Mardana przypadki z Taurusem :)

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1986-1991
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Zna może ktoś ten model?

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C16843865

Sprzedający na moje pytanie o zamianę na mondka odpowiedział chętnie tylko czy warto by było? Nawet jak bym nie poszedł na to to może na przyszłość wiadomo by było czy warto się interesować tym kombi I-gen - czarnym (może znowu kiedyś się pojawi na necie).
Ostatnio zmieniony 17 sty 2011, 21:31 przez MarDan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: cezar62 »

No cóż... Strzelce Opolskie to bardzo blisko mnie - może móglbym się kopnąć dla ciebie zobaczyć go...
To znaczy, w ogłoszeniu jest, że Strzelce Opolskie, ale widzę rejestrację z Katowic.
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: RadAg! »

Hmmmm. Pierwszy gen kombi, no no... :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: MarDan »

Właśnie - jest ładny nawet (choć zdjęcia prosto z myjni) - Strzelce Opolskie lokalizacja a blachy SK ale to raczej by były Strzelce.
Fajny w ogóle - ponoć wsio działa tylko pompka ale.... nie to najważniejsze.... chciało by Ci się Cezar?
Taka uwaga - podejrzane:

Wystawiony ponad tydzień emu i cena początkowa była koło 3 tyś.zł ale z dnia na dzień spadała o kilka setek i pozostała na tej co jest (od 3-4 dni) - czyżby to coś mogło oznaczać? Albo tak (bliski koniec auta) albo gość już nie ma kasy na OC i coś faktycznie mniejszego chce ale w takim razie czemu się zgodził na zamianę na 1.8 bez gazu kombi.... i też OC do stycznia - dziwne - wiem mondka szybciej sprzeda (wrypane ostatnio do niego prawie 2000zł 0 kwity są) ale jednak
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


Alexander25

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: Alexander25 »

ladny gdyby nie to ze ma gaz to sam bym bral.

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: MarDan »

Za niedługo w Polsce to najlepiej się będą sprzedawać chyba auta na sam gaz - przy tym tempie wzrostu cen PB zaprzestaną produkcji samochodów na PB a będą robić na LPG :D

Będzie np.:

Ford 2.0 LPG 16V - pełne wyposażenie (w tym zbiorniczek 5L na PB95 - coś dla szpanerów ) :hah:
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


Alexander25

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: Alexander25 »

Nie wkurzaj mnie. Dzis zatankowalem benzyne tanio bo po 5.09 za pb95 Pojezdzilem i jutro znowu musze tankowac. To jest efekt wietrzenia mustanga:P

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: MarDan »

No widzisz - tylko LPG nas z tego wybawi lub rewolucja :shoot:

5.09zł/L to drogo - ja dziś tankowałem u mnie - okolice Bielska - za 4.80zł/L
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


Alexander25

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: Alexander25 »

na stacjach bliżej centrum 5.22 nie zrobię auta na lpg choćby benzyna była i po 8 złotych. Będę wredy zalewał1 zbiornik na miesiąc i kupię konia psy do zaprzęgu albo dobry rower:) Sprzedaje wszystko kupuje V8 amerykańca tylko forda anie mercurego i kupuję w124 albo 280E albo 420E 300E miało większe spalanie niż 420E a tam jest V8 i mi styka zmian aut. w 8 lat 17 aut to zdecydowanie za dużo.
PS na Starym Rembertowie stoi ładna IIgen w sedanie z lpg za 1800 i ładna 1 gen bordowa za 2500 bez gazu ze spoilerem od sable'a
Zrobię fotki jak będzie czas

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Taurus I-gen - widział ktoś go?

Post autor: MarDan »

Nie za dużo - u mnie statystyki są takie: 3 lata - 7 auto :)
Co do gazownia - jak się jeździ co dzień to warto - zauważ,że nie tylko biedaki mają gaz - myślący ludzie z kasą też montują instalki LPG aby oszczędzać a oszczędzone wydadzą-zainwestują gdzie indziej. Przecież nie tylko "złomy" (jak to mówią) 20-letnie mają gaz...
Ja mam tylko 1.8 pod maską bez gazu i już się wkur... bo co chwilę lać trzeba a to za 50 a to za 100 a to za 40 i wpinde - nie ma widoku na horyzoncie aby coś wolniej w przyszłości ubywało w portfelu - wręcz przeciwnie. Ja jeżdżę (czasowo przerwa) autem do roboty co dzień - miasta dobijają korkami a co za tym idzie spalanie rośnie.

Ja już chętnie bym się pozbył go - żre mi tyle co sable (no może z 2L mniej) a gdybym miał gaz to bym tak nie narzekał... i dlatego po cichutku na razie szukam jakiegoś automacika jeśli będzie się dało jeśli będzie możliwość zamiany - już mnie wkur... te ceny na tablicach stacji - totalna pomyłka krajowa - wydaje mi się,że to nie w tym kraju miałem się urodzić a bardziej na południu - tam mnie jakoś ciągnie....

ps. Widział ktoś kierowcę narzekającego na paliwo LPG? Oczywiście chodzi o kierowcę użytkującego auto z LPG już jakiś czas a nie takiego co kupił wczoraj i "chciałem bez LPG ale nie było oferty". Jak dbasz o osprzęt silnika/zapłonu to nawet nie dmuchnie Ci do filtra :)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: OPINIE PORADY ITP. - ogólnie - czy warto?

Post autor: MarDan »

:shoot: :shoot:

http://otomoto.pl/ford-taurus-3-0-C17060921.html

:shoot: :shoot:


Ale kicha teraz :razz: 1000zł chcą zarobić na nim i może im się udać choć teraz dokładniej widać stan blacharki - klapa dół,maska ma jakiegoś pryszcza,antena już na poprzednich zdjęciach się nie chowała (koło kiery był przełącznik do anteny). Ale w ogóle to i tak dalej fajny hehe

Teraz to można by było się nawet dowiedzieć od poprzedniego właściciela o stanie faktycznym - co gościowi będzie zależało?

727625989
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


Alexander25

Re: OPINIE PORADY ITP. - ogólnie - czy warto?

Post autor: Alexander25 »

http://moto.allegro.pl/ford-taurus-1993 ... 77560.html
Ten woz ma chlodnice z mojego starego taurusa:) jeśli się nie mylę bo wygląda identycznie a tylko blachy ma inne

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: OPINIE PORADY ITP. - ogólnie - czy warto?

Post autor: MarDan »

Nie no ale ten gość lekko przegiął :shock: 6000zł i jeszcze cena minimalna nie osiągnięta :evil:

Na zdjęciu już można spostrzec parę uwag co do stanu - według opisu stan dobry/bardzo dobry - klamka nie wraca,obtarty zderzak,antena nie działająca a co dalej? Za taką cenę to powinien być jak byczek RadAg-a !!

Jak to któryś z kolegów ujął na forum (chyba w dziale Oldsmobila) - cena z dupy i szukać amatora
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


Alexander25

Re: OPINIE PORADY ITP. - ogólnie - czy warto?

Post autor: Alexander25 »

No mój jest w lepszym stanie polowe niższy przebieg i chciałem mniej a w niego wsadzone ponad 10tys;/
Gdybym wygrał w lotka to bym go wziął ale ja to ja dałem prawie 10k za SHO :P i prawie 5 za złotego:) no ale jak pojawia się ładny taurus to trzeba brać:D taki to już sentyment do taurusów albo zboczenie:D
Szkoda tylko ze żaden z moich dawnych 5ciu taurusów już nie jeździ

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: OPINIE PORADY ITP. - ogólnie - czy warto?

Post autor: MarDan »

Właśnie wróciłem z tego komisu w Katowicach i oglądnąłem Taurus-a - tak mnie męczył ;)

Moja pierwsza reakcja jak go zobaczyłem z daleka - Zajebiocha dupencja :D Niestety po podejściu na odległość namacalną mój urok prysł tak szybko jak się pojawił na jego widok ;(

Od razu co się rzuca w oczy - w wielu ale to naprawdę w wielu miejscach schodzi powłoka lakieru bezbarwnego - dach,błotniki tylne,drzwi itp.baza została i dlatego tak ładnie wyglądał na zdjęciach zaraz po myjni - kolor nie jest czarny ale granatowy.
Do tego rdza na nadkolach tylnych błotników,klapa tylna na dole prawie cała w bąblach,dół jak popatrzyłem ile mogłem koloru rudawego - tak jak by dłuższy czas nie jeździł i nalot się porobił... przypomniał mi się mój sabel . Prawe lusterko coś wycisło z obramówki.Nie wiem jak spody drzwi - ma listwy plastikowe od zewnątrz a nie szedłem po gościa z komisu.

Komora silnika - hm.. akumulator opatulony styropianami co już trochę odpycha,do tego mokry pasek,alternator i mokro koło wtrysków - nie patrzyłem na drugą głowicę w głębi - miął jakiś wyciek i to duży bo ochlapał aż lewą stronę silnika ale na olej silnikowy nie wyglądało raczej płyn wspomagania albo chłodniczy (jasny kolor a wsp powinien mieć jak skrzyni). Amortyzatory klapy nie trzymają i ogólnie wrażenie komory - nijakie...

Wnętrze - kierowca i pasażerowie ok - fajny klimat :cool: Ale zdziwiłem się,że tak odstają klamki wewnętrzne - wszystkie. Deska,tapicerka - ogólne wrażenie zajefajne :D Ale znowu bagażnik - zaniedbany,plastiki jakieś powyginane od pokrywy koła zapasowego (w bocznej ściance) i wszystkie porysowane - bardzo mocno jeszcze by uszło gdyby roleta była ale niestety nie ma - wszystko widać przez szyby.

Jak podszedłem do niego na początku to się zdziwiłem,że środek się świeci - lampki w drzwiach (a był zamknięty) i myślę,że kurde akumulator długo nie pociągnie a to się okazało,że ma czujkę na podejście do drzwi :D Otwieranie drzwi kodem na drzwiach i jestem pewien,że działa skoro czujka sprawna - zgasła jak oddaliłem się - normalnie szok hehe - sabel tego nie miał (czujki).

Aha - fajną szybę ma przednią - całą jakąś innego koloru - czerwień?bordo? coś zalatywało takim kolorem hehe

Podsumowując - Fajny ale estetyka.. Auto jest warte zainteresowania a i tak grzebać trzeba przy nim - lakier odnowić i podwozie.
Jedno co mnie zdziwiło jeszcze - myślałem,że on jest większy a okazało się,że mój mondek kombi jest dłuższy - wizualnie ale może i tak jest no i bagażnik - płytki - bardzo płytki choć pomaga to w załadowaniu i rozpakowaniu bagaży ale jednak - płytki i mniejszy niż u mnie - trochę się posmuciłem bo myślałem,że będzie większy niż u mnie.

Nie słyszałem jak pracuje i jak jeździ. Nie sprawdziłem jakości oleju w skrzyni bo nie znalazłem bagnetu :/

Jeszcze się zastanawiam nad nim ale to by musiała być zamiana bez żadnej dopłaty z mojej strony choć wizualnie jest gorszy i mogą mnie zabić w domu ;) Gaz ma :)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

ODPOWIEDZ