laptop

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: cezar62 »

RAM, RAM, RAM !
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

Jak czasami to i5 i 16 ram


Z Tatooine

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

do obróbki graficznej to zależy od karty graficznej, bo w tym wypadku gpu ma większe znaczenie niż cpu

po długich poszukiwaniach zwyciężył u mnie dell
zaczyna sie na stronie internetowej, asus pokazuje jakieś modele których nimo w sklepach, nie wiem kiedy aktualizowali strone ostatnio, nieprofesjonalnie...
medion to ino loteria czy znajdziesz coś czy nie na ich stronie, inne też jakoś mało logiczne były, hp jeszcze w miare sensowną miał, ale nie pamiętam juz gdzie to było ale jaki ma sens ustawianie filtra na 15-17,5 cali? nie da sie inaczej i wypluwa jako wynik wszystkie 15tki i 17tki...
a stronka della mimo mojego wolnego internetu chodzi ładnie i można sie dowiezeć tego cego sei chce...
po drugie to możliwość dowolnej konfiguracji, u innych tego nimo, znaczy może jakoś jak sie zamawia dla firmy to pewnie tak że zrobią serie z innym wyposażeniem, ale u della w konfiguratorze moge se ustawic ile chce dysków, jakie grafiki, amd fire lub nvidia quadro, procki pamięc, system operacyjny, nie chce kamerki nimo kamerki, nie chce bluetootha nimo bluetootha...
no i jest dość wejść usb, takze jedyny lapek który ma to co bym chciał mieć to dell precision, którego właśnie wczoraj zakupiłem

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: RadAg! »

GAZDA pisze: 08 mar 2017, 02:59 do obróbki graficznej to zależy od karty graficznej, bo w tym wypadku gpu ma większe znaczenie niż cpu
Mylisz renderowanie grafiki z obróbką video. Tutaj liczy się moc procesora chyba że się coś zmieniło przez ostatnie 5 lat. Nie jestem na bierząco.
Szybko się doinformowałem. Także masz rację, przy obróbce 4K warto zainwestować w dobry GPU jednak do edycji HD nadal główną rolę gra CPU. Niewiele programów edycyjnych (a te których używam to amatorskie) potrafi wykorzystywać przy obliczeniach architektury obliczeniowe procesorów graficznych.

Co do procków to widzę, że każdy i5 praktycznie bedzie lepszy niż mój Phenom II 940 (szkoda, że AMD tak odpuściło wojnę z Intelem - to były emocjonujące czasy ;) ) więc może faktycznie pójdę w kierunku RAMu i dużego dysku SSD bo moc obliczeniowa na poziomie mojego AMD w zupełńości mi wystarcza :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

O czym ty piszesz, poczytaj o prockach Ryzen od AMD no i ich cena w stosunku do intela


Z Tatooine


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

Dlatego wstrzymalbym sie z zakupem Intela


Z Tatooine

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: laptop

Post autor: GAZDA »

RadAg! pisze: 08 mar 2017, 08:32 Mylisz renderowanie grafiki z obróbką video. Tutaj liczy się moc procesora chyba że się coś zmieniło przez ostatnie 5 lat. Nie jestem na bierząco.
Szybko się doinformowałem. Także masz rację, przy obróbce 4K warto zainwestować w dobry GPU jednak do edycji HD nadal główną rolę gra CPU. Niewiele programów edycyjnych (a te których używam to amatorskie) potrafi wykorzystywać przy obliczeniach architektury obliczeniowe procesorów graficznych.
no ale jak kupujesz na przyszłość to warto dobre gpu mieć, bo teroz to juz nawet konkretne komputery robią ino na gpu zamiast cpu bo są wydajniejsze
no nowy ryzen (tydzień dwa temu było coś o testach gdzie porównywali moc) podobno równa intela z ziemią... podobno
w każdym bądź razie cena robi też sporą różnice...
ino jak masz okazje dorwac i7 w dobrej cenie to czemu nie, zły nie jest przecie :)
jak chcesz pracować z win 7 to nie kupuj 7mej generacji kaby lake, te procki to ino do supermarketowych kompów montują, jak widziałem wszystkie profesjonalne maszyny z wyższej półki jadą na 6tej generacji ze względu na brak sterowników a nikt o zdrowych zmysłach nie pracuje na win10


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

GPU przy zastosowaniach pro to sie kupuje pod program i system.


Z Tatooine

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: RadAg! »

Dobra sami fachowcy widzę. Czekam zatem na propozycje konkretnych maszyn do 4k.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

Wejdz na www.hamac.pl tam otrzymasz fachowa porade, bo 4k mozesz robic w dedykowanych programach pod windowsem oraz osx, a od tego zalezy dobor karty graficznej.


Z Tatooine


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: laptop

Post autor: sliwma »

Moim zdaniem lepiej lepszy procesor i mniej RAMu bo RAM można dołożyć, procesora tak łatwo nie zmienisz. ;)
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)


JEDI_V

Re: laptop

Post autor: JEDI_V »

Ale "rada"


Z Tatooine

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: RadAg! »

Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: laptop

Post autor: sliwma »

No cóż JEDI, mając do wyboru Thinkpada W530 i7 8GB oraz W530 i5 16GB wybrałem i7 8GB, testowałem słabszego i widzę różnicę, a RAM tak czy tak muszę dokupić (często gęsto siedzę na VBoxie).
Ale co ja tam wiem, żaden ze mnie ekspert. ;)

Wysłano z mojego Mi5S Plus przy użyciu Tapatalka


Radek, ja się nie znam na komputerach ale imo jeśli chcesz w nim obrabiać i renderować filmy to się nada. Ale dla pewności, zapytaj ekspertów.
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: laptop

Post autor: RadAg! »

Znaczy tak. Ja nie jestem raczkujący w tej tematyce i wiem co trzeba a co nie trzeba. Gazda czy Jedi pewnie nigdy nie montowali żadnego materiału w HD z efektami ale do nabijania postów są pierwsi ;)

Swoje wymagania określiłem dużo wcześniej, chodziło mi raczej o doradzenie konkretnej maszyny, firmy, modelu a nie o weryfikację mojej wiedzy przez pseudofachowców od wszystkiego.
RadAg! pisze: 07 mar 2017, 20:15 Hej, Też pytam o lapka. Na jakiej firmie stanęło?

Moje wymagania:
-duży ekran (minimum 17" choć większy byłby też ok)
-wydajny (min 4 rdzenie, 8GB RAMU, wydajna grafika z HDMI)
-oczywiście 64 bit ale to jest oczywiste
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ