Wspomaganie

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1986-1991
ODPOWIEDZ

Topic author
wiesia
Posty: 114
Rejestracja: 15 maja 2007, 09:43
Skąd: pomorskie

Wspomaganie

Post autor: wiesia »

Mam problem ze wspomaganiem . Od pewnego czasu wspomaganie dostało istnego szału. O ile działało normalnie , to teraz zaczęło nadmiernie pracować , czyli przy najmniejszym ruchu kierownicą koła reagują gwałtownym skrętem. Delikatne ruchy kierownica podczas jazdy powodują gwałtowne zmiany kierunku jazdy. Czy to może jakiś czujnik dostał świra? Czy jest to może coś z ciśnieniem , może zbyt wysokie? A może przyczyna leży gdzieś w innym miejscu , o którym nie mamy pojęcia? Pomocy !!!! ;( :faint:

I jeszcze jedno: czy przy wyjęciu kolumny kierowniczej " wózek" należy opuścić do dołu , czy też nie trzeba?

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

no to wiesia mamy podobny problem, ino u mnie jest na opak, pewnie masz za duże ciśnienie a ja za małe...
kiedys sie może dowiem czemu mi tak szwankuje...


Topic author
wiesia
Posty: 114
Rejestracja: 15 maja 2007, 09:43
Skąd: pomorskie

Post autor: wiesia »

Jak mój małżonek się zapnie to pewnie znajdzie przyczynę i wtedy się z Tobą podzielę spostrzeżeniami. Prawdopodobnie juz w sobotę będzie rozkręcał i rozbierał na czynniki pierwsze nasze wspomaganie , wtedy dam znać jaka u nas była przyczyna. Wtedy to pewnie łatwo będzie zdiagnozować problem u Ciebie.
Tak więc czekamy do soboty...Pozdrowionka


Topic author
wiesia
Posty: 114
Rejestracja: 15 maja 2007, 09:43
Skąd: pomorskie

Post autor: wiesia »

W kolumnie kierowniczej na przewodzie zasilającym jest zawór sprężynkowy(górny przewód0 bo dolny to odrowadzający płyn). Jeśli będzie zawalony jakimś syfem to poprostu nie będzie należytego ciśnienia w przewodzie i dlatego może wspomaganie nie działać właściwie. Spróbuj go przeczyścić, przedmuchać , może to coś da.
U mnie mercury stoi , bo czekamy na pasek klinowy . ASJ sprowadza z US , więc trzeba cierpliwości . Nawet nie wiedziałam ,że w sablu jest tak długi pasek : 280 cm!!!! Jak w jakiejś maszynie rolniczej.... Ale w sklepach obsługujących takowe paska tej dług i o wymaganej ilości rowków i karbów niestety nie znaleźliśmy. No i czekamy do czwartku , bo taki termin nam podali ,że przybędzie ratynek dla mercurego ...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Wiesia, ja kupowalem ostatnio pasek do Sable'a mojem mamy (z tydzien temu) akurat silnik 3.8. za 99 zl w http://www.jackpol.poznan.pl/ Zadzwon moze do nich (chyba ze juz nie mozesz odwolac zakupu w ASJ) oni ci wysla to kurierem lub poczta (dodatkowy koszt ok 30zl)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
wiesia
Posty: 114
Rejestracja: 15 maja 2007, 09:43
Skąd: pomorskie

Post autor: wiesia »

pasek mamy juz zapłacony i nie możemy się wycofać , szkoda żeby nam kasa przepadła. Poczekamy , to juz nie jest długo. Ale dzięki za namiar na nowe źródło do reanimacji mojego staruszka. Jak juz wyjedzie i będzie po polerce elektrycznej po jakimś tam specjalnym mazidle to wstawię fotki. Będzie się czym pochwalić , bo mercury ma przy okazji mały lifting , hihi
Ostatnio zmieniony 16 lut 2008, 19:32 przez wiesia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Jaka polerka, opisz dokladniej?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
wiesia
Posty: 114
Rejestracja: 15 maja 2007, 09:43
Skąd: pomorskie

Post autor: wiesia »

Tomek Robił próbkę na błotniku polerki..... Najpierw czymś wysmarował( zabijcie mnie , ale nie wiem czym) a potem odpalił polerkę elektryczną i .............qrde , jak lustro!!!! A przy czarnym lakierze efekt jest taki ,że walnęłam karpika z wrażenia, hihi

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Juz chyba wiem o co chodzi. moj kumpel pracowal w takiej firmie. Taki specjalny jakkby wosk ale trzeba to robic polerka bo chodzi o to zeby go dobrze rozgrzac i to sie praktycznie integruje z lakierem. Ile was to kosztuje?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
wiesia
Posty: 114
Rejestracja: 15 maja 2007, 09:43
Skąd: pomorskie

Post autor: wiesia »

nic.... więcej nie mogę zdradzić ....ale efekt będzie piorunujący...

ODPOWIEDZ