Dzień dobry :)

Tu się witamy i pokazujemy swoje auta
Awatar użytkownika

Topic author
Ozzy
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:55
Samochód: 1970 Dodge Challenger, 2004 PT Cruiser
Skąd:

Dzień dobry :)

Post autor: Ozzy »

Dzień dobry z Sulejówka :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: RadAg! »

Cześć Ozzy :)

Ten Challenger jeszcze mi powiedz że jest biały :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: cezar62 »

O, dzień dobry! :) Wreszcie ktoś grzeczny i kulturalny i z najsłuszniejszymi pojazdami ;)
Witam serdecznie w naszym szacownym grajdoł... o, przepraszam, w naszym gremium, gremium :D
Jak rozumiem, Dodge drzemie sobie w cieplutkim garażu, a na codzień śmigasz Pitolcem?
Ja również ujeżdżam takiego PT (2000 rocznik), ale się tu nie afiszuję, bo się śmieją (chociaż może nie wszyscy).
Rysuneczek awatara też masz fajny i zastanawiam się czy oddaje również Twoje zainteresowania?
Zatem raz jeszcze, witamy i zapraszamy do przedstawienia swojego stadka ;)
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

Topic author
Ozzy
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:55
Samochód: 1970 Dodge Challenger, 2004 PT Cruiser
Skąd:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: Ozzy »

RadAg! pisze:Cześć Ozzy :)

Ten Challenger jeszcze mi powiedz że jest biały :D
No stety/niestety nie ;) Jest Plum Crazy :D

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: GAZDA »

heh, akurat u mnie leci "shot in the dark" :)
witam też

Awatar użytkownika

Topic author
Ozzy
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:55
Samochód: 1970 Dodge Challenger, 2004 PT Cruiser
Skąd:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: Ozzy »

cezar62 pisze:O, dzień dobry! :) Wreszcie ktoś grzeczny i kulturalny i z najsłuszniejszymi pojazdami ;)
Witam serdecznie w naszym szacownym grajdoł... o, przepraszam, w naszym gremium, gremium :D
Jak rozumiem, Dodge drzemie sobie w cieplutkim garażu, a na codzień śmigasz Pitolcem?
Ja również ujeżdżam takiego PT (2000 rocznik), ale się tu nie afiszuję, bo się śmieją (chociaż może nie wszyscy).
Rysuneczek awatara też masz fajny i zastanawiam się czy oddaje również Twoje zainteresowania?
Zatem raz jeszcze, witamy i zapraszamy do przedstawienia swojego stadka ;)
A dziękuję, dziękuję... :)
Mój PT to GT 2.4 TURBO i jest to mały pocisk, że tak nieskromnie napiszę. Niejednej beemce narobił wstydu, nawet jakiś Mercedes z V8 (taki znaczek miał przynajmniej na błotniku) nie mógł mnie dojść. Niestety silnik się ugotował z powodu nieszczęśliwego splotu wydarzeń i połowie drogi na wakacje rozkraczył się. Okazało się, że uszczelka pod głowicą... potem okazało się, że głowica to "banan" jak się wyraził pan mechanik ze Świdnika, bo tak się rozkraczyło i choć jest do zrobienia, to odradza i doradza poszukać drugiej głowicy, a że takie nie występują (oczywiście poza serwisem Chryslera, w którym jest w cenie auta), to od razu zabrałem się za szukanie silnika. Szczęście w nieszczęściu znalazłem i to w Warszawie kogoś z PT - stojącym dawcą organów - w którym silnik miał... 34510km i to z 2005 a więc ostatni rok przed liftem (silniki z poliftu niespecjalnie pasują). Przedwczoraj właśnie odebrałem i na razie wszystko OK - odpukać. Nawet chodzi lepiej :)

No to koniec przechwałek i teraz o Dodżu ;)

Kupiłem go w 2009. Od dwóch lat się robi i może nawet w tym roku skończy się robić. Oryginalnie, zgodnie z VIN miał silnik 383 z dwugardzielowym gaźnikiem. Była to najmocniejsza wersja nie R/T (290KM). Kupiłem go z silnikiem 440HP od 1969 Chargera (gaźnik dwukomorowy czterogardzielowy - teoretycznie 375KM, ale na pewno dużo z tych kucy latało po polach i lasach), którego ponoć skradziono właścicielowi, ale bez silnika właśnie, którego wyjął do remontu. O remoncie szkoda gadać, bo to była mega fuszerka, co się okazało po rozebraniu. Podobno też gość czekał 5 lat aż się skorupa odnajdzie, aż się poddał po tym czasie i silnik sprzedał. Auto miało fabryczną klimatyzację, którą odtwarzam. Generalnie ktoś go robił na klona R/T i choć kiedyś czymś takim się brzydziłem, to postanowiłem w tym duchu wytrwać, bo nawet mi już trochę przeszło ;) Oryginalnego koloru nie znam, ale pewne rzeczy wskazują na to, że był koloru coś jak Lime Green Met. Przy Plum Crazy pozostaję, bo podoba mnie się bardzo. Generalnie auto zostało poddane tzw. frame-off restoration. Będzie np. całkiem nowa elektryka. Acha, auto ma skrzynię Torqueflite A-727, czyli trzybiegowy automat... przynajmniej na razie.

No tom się rozpisał.

Dziękuję za miłe powitanie :)

P.S.
A niech się śmieją z PT. Pewnie nie wiedzą, że auto nawiązuje z założenia do gangsterskich street rod'ów z lat trzydziestych a w szczególności do słynnego Airflow.

Awatar użytkownika

Topic author
Ozzy
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:55
Samochód: 1970 Dodge Challenger, 2004 PT Cruiser
Skąd:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: Ozzy »

GAZDA pisze:heh, akurat u mnie leci "shot in the dark" :)
witam też
Tak... z płyty "The Ultimate Sim" z 1986. Ozzy miał wtedy image jak przybysz z Matplanety, w ogóle wszyscy oni tj. jego muzycy byli wtedy "śliczni" ;)


piotrekzet

Re: Dzień dobry :)

Post autor: piotrekzet »

Witka :)
Coś mi mówi, że dziś rozmawialiśmy, fajnie że jesteś na forum :)

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: cezar62 »

Ozzy pisze:Mój PT to GT 2.4 TURBO
No cóż, to mój 2.0 z LPG ma jednak czego się wstydzić :D
Z usterek to miałem na razie tylko tę fabryczną przypadłość ze stopionym bolcem w zespolonym wyłączniku świateł.

Niezła historia o Dodżu i proszę, utwórz swój wątek w odpowiednim dziale, tam wstaw i może parę zdjęć by się przydało :)
Plum Crazy jest świetny, a ten Lime Green Met. to chyba nie występował w tym roczniku.
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Dzień dobry :)

Post autor: KARLone »

cześć Ozzy. Jesteś z Sulejówka to może znasz któregoś z Grusów?

Awatar użytkownika

Topic author
Ozzy
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:55
Samochód: 1970 Dodge Challenger, 2004 PT Cruiser
Skąd:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: Ozzy »

piotrekzet pisze:Witka :)
Coś mi mówi, że dziś rozmawialiśmy, fajnie że jesteś na forum :)
Dobrze Ci to coś mówi ;)


seba4x4

Re: Dzień dobry :)

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2018, 19:49 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Topic author
Ozzy
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:55
Samochód: 1970 Dodge Challenger, 2004 PT Cruiser
Skąd:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: Ozzy »

cezar62 pisze:
Ozzy pisze:Mój PT to GT 2.4 TURBO
No cóż, to mój 2.0 z LPG ma jednak czego się wstydzić :D
Z usterek to miałem na razie tylko tę fabryczną przypadłość ze stopionym bolcem w zespolonym wyłączniku świateł.

Niezła historia o Dodżu i proszę, utwórz swój wątek w odpowiednim dziale, tam wstaw i może parę zdjęć by się przydało :)
Plum Crazy jest świetny, a ten Lime Green Met. to chyba nie występował w tym roczniku.
Mój PT też ma gazior ;). Też miałem z tym kłopot, ale na szczęście nie miałem sytuacji, w której halogeny nie chciały się wyłączyć. Po prostu przestały działać.

W tzw. wolniejszej chwili na pewno coś wstawię o Dodżu a historia jest trochę obszerniejsza.
Lime Green Met. (kod barwy: F4), to inaczej trochę nazwany kolor Light Green Metallic (kod barwy: FF4). Challenger jak najbardziej występował w tym kolorze - http://www.challengerspecs.com/1970challenger.htm :)

Poczytałem teraz o tym i są to na pewno te same barwy.

Plum Crazy (in Violet w wersjach nie R/T) to, obok Hemi Orange, mój ulubiony. Trochę bardziej ulubiony od Hemi Orange ;)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 16:25 przez Ozzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Topic author
Ozzy
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:55
Samochód: 1970 Dodge Challenger, 2004 PT Cruiser
Skąd:

Re: Dzień dobry :)

Post autor: Ozzy »

KARLone pisze:cześć Ozzy. Jesteś z Sulejówka to może znasz któregoś z Grusów?
Znam :). Paweł to mój rocznik, chodziliśmy do równoległych klas w podstawówce i liceum.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Dzień dobry :)

Post autor: KARLone »

Jak go będziesz widział, to powiedz że Karol od Crown Victorii go pozdrawia. Może będzie mnie jeszcze kojarzył, bo już dawno na żadnym zlocie nie byłem. Ale jak rzucisz hasło Olesno to z pewnością zatrybi :D Pozdro

ODPOWIEDZ