Numer ICE - dobry pomysł.

O wszystkim i o niczym, tylko nie o samochodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Numer ICE - dobry pomysł.

Post autor: GAZDA »

Apel
o szczególne oznaczenie wybranych numerów w telefonach komórkowych

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.
Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.
Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko).

Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !) proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych. Jednocześnie prosimy o popularyzację tej idei:

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Współpracy
z Zespolonymi Służbami i Strażami

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Hmmm, i taki ratownik wezmie telefon z kieszeni zababranej krwia kurtki wymientolonej z naszymi flakami po zderzeniu bocznym z pociagiem bo mielismy przetaczane tarcze hamulcowe i bedzie szukal wsrod 200-300 numerow telefonow wpisu ze znaczkiem ICE??
Jezeli to ma dzialac to jeszcze troche daleko do idealu. Powinno byc jasno powiedziane czy ICE ma byc w nazwie.nazwisku osoby czy tez np. w dodatkowych informacjach, czy na poczatku, czy tez koncu wpisu, czy ze spacja, czy bez...jak ktos wpisze ICE z malych liter bez spacji to sie nawet nie polapia ci ratownicy ze to jest ta specjalna osoba do dzwonienia, albo wezma za ICE fragment jakiegos obcojezycznego imienia...
Idea fajna ale ktos to musi znormalizowac :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

ice - szukaj, bedzie wszystko co zaczyna sie na ice jeśli bedzie spacja to wyskoczy natychmiast numer o który chodzi...
to może naprawde pomóc uratować komuś życie...
ja tak teraz zrobiłem bo kto by sie domyślił że blondie to moja żona...


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Gazda, wpisałeś żonę jako "blondie"? Ja kiedyś miałem znajomą wpisaną jako kochanka :) Ale pomysł na ICE jest niezły, tylko nie wiem czemu RadAg po zamknięciu tematu jeszcze taki złośliwy...

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

ja też jeszcze se chciałem dopisać swoje ale se dałek siana...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Ejjj, nie jestem zlosliwy. Raczej tak bardziej dla smiechu wtracilem taki przyklad z tymi hamulcami bo jest na czasie....
A jak mam byc zlosliwy to w kierunku GAZDY bo:
to może naprawde pomóc uratować komuś życie...


ale jezdzeniu na swiatlach caly rok jestes przeciwny tylko dlatego ze ktos ci to kaze robic a nie jest to dobrowolne...to ze komus to ratuje zycie to juz nie istotne bo twoje ego zostalo urazone...?????

Jak to z tym jest?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

jestem przeciwny jakimkolwiek przymusom, ale oczekuje równocześnie zdrowego rozsądku...
jeżdże zawsze na światłach, ale kupuje używane opony bo sorki ale nie stać mnie na 2 razy w roku nowe opony kupować...
a co do tego numeru to jak najbardziej dobrowolnie i jedyną osobą której to może pomóc to posiadacz komórki...
nie chce nie musi, jego problem tak samo jak z pasami...
dobra koniec tematu... (z mojej strony)


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Wiecie co, złapmy oddech i uśmiechnijmy się do siebie :) Jakoś jesień szybko przyszła :) A ja ICE miałem sobie wklepać ale mi się ciągle nie chce :)

ODPOWIEDZ