laptop

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

laptop

Post autor: GAZDA »

mój lapek ostatnio poważnie zaczął sie sypać i niedługo bedzie całkiem kaplica, więc postanowiłem se nabyć nowego, no i tak przejrzałem i kurna nie wiem za bardzo co wybrać, kiedyś siedziałem w temacie komputerów ale jakoś ostatnio sie niezbyt interesowałem, ten lapek chodzi już prawie 9 lat, przez ten czas sporo sie zmieniło
jeśli chodzi o parametry to wiem cego chce no i sa takie w ofercie od różnych producentów, nie znalazłem u żadnych kilku rzeczy które mam w starym lapku jak np 5 portów usb abo fizyczny wyłącznik wifi, nigdzie też w opisach nimo rzeczy mnie interesujących jak jakiej marki dysk w nim siedzi, abo czy ma biosa czy uefi, no i właściwie nie wiem nic o dzisiejszych architektrach
ja sie zatrzymałem na etapie że były 68k, x86... ;)
teroz sa jakieś i3 i7 a8 kurwa nei wiem co jest co za bardzo a nie chce czytać historii rozwoju mikroprocesorów od momentu kiedy sie jeszcze orientowałem

a więc jeśli ktoś z was miał/ma do czynienia z nowszym sprzętem to byłbym wdzięczny za jakieś opinie na temat tych sprzętów


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: laptop

Post autor: sliwma »

Thinkpad W530, mam fizyczny wyłącznik i 4 porty USB (z czego dwa to USB 3.0 a jeden USB Always-on), lapek z 2k13 roku ale chyba wszystkie Thinkpady tak mają. :P

Przede wszystkim pytanie czy nowy czy używany.
Określ mniej-więcej przedział cenowy i wymagania, to coś wymyślimy.
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

nowy kupuje, no i cenowo wszystko raczej w podobnym segmencie jest nie mam zbyt wiele wymagań
procek powyzej 2ghz, 17 calów, ramu 8gm, dysk 1tb hdd, nie chce ssd i z własnych doświadczeń i upodobań chciałbym wd mieć, 4 porty usb to minimum absolutne, najfajniej gdyby fizycznie dało sie też wyłączyć mikrofon i kamere... to taki z paranoia mode :D no ale tego sie raczej nei spodziewam coby takie były
kwestia oesa też nieważna bo sam se zainstaluje coby było tak jak ja chce
thinkpady to te od ibm? gdbyby nadal były ibm to spoko brałbym pod uwage bo z ibm mam dobre wspomnienia, ale ta nowa marka kojarzy mi sie ze sprzętem co sie psuje dość szybko a u mnie to musi chodzić jak w serwerowni jakiejś...
jak pisałem lapek w różnych warunkach chodzi prawie non stop od prawie 9 lat, seagatowe gówno sie posypało po roku juz i wtedy wmontowałem dysk od wd, i ma juz prawie 30k godzin na karku, ale też właśnie poważnie sie sypie i juz nawet zwykły restart może być końcem, za każdym razem jak nimo napięcia to przybywa badsektorów


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: laptop

Post autor: sliwma »

Lenovo wykupiło od IBM Thinkpada, nie wiem jak reszta ich produktów ale Thinkpady trzymają poziom.
Znam najmniej cztery osoby które je używają (w wersji po-IBM) i to w różnych warunkach... :D

No i gdyby nie wymóg 17" (bo to ma tylko jedna stacja robocza, reszta 15,6" i w dół) to bym polecił Thinkpady, kumpel ma swojego od 6 lat (robi teraz za serwer) i działa bez zająknięcia, dysk co prawda ma tam Hitachi, ale z własnego doświadczenia wiem że można im zaufać (10-cioletni w stacjonarce działa sprawniej niż nowy Sigejt).
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

ok dzięki włącze thinkpady do mojej listy potencjalnych kadydatów...
troche odrażała mnie marka, lenovo to dobra nazwa dla pralki czy proszku do prania a nie komputera hehe
na liście mam jeszcze asusy, delle, hp i toshiby, ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi produktami?
aktualnie mam asusa, no ale to stary model, nie wiadomo jak to sie obecnie przedstawia
delle mają moją sympatie za to że jako jedyni z tych liczących sie marek nie stawiają jedynie na os od m$

a ma ktoś coś do powiedzenia na temat aktualnych procesorów?

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: laptop

Post autor: Pan Arek »

Nie jestem wybitnym znawcą gadżetów informatycznych. W zeszłym roku kupiłem po taniości nowego laptopa- od Asusa- z procesorem i3 (model F555L)- troche się go obawiałem, bo dookoła powszechny był już i5 (i droższy), coraz więcej było i7.
Generalnie, nie żałuję. Komputer służy mi jedynie do internetu, filmów i czasem trochę tabelek i tekstów pisanych. Już teraz wychodzę z założenia, że nie ma co brać udziału w tym technologicznym wyścigu i placić po 10 tysięcy za laptopa, który i tak po roku będzie "stary".

Oczywiście w Twoim wypadku, gdzie dużo na sprzęcie pracujesz pewnie będzie inaczej bo wymagasz konkretnych rzeczy, nie to co ja :)
Ogólnie- ASUS bardzo na plus, cichutki, nie grzeje się, szybki i sprawny.

Wcześniej miałem HP- nigdy nie powrócę do tej marki.
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

co było nietak z hp?

w sumie wielkich wymagań od procesora też nimom, aktualnie w moim lapku pracuje dwurdzeniowy celeron i daje rade do wszystkiego co robie, jedynie pamięci mi brakuje często

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: laptop

Post autor: Pan Arek »

HP bardzo się grzał, non stop problemy z wentylatorem, który też chodził bardzo głośno. Żenująco szybko umarła bateria. Problemy z dotykowym panelem od sterowania głośności. Mega głośna praca napędu CD.

Generalnie porównując HP do Asusa w codziennym użytkowaniu to niebo a ziemia. Asus wszystko cicho, szybko- mimo, że nie jest to topowy model, ani razu nie było sytuacji, żeby się zawiesił czy wyłączył bez powodu.

Mój Asus: 2.0 Ghz intel core i3, 4 GB RAM, 1 TB HDD, 3 wejścia USB, 1 hdmi

Czyli jak widać, szału nie ma, ale na codzienne manewry wystarcza mi w 100 %.
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

ok dzięki za info

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: laptop

Post autor: KARLone »

to zależy od modelu - zawsze miałem coś z rodziny hp i obecnie nie ma już problemów z przegrzewaniem czy hałasem - do tego są całkiem trwałe, w sumie żaden z trzech nie uległ awarii, w jednym tylko baterię wymieniłem.

Awatar użytkownika

FoMoCo
Posty: 76
Rejestracja: 29 lis 2016, 20:12
Samochód: 1970 Torino GT - 2014 Grand Cherokee
Skąd: Dubai
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: FoMoCo »

Miałem parę laptopow ale ostatnio był HP Pavilion dv6-6b80se Entertainment Notebook PC i padł.. :( a taki był fajny i7 8 rdzeniowy, 16GB RAM, 750HDD, ATI Radeon 2GB + Intelowska, 4 USB i HDMI.. najpierw padła grafika ATI, potem padł całkowicie laptop. Przy graniu w gierki grzał sie jak diabli... Pan znawca od laptopów powiedział 450zl za nowa grafe i będzie chodził ale na necie pisali ze to BIOS padł wiec nie wiadomo do końca.

Kupinem DELL Vostro 14-5468 mniejszy ale fajniejszy :) i7 7 generacji, 8Gb Ram, dysk 1TB + slot na M.2 PCIe NVMe SSD, grafa Intel HD + Nvidia GeForce 940MX. 3 porty USB 3.0, HDMI, VGA i slot na karty SD + Win 10 ktory jest bardzo fajny. Ja na tym pracuje wiec dla mnie jest OK.

Pytanie jest takie do czego ten laptop ma być? Jeżeli tylko i wyłącznie do przeglądania neta to nie ma sensu moim zdaniem kupować laptopa z kosmosu. Dla mnie laptopy 17 calowe to cegły, szczerze wolał bym kupić stacjonarkę i monitor 24 cale. Tam zawsze można coś zmienić z czasem.. ale to tylko moje zdanie. :) HP już nie kupie.

Tak jak Pan Arek powiedział: "Mój Asus: 2.0 Ghz intel core i3, 4 GB RAM, 1 TB HDD, 3 wejścia USB, 1 hdmi szału nie ma, ale na codzienne manewry wystarcza mi w 100 %".
Do serfowania po necie i3 lub i5 wystarcza bez problemu. RAM-u deczko więcej by sie zdało ale tragedii niema.

Na pewno szukałbym 64bit OS na 32 max 4GB ramu będzie widział nawet mając więcej.

P.S
w szufladzie mam jeszcze starego SONY z Intel Core Duo chyba i 4 GB RAMu - chodzi jak nowy (bo nic na nim niema oprócz Chrome) ;) starą Toshibe tez podobny sprzęt i do przeglądania netu wystarczają całkowicie :)

Powodzenia w szukaniu.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 18:36 przez FoMoCo, łącznie zmieniany 1 raz.
1970 Ford Torino GT 351C / 2014 Jeep Grand Cherokee
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

17 calów bo dużo patrze i chce dużo widzieć, w sumie to nawet większy byłby lepszy ale że mam potrzebe by to było też mobilne to 17 calów to taki maks praktyczności, mam torbe i wszystko na 17 calów to chce 17 calów :)
no system 64 bitowy to jasna sprawa, 32 bity nie są w stanie obsłużyć większej pamięci
windows 7 bedzie tak jak i teroz jest
w jakieś wypasione gierki nei grywam, conajwyżej w civ 4 tak namodziłem w niej że w sumie to do tego konieczne jest 8 gb ramu hehe
ramu i procka mi zaczyna brakować do gisu i kompilacja cegokolwiek odbywałą by sie bardziej humanitarnie i nie musiałbym wyłączać wszystkiego innego
z win 10 nie chce mieć do czynienia, juz w chuj czasu straciłem pozbywając sie telemetrycznego gówna z 7mki, wywaliłem coś ponad 100 aktualizacji i wyłączyłem wu i juz nie włanczam...
no i nie lubie jak jakiś windows decyduje co może być na moim kompie, to mój komp i ja instaluje i deinstaluje a nie microsoft

Awatar użytkownika

FoMoCo
Posty: 76
Rejestracja: 29 lis 2016, 20:12
Samochód: 1970 Torino GT - 2014 Grand Cherokee
Skąd: Dubai
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: FoMoCo »

to może taki ?
http://www.x-kom.pl/p/299463-notebook-l ... b-fhd.html
lub taki
http://www.x-kom.pl/p/323405-notebook-l ... 7-fhd.html

oba bez OS wiec jak masz windowsa to ładujesz sam i zaoszczędzasz tym samym na cenie. Wszystko zalezy ile masz na ten szczytny cel ;) :D
1970 Ford Torino GT 351C / 2014 Jeep Grand Cherokee
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

no nawet jakby był z systemem to bym se zainstalował
a bedzie kosztował ile bedzie kosztował, ważne jest by miał to co chce, 3 porty usb to za mało musiałbym huba mieć dodatkowo
a w tym dellu to sprytnie w opisie napisali że ma 3 usb2 i 2 usb 3 hehe mozna by było se pomyśleć że ma 5 :)
msi to mi nic nie mówi, wiem ino że gamingowy komp raczej


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

HP krol serwisow.
Asus dobry sprzet, ale w razie W serwis porazka, to samo dotyczy Lenovo.
Na chwile obecna jesli chodzi o swiat PC tylko i wylacznie Dell z opcja BND(Buisness Next Day), serwis jak trzeba on-line, naprawa jesli mozliwa u klienta, a jesli nie da rady, sprzet zastepczy w ciagu 24h.

ODPOWIEDZ