Hej

Tu się witamy i pokazujemy swoje auta
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
drakerc
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2015, 04:32
Samochód: Lincoln Navigator 98
Skąd: Białystok

Hej

Post autor: drakerc »

Witam

jestem z Białegostoku na Podlasiu, gdzie niestety występuje spory deficyt aut amerykańskich :). Jestem na pierwszym roku studiów, mam rodzinę w USA, więc uwielbienie do takich aut pochodzi właśnie stamtąd :).

W ciagu niecałych 2 lat od zdania prawa jazdy miałem już kilka pojazdów. W USA jeździłem F-150 z 1999 roku oraz Lexusem LS400 z 1996, natomiast tu w Polsce najpierw miałem Forda Explorera 2001, a od pół roku przesiadłem się na Lincolna Navigatora z 1998r, którego będę trzymał jak najdłużej, bo mi się bardzo podoba. Preferuję jednak SUVy/pickupy, w życiu studenckim definitywnie się przydają - nie dość, że można wziąć sporo ludzi do wspólnych przejazdów, to i pół domu przewieźć bez wynajmowania busa.

Navi oczywiście z LPG, więc koszty jazdy nie są duże (zwłaszcza, jak można jechać w 8 osób :) ). Rodzina mieszka w USA, więc kupuję cześci właśnie tam, więc problemów z dostępnością i ceną brak, jedynie ze znalezieniem uczciwego warsztatu jest dość kiepsko - nie dość, że młody kierowca, to i rzadkie, wielkie auto, więc ceny idą w górę...

Od momentu kupna auta kupiłem nowe felgi 20", wymieniłem tłumik na Flowmastera, żarówki deski rozdzielczej, bo się popaliły oraz padnięte drążki kierownicze.
Obecnie zmagam się z zawieszeniem pneumatycznym (o czym pisałem w innym temacie), klimatyzacją (problem znaleziony - czynnik ucieka w szybkim tempie przez osuszacz, teraz tylko go wymienić) oraz gubieniem oleju silnikowego - muszę raz na kilka miesięcy dolewać litr, bo gdzieś ucieka - a gdzie, tego nie wie nikt.


seba4x4

Re: Hej

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 16:34 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Hej

Post autor: RadAg! »

Jak dasz foty to się przywitam :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
drakerc
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2015, 04:32
Samochód: Lincoln Navigator 98
Skąd: Białystok

Re: Hej

Post autor: drakerc »

Daję spóźnione foto :). Zdjęcie sprzed chyba 2 miesięcy, niedługo wrzucę aktualne. W tle Chevrolet Aveo i Ford Explorer (sprzedany)

Obecnie auto jest na 20" chromowanych felgach, natomiast na zdjęciu jest na czarnych 16". Prócz tego od momentu zrobienia zdjęcia wyczyściłem przednie światła przeciwmgielne (do których dochodziła woda), doszło do drobnego lakierowania tego siwego elementu przodu i kilka innych rzeczy. Do tego niestety przód przez ten czas nieco opadł przez problematyczne amortyzatory.

Obrazek

ODPOWIEDZ