kłaniam :-)

Tu się witamy i pokazujemy swoje auta
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: kłaniam :-)

Post autor: RadAg! »

Nigdzie nie napisałem że fulsize musi miec V8 to raz. Fleetwood produkowany do 97 roku to był RWD to dwa. Jeździłem PA i Crown Vic i nie czulem zadnej zwalistosci w PA a raczej b. kulturalną pracę układu sterowania. Nie zauważyłem też żeby kierownica w Crown Vic była mniejsza od standardowej. Zresztą to o czym piszesz to subiektywne odczucia. Trudno polemizować. PA ze swoim samonosnym nadwoziem, silnikem V6 i napędem na przód jest midsizem bo równolegle był produkowany Roadmaster. Aby stwierdzić co jest midsizem a co fullsizem trzeba odnieść sie do pełnej gamy modeli danego producenta na konkretny okres poniewaz to producent kieruje swoje modele do konkretnego odbiorcy a tym samym determinuje ich przynależność klasową.

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

BartekV8
Posty: 271
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:31
Samochód: Dodge Aries LE 89, Jeep ZJ LX 98r.
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: kłaniam :-)

Post autor: BartekV8 »

Dobra dyskusja jest :) wlasnie chodzilo mi o tego Cadiego po 97r.
Odkopie stare prospekty GM i moze to nam ostatecznie odpowie na pytanie czy to jest fullsize.
1989 Dodge Aries 2,2
1996 Chevrolet Caprice 5,7 LT1
1998 Jeep Grand Cherokee 5,9

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: kłaniam :-)

Post autor: RadAg! »

No wikipedia podaje ze PA to full size ale mi to śmierdzi na kilometr podobnie jak zamach smoleński :D To rozumiem że produkowany równocześnie Roadmaster był czym? Superfullsizem? A może oba auta były fullsize'ami? Mimo wszystko ich budowa kolosalnie się różni. Bliżej mi światopoglądowo do uznania za Fullsize'a tylko Roadmastera. Gdyby go nie było i największym sedanem w ofercie byłby wtedy Park Avenie musiałbym uznać jego naciąganą fullsize'owatość chociaż mógłbym wtedy przejść załamanie nerwowe i odwrócić się od amerykańskiej motoryzacji za to jak mnie oszukano. No bo powiedzmy to sobie wprost - czy jaguaropodobna puszka o pseudonapedzie może być fullsizem kiedy obok stoi Drogowy Mistrz? Może, jeśli była sprzedawana w Europie (a roadmaster nie). Europa ma inne standardy i chyba stąd na wikipedii taka klasyfikacja tego modelu.

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: kłaniam :-)

Post autor: Pan Arek »

RadAg! pisze: No bo powiedzmy to sobie wprost - czy jaguaropodobna puszka o pseudonapedzie może być fullsizem kiedy obok stoi Drogowy Mistrz? Może, jeśli była sprzedawana w Europie (a roadmaster nie). Europa ma inne standardy i chyba stąd na wikipedii taka klasyfikacja tego modelu.
Uwielbiam Radku te Twoje delikatne aluzje, że wszystko jest gówno warte za wyjątkiem CVPI i panther platform :D :D :D
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: kłaniam :-)

Post autor: wojtekrobert »

Radek się wzoruje na cvpi ale odnosił się do Roadmastera. Według mnie jest tak jak Radek pisze, w gamie producenta PA byl nizej, to tak jak CV i Taurus, taurus za chuj nie jest fullsizem, mimo ze ma okolo 5,2 m, ale nie jest budowany wedlug starej amerykanskiej szkoly ktora definiuje fullsizy.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: kłaniam :-)

Post autor: Pan Arek »

aaa ok, nie załapałem :D

faktycznie Roadmaster- Drogowy Mistrz :D
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: kłaniam :-)

Post autor: RadAg! »

Pan Arek pisze:
RadAg! pisze: No bo powiedzmy to sobie wprost - czy jaguaropodobna puszka o pseudonapedzie może być fullsizem kiedy obok stoi Drogowy Mistrz? Może, jeśli była sprzedawana w Europie (a roadmaster nie). Europa ma inne standardy i chyba stąd na wikipedii taka klasyfikacja tego modelu.
Uwielbiam Radku te Twoje delikatne aluzje, że wszystko jest gówno warte za wyjątkiem CVPI i panther platform :D :D :D
Bardzo często jest mi zarzucane uogólnianie, aluzjowanie i wychwalanie ponad wszystko CVPI ale tak nie jest. To są moje doświadczenia i na nich opieram swoje opinie, trudno żeby było inaczej zresztą. Staram się być maksymalnie obiektywny ale kiedy mój obiektywizm nie pasuje do subiektywnej oceny czytającego moje wypociny zarzuca mi się subiektywizm. Ot taki mechanizm. Jak to mówią: jesteśmy tylko ludźmi :D :D :D Bo czym innym mielibysmy być skoro nie ma wyzszej formy życia :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: kłaniam :-)

Post autor: piotrekzet »

seba4x4 pisze:Mi wystarczy moje małe coupe (5019 mm) ;)
Amen :D
Mimo, że mój miał 5088 mm przed spotkaniem z rowem :)

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: kłaniam :-)

Post autor: Pan Arek »

Cholera, nowy użytkownik chciał się tylko przywitać, a zastała go taka burza mózgów :D
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6


piotrekzet

Re: kłaniam :-)

Post autor: piotrekzet »

Pan Arek pisze:Cholera, nowy użytkownik chciał się tylko przywitać, a zastała go taka burza mózgów :D
Żaden dobry uczynek nie zostanie wybaczony :D


Topic author
marcys
Posty: 67
Rejestracja: 17 wrz 2016, 00:20
Samochód: Buick PA 92`+ Honda ST1100
Skąd:

Re: kłaniam :-)

Post autor: marcys »

etam...co to za burza mozgow! poprostu dyskusja :-) burze to ja mam w moim mozgu bo wciaz mnie gryza rozne rozterki typu full/mid, starszy mlodszy itpitd.. :-)

ODPOWIEDZ