Leasing

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Leasing

Post autor: RadAg! »

Rozważam zakup auta w leasingu.
Może mi ktoś bliżej określić jak to się wszystko załatwia? Na pewno są tutaj osoby z działalnością, które mają w tym temacie doświadczenie.
Głównie chodzi mi o to czy mam sobie sam znaleźć auto a potem leasing czy najpierw iść do jakiejś firmy leasingowej? Mówimy o samochodzie używanym. Będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Leasing

Post autor: MichaŁ »

Jeżeli chcesz poznać orientacyjne koszty, wyliczenia, symulacje z różną wpłatą początkową i kwotą wykupu oraz obostrzenia dotyczące m.in. wieku auta to uderz do jakiegoś funduszu leasingowego i zobacz jak to wygląda w praktyce.

Nie wiem jak stoisz z wykazywaniem dochodu, ale od tego będą zależeć warunki jakie Ci zaproponują.

A potem to już normalnie. Szukasz auta do kwoty, na którą jesteś gotów ogarnąć finansowanie i załatwiasz papierologię.

Nie wiem czego będziesz szukał, ale polecam pogmerać w ofercie aut poleasingowych, firm takich jak Lease Plan, Alphabet czy Carefleet - bo auta są w miare pewnego pochodzenia, a firmy te ogarną Ci też finansowanie.

Wysłane przez Tapatalk




Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

rico69
Posty: 51
Rejestracja: 11 sie 2017, 11:26
Samochód: Subaru Legacy, Mazda MX-5
Skąd: Leszno

Re: Leasing

Post autor: rico69 »

Znajdź auto, najlepiej od firmy która zajmuje się sprzedażą samochodów i wystawia faktury. Później zgłoś się do jakiegoś pośrednika który ogarnia kilka firm leasingowych. Zaoszczędzisz czasu, bo nie wszystkie firmy są chętne do leasingowania używek. Ja jestem na etapie kupowania używanej maszyny do firmy, więc jestem na bieżąco. Choć nie wykluczony jest leasing auta od osoby prywatnej. Sam kiedyś sprzedawałem auto do leasingu, ale raczej musi to być w miarę świeży egzemplarz.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Leasing

Post autor: KARLone »

jak swego czasu interesowałem się leasingiem, to wyszło na to, że przy mojej małej działalności lepiej opłacało się wziąć zwykły kredyt w banku. Leasing to dobre przy działalności z dużą stopą zwrotu, np. zakup samochodu czy maszyny umożliwi znaczące zwiększenie liczby obsługiwanych klientów, a tym samym zysku netto bez angażowania własnych środków. Jeśli auto nie zwiększy znacząco zysku, a służy tylko do przemieszczania się, to raczej bardziej opłacalny jest kredyt.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Leasing

Post autor: RadAg! »

KARLone pisze: 22 lut 2018, 15:30 jak swego czasu interesowałem się leasingiem, to wyszło na to, że przy mojej małej działalności lepiej opłacało się wziąć zwykły kredyt w banku. Leasing to dobre przy działalności z dużą stopą zwrotu, np. zakup samochodu czy maszyny umożliwi znaczące zwiększenie liczby obsługiwanych klientów, a tym samym zysku netto bez angażowania własnych środków. Jeśli auto nie zwiększy znacząco zysku, a służy tylko do przemieszczania się, to raczej bardziej opłacalny jest kredyt.
A wziąłeś pod uwagę fakt, że przy leasingu całość miesięcznej raty możesz wrzucić w koszty uzyskania przychodu więc zmniejszasz sobie podatek dochodowy? W przypadku kredytu w koszt wrzucasz tylko odsetki. Jeśli policzysz wartość zaoszczędzonego podatku przy leasingu w skali np 5 lat robi się spora osczędność.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

rico69
Posty: 51
Rejestracja: 11 sie 2017, 11:26
Samochód: Subaru Legacy, Mazda MX-5
Skąd: Leszno

Re: Leasing

Post autor: rico69 »

RadAg! pisze: 22 lut 2018, 19:16
KARLone pisze: 22 lut 2018, 15:30 jak swego czasu interesowałem się leasingiem, to wyszło na to, że przy mojej małej działalności lepiej opłacało się wziąć zwykły kredyt w banku. Leasing to dobre przy działalności z dużą stopą zwrotu, np. zakup samochodu czy maszyny umożliwi znaczące zwiększenie liczby obsługiwanych klientów, a tym samym zysku netto bez angażowania własnych środków. Jeśli auto nie zwiększy znacząco zysku, a służy tylko do przemieszczania się, to raczej bardziej opłacalny jest kredyt.
A wziąłeś pod uwagę fakt, że przy leasingu całość miesięcznej raty możesz wrzucić w koszty uzyskania przychodu więc zmniejszasz sobie podatek dochodowy? W przypadku kredytu w koszt wrzucasz tylko odsetki. Jeśli policzysz wartość zaoszczędzonego podatku przy leasingu w skali np 5 lat robi się spora osczędność.
Odsetki od kredytu w koszty + amortyzacja pojazdu w koszty, więc różnica, nie jest aż tak wielka.

ODPOWIEDZ