Mardana przypadki z Taurusem :)

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1986-1991
ODPOWIEDZ

piotrekzet

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: piotrekzet »

Nie mam pojęcia co to jest...
Moja jest taka: http://allegro.pl/poduszka-silnika-taur ... 90073.html - z tym, że to jest tylna, przednie co roku były inne.
Ale jak Ty masz 1988 to może faktycznie najpierw obejrzyj te swoje podusie...

EDIT: - Tylna w 3.0, w 3.8 przód i tył jest taki sam.

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Dziś sprawdziliśmy ciśnienie pompy paliwa - wyszło pomiędzy 1 - 1.3 BAR :( Pompa zamówiona.. Ale dobrze,że to raczej tylko pompa.

Ja kombinowałem gdzie sprawdzić (warsztatu szukałem) ciśnienie z pompy paliwa (mechanik nie ma przyrządu takiego) aż tu nagle okazało się,że jest zaworek taki jak w kole - znajduje się za regulatorem ciśnienia paliwa :) No to do tego to już mój mistrz zmajstrował wężyk,wtyka (wentyl z gwintem zewn. jest) i zegar - połączył i wyszło to co wyszło.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: brolcio »

A przed regulatorem masz filtr paliwa - oba te elementy obniżają ciśnienie - sprawdź jakie powinno być na listwie wtryskiwaczy wg. serwisówki.

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Na listwie nie sprawdzę nie mam serwisówki (jeszcze). Co do pompy - raczej ona była wskazywana od początku ale nie potwierdzona - teraz już tak. Z tego co się dowiedziałem pompa paliwa ma też tak jakby zawór zwrotny w sobie,że paliwo nie cofnie się i u mnie jest tak,ze jak pochodzi trochę (co się różnie zdarza) to po zgaszeniu i ponownym odpalaniu po kilku minutach trzeba "pompować paliwo" na nowo aby doszło do wtrysków. Za pierwszym zapalaniem po dłuższym postoju żyłować trzeba go dłuuugo pare razy przerywając zanim załapie na równo - wpierw nic,potem kaszle,coraz częściej kaszle aż po wycherlaniu się jako-tako zacznie łapać rytm aż do zgaszenia lub sam zdechnie - na LPG bez wad. Filtr paliwa też może obniżyć ciśnienie ale nie aż tak...

Regulator utrzymuje ciśnienie 2,8-3.2 BAR-a w Daewoo to u nas patrząc na "maleńkie" motorki może być wyższe. Pompa może dawać nawet 9 BAR-ów a normalnie powinna nabijać do 4 Bar-ów.
Przykład wzięty stąd:
http://daewooforum.pl/viewtopic.php?t=14466
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Panowie - co to za czujnik? Temperatury czy co?:

Obrazek
Obrazek

Dziś zobaczyłem pęknięcie szyby czołowej :shoot: Jutro ratunek - klejenie - na razie niewielkie w rogu lewym ale jednak - takiej szyby już nie dorwę nigdzie chyba więc wyjścia nie ma.

7 godzin dziś naprawiałem elektrykę przednich świateł (przeróbki były) i udało mi się - migacze są oryginalnie a przy włączonych światłach migają na przemian i dodatkowo doświetlenie zakrętów się włącza :D Tyle było dobrze,że jak ktoś kiedyś obcinał,przerabiał to nie schrzanił tego jak to zwykle bywa i dało się bez większych problemów powrócić do stanu fabrycznego.Tylko mogę mieć problem z kloszami wewnętrznymi (żółte postojowe i migacz) - klosze mam z Sierry i są białe cale tak,że trochę rażą te postojówki i migacze ale na razie próby były na żarówkach białych - już idą pomarańczowe z ASU :)

Diody idą już 2 tydzień do mnie - jutro ponoć mają dojść i jutro również montaz od rana pompy paliwa i jak szczęście dopisze - od jutro śmigać :)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: RadAg! »

Mardan, proponuje zebysmy za ratowanie tego Byka i wogole twoje podejscie ufundowali ci jakies RoadRunnersowe stypendium na czesci :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


MichaŁ
Posty: 3056
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MichaŁ »

Zgadzam się :D konto do wpłat na stronie głównej i interes się będzie kręcił :D A jak coś Ci zostanie to przesyłaj do mnie :P
Były:
2015 Chrysler Town&Country 3.6 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6


Alexander25

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: Alexander25 »

jak cos potrzebujesz to daj znac. przeszukam szpargaly... lampy znalazlem to moze cos do silnika sie dobierze....mam caly pokoj gratow do taurusa szyby niestety brak.

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Szyba uratowana :D - koszt 100zł i w 3 miejscach gość wiercił,rozszerzał i kleił.
Tak wyglądała przed klejeniem:
Obrazek

A po bez zmian,ponieważ jest odblaskowa cała i koloru jakiegoś pomarańcza.

Wracając do pompy paliwa i problemów z nią związanych - pompa okazała się sprawna a przyczyną małego ciśnienia i cofki paliwa był rozerwany przewód gumowy - przyczyna na zdjęciu poniżej:

Obrazek

Byczek teraz pracuje na PB jak nowo narodzony i odpala do strzału - na pewno tak jak Wasze :) Ale epizod trza napisać hihi
No i jednak pompa nowa nie spasowała ale za to siadła jak ulał z Fiat-a :D Nie wiem jaki model ale spasowała bez przeróbek.
Nową zwracam (zwróci się chociaż koszt naprawy szyby).

Diody doszły z Allegro - oryginały z Illinois - koszt 125zł z wysyłką - zamontowane,polutowane i ładowanie gra jak ta lala :)

Tak,że pozostało doprowadzić do porządku poduchę silnika i coś w zawiechu i wsio nie licząc lakieru do odnowy (klar schodzi).

Co do stypendium :) Jestem za - nadmiar przekażę osobom zainteresowanym - pierwszy w kolejce do nadpłaty jest Michał :D
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Alexander25 pisze:jak cos potrzebujesz to daj znac. przeszukam szpargaly... lampy znalazlem to moze cos do silnika sie dobierze....mam caly pokoj gratow do taurusa szyby niestety brak.
Lamp na razie nie będę jednak zamieniał - obudowy są oryginalne i dlatego udało mi się przywrócić oświetlenie takiej jak było (mocowania żarówek też zostały oryg.) a klosze mam z Sierry - w razie kontroli Policji homologacja jest na lampach :D
Ale rezerwa się przyda tym bardziej,że już nie planuję go się pozbywać jak pozostałe moje wehikuły.

Co do innych gratów/części - zapodaj co masz :) Klamka lewa wewnętrzna,przycisk otwierania szyby L-T (tej nasadki co się naciska palcem nie mam - jest tylko kikut z przełącznika),węże ciśnieniowe te co idą od skrzyni do chłodnicy - dołem - puściły mi na łączeniach. Do silnika.... może jakieś czujniki... na tą chwilę to nie wiem co by się przydało..
Dzięki za oferty :)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Aha - ma może ktoś lusterko prawe na części?

Potrzebuję ramki i jeśli latało by komuś po kątach szkło lustra to nie pogardzę (mam pęknięte - poprzednik musiał gdzieś klepnąć nim ) ;)

O taką ramkę chodzi:

Obrazek
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


MichaŁ
Posty: 3056
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MichaŁ »

Fajną historie tworzycie z Taurusem ;)
Chętnie bym go pooglądał na jakichś zdjęciach, najlepiej w dużej ilości :D

Chyba zaczynam Ci zazdrościć tego mechanika :|
Były:
2015 Chrysler Town&Country 3.6 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

MichaŁ pisze:Fajną historie tworzycie z Taurusem ;)
Chętnie bym go pooglądał na jakichś zdjęciach, najlepiej w dużej ilości :D

Chyba zaczynam Ci zazdrościć tego mechanika :|
Nie ma co zazdrościć tylko poszukać u siebie - ma być bez szyldu,kawaler po 40-tce (większe doświadczenie w starszych autkach),lubiący piwko i będący tolerancyjny dla miłośników wynalazków :D mnie ani razu jeszcze nie wygonił a wręcz przeciwnie - ciekawski bardziej bo to inne autko niż te co na co dzień naprawia i jego to cieszy jak ma nowe wyzwania i poznaje nowe silniki,techniki itp.

Na pewno znajdziesz - popytać to może akurat ktoś kogoś będzie polecał - my tak (z ojcem) poznali naszego.

Zdjęcia pstryknę tylko cholerka nie wiem kiedy ale prędzej to filmik nagram chyba - zobaczy się.

Co do historii - mam nadzieję,że nie wygaśnie jak z temat Sabla z przykrym zakończeniem ....
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

mardan03 pisze:
piotrekzet pisze: Kod masz z tyłu po lewej za fotelem pasażera w sedanie, nie pamiętam gdzie w kombiaku, ale jest to czarne plastikowe pudełko wielkości ok. 4 paczek papierosów. Biała naklejka z 5 cyfrowym numerem.
Pozdro.
- kod znalazłem w bagażniku na skrzynce ale nie działa :( ;
Przyczyna nie działania otwierania kodem znana - nie działa klawisz 3/4 - po naciśnięciu nic się nie dzieje. Będzie trza rozebrać drzwi i albo kabel urwany (mogli przeciąć jak stał w komisie bo cały czas im się wnętrze świeciło a włączone było oświetlenie na pokrętle) lub klawisze się skończyły - mogły bo wpisując kod klawisz 3/4 trzeba nacisnąć dwa razy a to jest podwójne zużycie w stosunku co do pozostałych :evil:
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Mardana przypadki z Taurusem :)

Post autor: MarDan »

Alexander25 pisze:u mnie jeden klawisz uzywa sie az 3 razy i chodzilo wszystko do zeszlego tygodnia gdy go sprzedalem:D
To był żart z tym wciskaniem dwa razy więcej niż pozostałe jako przyczyna :hihi:
Przecież jak chcesz otworzyć pozostałe drzwi to i tak drugi raz naciskasz inne klawisze chyba 5/6 i 7/8 a klapa w sedanie bodajże samo 9/0 (coś mi tak świta,że było w Sablu) w tym samym cyklu a przy zamykaniu również ostatnie dwa naciskasz - tak,ze to był tylko taka parodia zużycia :cool:
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

ODPOWIEDZ