Manualna skrz. w 3.8

Ogólnie o Taurusach i Sable'ach
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Manualna skrz. w 3.8

Post autor: MarDan »

Znalazłem na sprzedaż (tak przeglądam ogłoszenia z ciekawości ;) ) Windstar-a z zamontowaną skrzynią manualną od Opla Vectry :shock: Według opisu na aukcji to spasowała idealnie - ciekawe....
Tu link do ogłoszenia:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7841151

Pokukałem na Allegro po ile stoją i ceny wahają się od 200zł do 650zł

Silniki te są również montowane w naszych byczkach to wygląda na to,że po przerobieniu na dodatkowy pedał itp. powinno to niby działać hehe
Wiem...od razu powiecie,że ręczna skrzynka "to już nie to" ale dla kogoś kto ma przed sobą wizję wydania np. 2000 zł za remont a ma możliwości przerobienia to takie rozwiązanie miałby lepsze choć to już nie to autko by było......

Zresztą co będę się wypowiadał :x Sami oceńcie "patent" i pomysł :papa:

ps. Jak ogłoszenie zniknie to nie będzie wiadomo w przyszłości o jaką skrzynkę chodzi więc wpiszę typ tutaj ;) - Opel Vectra skrzynia F20 - "Jak by co"
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Ciekawe czy automatyczna z Vectry też pasuje :)

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

Lewarek troszke za nisko.

Ja tam przejechałbym sie taurusem manualem, ze zwykłym sprzęgłem powinien mieć lepszego kopa niż przy przekładni hydrokinetycznej w automacie.
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

To prawie na pewno, aczkolwiek taki thunderbird miał lepszego kopa z automatem niż manualem:) Zresztą taurus to mało wyścigowy samochód, mój pontiac "robi" byczka jak chce, a też automat. :)

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

Wierze
Wiem że któreś Porsche, chyba Boxter przyspiesza szybciej do 100 w automacie niż w manualu ;)
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

jezusicku ludzie opanujcie sie, manual?? co jeszcze, odpalanie na korbe?


Alexander25

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: Alexander25 »

Heh mialem taurusa ze skrzynia manualna ale 3.0 nie 2.5 V6 musze przyznac ze chodzilo ladnie ale trzeba bylo pzerabiac mocno bo to podobno od sho bylo i nie chciualo dzialac z silnikiem 3.0 jakies problemy ze spasowaniem elementow:/ gostek wrzucil sobie taka skrzynie i jezdzil az mi sprzeglo nie wysiadlo . Co sie tyczy oploskiej skrzyni to widzialem w akcji cos takiego ale koszt jest duzo wiekszy przelozenia bo tam tez nie wszystko pasuje.
Pozdrawiam


piotrekzet

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: piotrekzet »

Niedawno był sable 2 gen. z silnikiem 1.8 w dieslu i z manualem. Wygląda to tragicznie i automatycznie ;) oznacza brak tempomatu, do tego koleś zdjął czujnik poduchy, bandycko założony zbiornik wyrównawczy do chłodnicy - która też została zmieniona. Jednym zdaniem - dno i trzy metry mułu. Nawet dzwoniłem, kobieta "wyceniła" to badziewie na 6.800 czy 8.600 - nieistotne, bo mnie tylko rozbawiła.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: RadAg! »

Nie no wez mnie nie rozsmieszaj, przeciez nie bylo wersji 1.8 w dieslu :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :razz: :razz: :razz: :faint: :faint: :faint: :faint:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: Alexander25 »

Ja ostatnio widzialem Eldorado z silnikiem 3.0 V6 diesel z nissana chyba z automatem w kierownicy:)
Samble'a widzialem w dieslu ale silnik bylo 2,5 chyba VW
ja tam wole swoje 3.0 V6


piotrekzet

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: piotrekzet »

Radek, ten silnik to był od nie wiem czego, a diesle 1.8 to i ford robił w dieslu - taką fiestę na przykład:)
Nie pamiętam szczegółów, niemniej jednak wyglądąło to parszywie:)


Alexander25

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: Alexander25 »

Ford USA wypuscil pare aut z silnikiem diesla ale diesel seryjnie montowany byl w picupach i tego typu pojazdach. NIE bylo nigdy taurusa w dieslu. Czesto sie spotyka taurusy z silniekm SDI od passata . ale niestety jest minus ten salble zaczal pekac bo inne sa drgania silnika benz i diesla. Co do manuala w taurusie to ozna sobioe bylo z fabryki zamowic ale byl duzo drozszy a wUSa automat ni jest praktyczny szczegolnie gdy jezdzi sie nie w duzych miastach a na zadupiu. Widzilame taurusa LXa z silnikem 3.8 V6 z manualem 5 biegowym i ladnie bylo spasowane wszystko ale oczywiscie z przodu nie bylo kanapy tylko 2 fotele wygodne


piotrekzet

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: piotrekzet »

Mea culpa, to był 1.9 :)
Znalazłem to ogłoszenie, wśród lincolnów :D

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11484772

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: RadAg! »

Boze :shock: Identyczny jak mojej mamy. Jak mozna skrzywdzic tak taki piekny samochod.... :shoot: :shoot: :shoot: :shoot:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Manualna skrz. w 3.8

Post autor: piotrekzet »

Dzwoniłem nawet kiedyś do tej kobiety, "zapomniała" napisać, że nie ma tempomatu i poduszki (zdjęta czujka), teraz się wycwaniła i nie dołączyła fotki spod maski - to bylo źródłem mojej wiedzy:) I cena spadła :D
Swoją drogą nie słyszałem o podgrzewanych fotelach w sable, ale kto wie... No i ten "masaż" czyli pompowane pod plecy.
A, jeszcze według VIN to jest 1993, nie 94.
Podsumowując - lekko rozmija się z opisem, ciekawe co by było w sytuacji, gdybyk kupił i zażądał tempomatu i poduszki... I tych podgrzewanych foteli :D

ODPOWIEDZ