Pokaż swojego Taurusa

Ogólnie o Taurusach i Sable'ach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

nie, no ja myślałem że iom nie wchodzi w skład zjednoczonego królestwa, ino podlega bezpośrednio koronie, przez co nie jest też w unii europejskiej, przez co trza mieć work permit, bo w uk tego nie trzeba...
sytuacja tak jak z jersey, guernsey i sark
musze to sprawdzić...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Man

Z nasza wyspą to nikt nie wie jak jest. Generalnie jesteśmy pod UK. Z tego co ja wiem w Anglii też potrzebujesz coś na ksztat pozwolenia na pracę. W Unii jesteśmy trochę a trochę nie jesteśmy. Zielona karta tu obowiązuje. Nie wiem co jeszcze... Wszystko tu jest jak w Wielkiej Brytanii. Zresztą...Czy to ma znaczenie??

mam coś więcej:

Terytorium nie wchodzi w skład Zjednoczonego Królestwa. Od ponad 1000 lat istnieje tam lokalny parlament - Tynwald, co czyni go najstarszym wybieralnym parlamentem świata. Składa się z 20 osobowej izby niższej Izby Kluczy (House of Keys) wybieranej w powszechnych wyborach; i wyższej - Rady Ustawodawczej (Legislative Council) w skład której wchodzą między innymi Prezydent Wyspy Man, biskup Sodor i Man oraz namiestnik królowej angielskiej. Tynwald posiada szeroką autonomię w wielu sprawach, włącznie z ustalaniem podatków - z jego gestii wyłączona jest jedynie polityka zagraniczna i obronna. Wyspa Man NIE JEST członkiem Unii Europejskiej, ale jest traktowana na specjalnych prawach co stanowi protokół trzeci układu o przystąpieniu Wielkiej Brytanii do UE.

czyli tak jak mówię...jest i nie jest :roll:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

The Isle of Man (Manx: Ellan Vannin) or Mann (Manx: Mannin), is an island located in the Irish Sea at the geographical centre of Great Britain and Ireland. Although it is not part of the United Kingdom, it is a Crown dependency.

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

w uk jak i w irlandii, nie potrzeba zezwolenia na prace, ani też zielonej karty, ponieważ to teren ue.
a to że iom ma specjalny status w ue, to rozumne, bo by już nikt na tej wyspie nie mieszkał ino w uk, przecie całkiem by padł handel i wszystko.
ale właśnie przez to że nie jest w ue, a handlować można na tych samych zasadach, rajcuje mie ta wyspa...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Zrobiłem 2 tygodnie temu trochę filmu. Dziś to zmontowałem pod katem tego forum. Chciałem pokazać jak pięknie mruczy u mnie silnik (naprawdę mi się podoba), to też kazałem (poprosiłem) żonie trochę depnąć. jeżeli macie ochotę looknijcie. całość kręcona na Isle of Man. Trasa Douglas-Ramsey.

http://video.google.com/videoplay?docid ... 3404&hl=en
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

bardzo fajny filmik... Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

oto moja maszyna, fotki robione dzis na szybkiego takze bez rewelacji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Fajne są te wersje LX. full wypas z tym że mają jedną małą wadę; nie mają dźwigni zmiany biegów w kierownicy a co za tym idzie, kanapy z przodu. Ładne autko. Może więcej fot samochodu? W dzień :lol:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

bedą tylko musze znaleść troche czasu a co do biegów w podłodze to takiego właśnie szukałem, biegi w kierownicy tylko do wanów :-P
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

RadAg! pisze:Przyznam się że u mnie Taurus miał być autem przejściowym, taką przystawką przed prawdziwym daniem a mianowicie Chevym Capricem lub innym b-body. I takie auto kupię. Jestem coraz bliżej zrealizowania tego planu.
No rzeczywiscie Chevy Caprice to jest maszyna 8-) Najbardziej podobaja mi sie oczywiscie ten w nowej budzie, chociaz te kanciaste z lat 70 i 80 tez sa nawet fajne- czasami jeszcze spotyka sie je na ulicach. To zawsze jest w osemce, moze i nie jest to az tak szybkie, ale naprawde wymiata konkretnie! a jeszcze ten pomruk silnika. Produkowano dwie wersje a mianowicie z zakrytymi tylnymi kolami- co wedlug mnie wyglada lepiej, bardziej stylowo, oraz wersje Caprice CLASSIC, bardziej konwencjonalna, wlasnie z kolami odkryrymi. Byla jeszcze wersja combi, tylko, ze byl to Buick Roadmaster, sylwetka i przod byly identyczne jak w nowym Caprisie tylko, ze boki nadwozia byly pomalowane w taki drewniany kolor. Osobiscie polecalbym wersje POLICE INTERCEPTOR, z demobilu. Zawsze maja jeszcze nawet ten charakterystyczny szperacz nad lusterkiem kierowcy, bialo-czarne malowanie, poza tym wersja policyjna byla wzmocniona, obudowana metalem miska olejowa itd. Jak byscie zobaczyli jak tutaj gliniarze jezdza- drogi sa bardzo podobne do naszych w Chicago- nieraz jak jade swoim Fordem to musze (doslownie :!: ) robic slalom miedzy pozapadanymi studzienkami, dziurami w jezdni itd. Gliny przejezdzaja przez to pelnym rozpendem tj. okolo 35-45 mil. Obecnie Caprisy sa niestety wycofywane z policji i zastempuja je mniejsze Chevrolety Impala- juz nie maja one takiego stylu. Drogi w Chicago to temat na oddzielna dyskusje np. 5th Avenue, na ktorej znajduje sie moj college- naprawde chociaz jest na niej ograniczenie do 35 mil czyli okolo 55-60 km/h to kierownice wyrywa z rak, nie da sie jechac szybciej niz 20-25, jest tam doslownie lata na lacie jak na jakiejs drodze dojazdowej do PGR-u. Zreszta niedaleko stad, moze z 5 mil dalej na Cicero&North znajduje sie juz murzynowo- pelny hardkor- to taka ciekawostka :mrgreen:

Pozdrawiam
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

kiedyś na tvn-turbo był maciek zientarski ze swoim capirce i opowiadal o tapicerce ktora byla montowana w wersjach dla policji a niezykle w niej bylo to ze plamy np po krwi czy keczupe schodzily po przetarciu chusteczka 8-) chcialbym miec taka w swoim taurusie :mrgreen:
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

ford też ma coś takiego w ofercie: ford crown victoria police interceptor, też v8 5.0 litra, wzmocnone chłodzienie wzmocniony silnik, wzmocniona skrzynia, wzmocnione zawieszenie wzmocniony zderzak.
idealny na polskie warunki Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Crown Victoria to obecnie używany wóz w policji USA. Nie słyszałem żeby tam jeździli w policji Impalami bo Impala (chevrolet) to bogatsza wersja Caprice'a z podwójnym wydechem i full wypasem w środku. Caprice w okrągłej budzie (90-96) był produkowany do 93 roku z zakrytymi tylnymi kołami. Po face-liftingu tylne nadkole podniesiono tak że już nie zakrywały do połowy tylnych kół, zmieniono wtedy także deskę rozdzielczą. Wszystkie te auta (caprice, impala, buick roadmaster) to tzw. b-body GM.
Interceptor od forda pełni w tej chwili służbę w policji a Crown victoria w wersji cywilnej jest jedynym full-sizem produkowanym w tej chwili w stanach. Wspomnieniem po starych amerykańskich kanapowcach. Ford podjął decyzję o kontynuowaniu produkcji Crown Victorii kiedy GM wstrzymał w 96 produkcję Caprice'a. Najciekawszą wersją Caprice'a jest wersja z silnikiem LT1 5.7 litra, tym samym co w Corvette. Standardowo ten engine był montowany w Impalach. Jak coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę.
Co do dróg w USA to myślałem że są proste jak stół...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

RadAg! pisze:Crown Victoria to obecnie używany wóz w policji USA. Nie słyszałem żeby tam jeździli w policji Impalami bo Impala (chevrolet) to bogatsza wersja Caprice'a z podwójnym wydechem i full wypasem w środku.
Ze wszystkim sie zgodze, ale jezdza Impale te nowe na 100% postaram sie cyknac fotke, tylko zeby mnie nie ustrzelili za terroryzm ze fotografuje policyjne wozy :roll: :mrgreen: :lol:
Pozdro

EDIT: Tutaj masz fotke z neta- IMPALA POLICE INTERCEPTOR, wlasnie identyczne jezdza teraz po Chicago i Fordy Crown Victorie. Caprisy sa juz raczej wycofywane :cry:
Obrazek

PS. Najladniejsze Caprisy w nowej budzie to jak dla mnie byly wlasnie te z zakrytymi nadkolami- rasowy amerykanski kanapowiec. A tego, co pokazywal Maciek Zientarski to pamientam jeszcze z Polski, chyba z V-Maxa siedzieli z Siwym pod takimi wiaduktami z graffiti a to byl taki niebieski kombiak :shock: :-D
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Bardzo ciekawa ta Impala. Hmmmm...
Postaram się dowiedzieć czegoś więcej o tym aucie. Dzięki!
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ