TV do domu

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
Awatar użytkownika

Topic author
cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

TV do domu

Post autor: cezar62 »

Mam prośbę o pomoc w wyborze telewizora do domu :)

Potrzebny telewizor z ekranem minimum 55 cali, cena do 5 tys. zł.
Rzecz jasna, chodzi o jak najlepszy obraz, więc musi być 4K, kontrast i częstotliwość odświeżania o wysokich parametrach, a wszelkie inne gadżety są niekoniecznie i nieobowiązkowe.
Podobno najlepsze są marki Sony? Ktoś może potwierdzić? (w rachubę nie wchodzi absolutnie marka LG).

Oraz może przy okazji - jaki soundbar do tego TV polecacie? (głośniki 100W lub więcej).
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: TV do domu

Post autor: EdMar79 »

Sony był kiedyś, teraz to już nie jest to samo.
Obraz z nowszych TV to w tych pieniądzach, to szukałbym Samsunga, ewentualnie Panasonica.
W domu mam samsunga i Philipsa oba dają radę, ale Philips jest większy od Twojego i cena tez wyższa ;) jednak ja go wybrałem bo zawsze chciałem mieć w TV Ambilight ;) a tylko Philips to ma.

Co do LG to plus tych tv jest taki ze ewentualne naprawy sa duzo tańsze od pozostałych, jakość porównywalna.

Ogólnie stabilność oprogramowania jest duzo lepsza s Samsungach i LG w porównaniu z Philipsem.
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: TV do domu

Post autor: bluecard88 »

Na temat TV moge powiedziec NIGDY WIECEJ Philipsa. Mialem Philips 55 cali z Ambilightem i niestety z nieszczesnym Android TV. Wieszal sie co pare dni, ze trzeba bylo z gniazdka wtyczke wyciagac, aktualizacje systemu pomogly tylko troszeczke. Ale, zeby nie bylo to nie tylko ja mialem taki pro lem, kumpel ostrzegal mnie bo tez ma Philipsa z Android TV i ma te same problemy.
Moj TV byl za 5,500 zl wiec oczekiwalem po nim wiecej. Na szczescie sprzedal sie razem z mieszkaniem i meblami :) z drugiej strony na stare Philipsy nie powiem zlego slowa ( na te bez smart TV) , mam 42 cale juz 6 rok i cacy.
Samsung ma problemy z matrycami, wiec tez do przemyslenia.
Przed zakupem czytalem bardzo wiele. Doszedlem do wniosku, ze godne polecenia sa telewizory SONY i Panasonic ( tylko drozsze modele) , taki bedzie moj nastepny wybór.
Mnie niestety skusil Ambilight w Philipsie, czego zalowalem juz po paru dniach.
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: TV do domu

Post autor: GAZDA »

generalnie to teroz we wszystkich telewizorach jest to samo
jeśli jest to smart tv, mają też prawie wszystkie takie samo oprogramowanie, przeważnie system od gogla
warto jest zapoznać sie z tym jaka wersja jest, bo np całkiem niedawno kilka telewizorów złapało wirusa i zostały zablokowane, normalne urządzenia jak smartfon można cofnąć do defaultowych ustawień a w tv opcji takiej nie było, i jako że lg przechodzą na innysystem to google tv mają w dupie i właśnie właściciele lg co maja zablokowane telewizorki dowiedzieli sie ino że lg ma w dupie i niech se nowy kupią hehe
generalnie obecnie systemy do smart tv to przeważnie goglowskie android tv, praktycznie to samo co android na telefon czy chrome os w lapkach
czyli można łapać takie same wirusy ino jak juz odpalą to nie da sie ich tak "łatwo" usunąć jak z innych urządzeń

większosć aktualnie stosuje ten sam system operacyjny, nowy os gogla do telewizorów android tv

no i do tego trza dodać fakt taki, że nie ważne jakie zajebiste funkcje ma telewizor, producent może do woli wyłączac odejmować zmieniać ustawienia itd...
użytkownik nie ma żadnych uprawnień...
nie jest sie właścicielem telewizora tak na prawde

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: TV do domu

Post autor: bluecard88 »

Nie zgodze sie z Gazda, bo AndroidTV czyli system Google'a ma Phillips i SONY ( ale podobno w SONY chodzi wszystko cacy w przeciwienstwie do Phillipsa)
Samsung ma swoje wlasne oprogramowanie , jedne z lepszych i bardzo stabilne.
Panasonic jeszcze nie dawno mial system od Mozilli Firefox , teraz sie cos zmienilo.
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: TV do domu

Post autor: GAZDA »

kolega ma samsunga i kupił ją z pewnymi właściwościami które po którymś tam updejcie po prostu zostały wyłączone w chuj i nimo...
podłanczając smart tv do neta traci sie nad nim kontrole

firefoxa przestali rozwijać tak samo jest z google tv i z tego było sporo problemów dla tych co mieli tv z tym systemem bo stracili jakiekolwiek wsparcie
firefox ma tego plusa że ma otwarte źródła i każdy kto chce może dalej nad tym pracować
najlepiej to zrootować i zainstalować se samemu system, np linuksa, ubuntu ma nawet specjalną wersje dla smarktelewizorni

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: TV do domu

Post autor: EdMar79 »

Dlatego najlepiej jak ktoś używa tv do oglądania to szukać tv bez smart... nie mniej największe problemy są z Philipsem, co prawda osobiście mam dostęp do najnowszego Softu (jeszcze nawet nie udostępnionego przez Philipsa) i w sumie ostatnimi czasami nie miałem problemu.

Miałem wczesniej Sharpa 60 cali ale jakość obrazu słaba, ale nigdy przez 5 lat nic sie nie działo. A innego Philipsa miałem 9 lat zero problemow również. (

W sumie to ja tv wymieniam często (ostatnio w 5 lat 4 szt) takie zboczenie ;)

I gdybym miał polecać to Panasonic pod względem jakości obrazu.

Lub jest jeszcze inna opcja, kupić starszy TV a do niego zewnętrzny box multimedialny, albo po prostu podpinać komputer ;)

I jedna rzecz na koniec w tej chwili zostało już niewielu graczy jako producentów tv (Sony Philips kończą już produkcję) nie rozwijają już nowych technologi.
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05


seba4x4

Re: TV do domu

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2018, 16:30 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: TV do domu

Post autor: sliwma »

Mam Sony Bravię, 50/52 cale (model mogę sprawdzić jutro, starsza już trochę) i Samsunga (42", nowszy, model jak wyżej), obydwie firmy mogę polecić, żadnych problemów. :)

Edit:
Samsung UE40F6400AW i Sony KDL-52Z5500
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 11:33 przez sliwma, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: TV do domu

Post autor: emilianox »

U mnie dwa różne PHILIPSy, jeden 23" drugi 40", działają już siódmy rok, znaczy trwałe, dodatkowy atut że montowane w Polsce.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 02:04 przez emilianox, łącznie zmieniany 1 raz.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: TV do domu

Post autor: Pan Arek »

Mam samsunga 36 cali aktualnie. Faktycznie system oparty na tym telewizyjnym androidzie nie jest demonem szybkości. Nie instalowałem żadnych dodatkowych aplikacji, sporo korzystam z tych już fabrycznych - ipla i plejer- długo łączy się z internetem i jest to denerwujące, zdarza mu się dłużej pomyśleć między wyborem aplikacji.
Nigdy nie miałem problemu żeby się zawiesił i trzeba było go wyłączać całkiem z prądu itp.

Mój tv jest 3-letni i już wiem że zanim kupię kolejny to na pewno będę próbował na żywo popracować z aplikacjami, żeby sprawdzić płynność.

To oczywiście tylko moja perspektywa, bo sporo korzystam z internetu przez odbiornik tv ale z przyjemnością będę śledził ten temat.
Powodzenia w poszukiwaniach :)
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: TV do domu

Post autor: crownvictoriase »

sliwma pisze:Mam Sony Bravię, 50/52 cale (model mogę sprawdzić jutro, starsza już trochę) i Samsunga (42", nowszy, model jak wyżej), obydwie firmy mogę polecić, żadnych problemów. :)

Edit:
Samsung UE40F6400AW i Sony KDL-52Z5500
Ja mam w domu Panasonica i dużo starsza Sony Bravie. Sony Bravia do dziś ma super mocne kolory i uważam, ze jest lepsza od Panasonica.
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód


hubu
Posty: 162
Rejestracja: 05 lut 2017, 16:44
Samochód: poszukuję
Skąd: L-wo

Re: TV do domu

Post autor: hubu »

To robi się jak z autami. Jeden mówi CV, drugi MGM, a trzeci TC :)

Awatar użytkownika

Topic author
cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: TV do domu

Post autor: cezar62 »

hubu, sądzisz, że wszystkie telewizory są od Forda?... ;)

Dzięki panowie za opinie, coś tam się kluje, w tej chwili najbardziej prawdopodobny jest zakup Sony Bravia KD55XD8505BAEP :)
sony.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: TV do domu

Post autor: cezar62 »

Zakupiony telewizor, to: Sony Bravia KD55X8509C
3345.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

ODPOWIEDZ