabezpieczeniach w systemie OSX, ale to nie Wasza wina, skoro cale zycie w swiecie PC.

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

applów miałem 6 już
osx to zamknięty system gdzie użytkownik gówno może decydować bo robi to za niego apple tak samo jak teroz microsoft robi w windzie 10
sam system jest stabilny owszem bo to w końcu unix, no ale jednak nadal zamknięte żródła, nie widomo co robi i do czego apple ma dostęp, znaczy dostęp mają do wszystkiego ino czy zapisują to u siebie itd, tak jak win10 np regularnie wysyła różne pakiety do redmond, np zapisuje kazde przyciśnięcie jakiegokolwiek klawisza i wysyła co 15 minut chyba, oczywiście wszystko to w celu poprawy działania systemu XD

ale jeśli chodzi o zwykłych włamywaczy wirusy i inne gówno to zgadzam sie jest tego mniej ze względu na to że winda jest popularniejsza

edit: ok win10 co 30 minut wysyła to akurat, ale jak kompletna twórczość jest zapisywana to nieważne jak szyfruje sie komunikacje to i tak (o ile sie pisze na klawiaturze w tym wypadku) jest zapisane i można to pobrać sobie...
All text typed on the keyboard is stored in temporary files, and sent (once per 30 mins) to:

oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net

pre.footprintpredict.com

reports.wes.df.telemetry.microsoft.com


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: laptop

Post autor: sliwma »

BIOS mam zablokowany hasłem i odciskiem palca.
No to można zrobić tak jak ja, odciski palców do BIOSu są ustawiane przez program na Windowsie, a codziennie korzystam z Linuxa (który jest na innej partycji, bla bla bla) i nie da się dostać z poziomu Linucha do Windowsa (obydwie partycje szyfrowane). :D

Przy czym, to już nie sądzę żebyś miał (ani żebym ja miał) dane które kogoś by interesowały w takim stopniu żeby włamywać się na dysk. :p
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

czasem celem jest ino twój system który wykonuje w sieci różne rzeczy bez twojej wiedzy i zgody oczywiście...
jeśli masz możliwość manipulowania biosu z poziomu windowsa to każdy inny też może :)
wystarczy ze gdzieś wstrzyknął ci sie jakiś skrypt i wszystko jest dostępne, bo jak pracujesz komputerem i łączysz sie z netem to masz wszystko zalogowane i odszyfrowane...
ale ciesz sie że masz biosa bo z uefi któe w sumie jest obecnie standardem to juz całkiem pozamiatane, jeśli producent tak se ustawi to nie zainstalujesz nic innego niż to co jest zatwierdzone, już jedna firma tak zrobiła i dało sie ino windoze zainstalować z linuksem komputer nie odpalał...
masz na kmpie wzór odcisków zapisany... to masze być też wartościowe by se to wykraść...
dlatego lepiej juz mieć ino hasło jakieś bo jak ono wypłynie to do niczego innego sie nie przyda, bo w końcu jaką wartość ma hasło do systemu w którym już i tak ktoś jest...
a odciski palców to dość wrażliwe dane osobiste i im mniej tego jest zapisane w różnych miejscach tym mniejsza możliwość że te dane wypłyną i zostaną do czegoś użyte

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: RadAg! »

Co wy macie na tym kompach ja pytam? W pentagonie nie mają takich zabezpieczeń :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

No wlasnie w wordzie pierdoly pisza a wymagaja opcji zabezpieczen jak w filmach Mission Imposible


Z Tatooine

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

RadAg! pisze:Co wy macie na tym kompach ja pytam? W pentagonie nie mają takich zabezpieczeń :D
no coniektórzy mają tam swoje odciski w cyfrowej formie,pewnie pesele i inne rzeczy też

niby nic nie warte do puki aż ktoś nie weźmie chwilówki w jego imieniu abo całkiem sklonuje tożsamość i zrobi jakiś wielki wałek, smutni panowie przyjdą do ciebie nie do tego co se użył troche tego co znalazł na lapku słabo zabezpieczonym lub włączył go do swego botneta :)

poza tym największa mafia też lubi śledzić i podglądać, a nigdy nei wiadomo kiedy sie przypierdolą o coś i z czegoś tam zrobią haka na człowieka

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: RadAg! »

Hej, Też pytam o lapka. Na jakiej firmie stanęło?

Moje wymagania:
-duży ekran (minimum 17" choć większy byłby też ok)
-wydajny (min 4 rdzenie, 8GB RAMU, wydajna grafika z HDMI)
-oczywiście 64 bit ale to jest oczywiste
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: RadAg! »

Panowie co lepsze 4 rdzeniowy i5 i 16Gb RAMu czy i7 i 8GB?
https://www.x-kom.pl/p/299789-notebook- ... x-fhd.html
https://www.x-kom.pl/p/339946-notebook- ... x-fhd.html

Zapytacie do czego ta maszyna ma być? Do siedzenia na forum głównie ale czasem obrabiam materiał video w HDi zdjęcia (a więc tutaj głównie wydajny procek ma znaczenie). Obecnie na PC mam 4GB RAMu i 4 rdzeniowego AMD 3.2GHz więc tak czy owak konfiguracja na Intelu czy to I5 czy I7 i tak będzie wydajniejsza...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ