O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995

Topic author
Alexander25

O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: Alexander25 »

Witam
Mam ostatnio pecha z taurusem. Auto mialo miec wymienione laczniki stabilizatora z tylu . mechanik jak ruszyl autem by wjechac na podnosnik uslyszal dziwny odglos i okazalo sie ze poloska z przegubem poszla sie j...c . Wymienili polos i przegub na nowe auto zjechalo z podnosnika na wstecznym ale nie dalo sie nim wykrecic poniewaz po wrzuceniu d D 1 nie ma odzewu tj auto stoi nie jedzie mozna dodawac gazu i nic. Do tego slychac z okolic silnka lub skrzyni jakby przewalalo sie po metalowym garku kilkaset grubych nakrete tzw metaliczny oodglos mielenia. po podlewarowaniu auta okaalo sie ze po wrzuceniu na R kola sie kreca(wsteczny dziala wtedy halas znika) ale po wrzuceniu na D d 1 wszystko stoi (odglos mielenia wraca)
moje pytanie wiec jest nastepujace.
Czy od rozwalnie polosi i przegubu mogla pojsc skrzynia?
Czy ta sytuacja moze byc powodem zlego dobrania /zmontowania polosi?
Czy potrzebna mi jest nowa skrzynia:/?
Czesto mialem jezdzilem taurusami i wiem ze skrzynia potrafila szarpac blokowac sie gdy dluzej stala ale kurcze nigdy nie bylo takiego czegos:/

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: RadAg! »

O jaaa....
Hmmmm. mechanik u ktorego to robisz chyba nie jest zbyt rozgarniety skoro nie wie czy dobrze zalozyl poloski czy tez nie. Czy przeguby wewnetrzne ktore wchodza do skrzyni byly dobre? Prawidlowe? Czy dobrze zostaly zalozone?
Mysle ze od urwania poloski moze sie cos w skrzyni stac ale to zgadywanie bo pojecia nie mam...skoro tylko wjezdzal na podnosnik przy malej predkosci to moze nic ze skrzynia sie nie stalo. druga sprawa to jak mozna urwac poloske w takiej sytuacji?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: Alexander25 »

faktem jest ze cos tam stukalo pare dni i moze traf chcial ze probowal ruszyc i sie rozwalilo. Widzialem resztki starej poloski to niezle byla zmasakrowana(mam do pracy 30km po tragicznej drodze wiec to mozliwe ze polos sie skonczyla) najwazniejsze teraz to zorientowac sie co jest nie tak:/

Awatar użytkownika

CorradoGl
Posty: 99
Rejestracja: 08 lis 2008, 18:38
Samochód: Taurus GL '96 3.0v6; Jeep GCH '99 4.7v8
Skąd: Wielbark 12-160

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: CorradoGl »

Tak z mojej strony, jesli to w warsztacie sie stalo i nie z Twojej winy to co Ty masz do tego? Mechanik spiepszyl to niech teraz placi... a jesli na chama mlotkiem cos koniecznie robil to juz na dzien dobry... widziales sytuacje czy tylko tak Ci powiedzial?
'96 Taurus GL Wagon, 3.0 V6, '99 Jeep GCH 4.7v8, '00 Windstar 3.0 V6, i corsa mojej pieknej o pojemnosci bliskiej rozrusznika z byka ;-) - 533887313


Topic author
Alexander25

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: Alexander25 »

kurcze tylko tak ja powiem mechanikowi ze to jego wina i nie dam mu kasy a on co? nie odda mi auta bo powie ze tonie jego winna i samochod bedzie stal do usranej smierci tam. To przegrana sprawa bo nawet gdybym w siadzie wygral to najwyzej dostane rownowartosc skrzyni biegow ale zanim bym wsprawe wygral to reszta juz sie rozpadaie a wartosc rynkowa taurusa takiego to moze 1500zl.
Kupuje taurusa do rozzebrania za 2300 z 1993 w sedanie 3.0 mam nadzieje ze skrzynia bedzie pasowac szukalem na forum jak po nr vin sie zorientowac jaka tam skrzynia siedzi ale nie moge nic znalezc.

MOGE WIEC ODRADZIC SERWIS AUT NA WSPOLNEJ W WESOLEJ!


Topic author
Alexander25

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: Alexander25 »

Druga sprawa jest tak ze ten mechnik nigdy mnie nie naciagal na kase i nigdy nie bylo tak ze wychodzilo wiecej niz mialo byc w naprawie a znamy sie juz ponad 10 lat. Uszkodzenie kskrzyni na skutek uszkodzenia polosi i przegubu jest mozliwe i czeste jak sie jezdzi po naszych drogach(mowa o samym uszkodzeniu polosi) ale polaczenie z usterka prawie nowej skrzyni wystepuje rzadziej w taurusach drugiej gen niz wygrana w lotka:/ zazwyczaj jak sypie sie skrzynia to szarpie lub wywala wsteczny a nie biegi do przodu:/

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: RadAg! »

Alexander25 pisze: Kupuje taurusa do rozzebrania za 2300 z 1993 w sedanie 3.0 mam nadzieje ze skrzynia bedzie pasowac szukalem na forum jak po nr vin sie zorientowac jaka tam skrzynia siedzi ale nie moge nic znalezc.
Dokladne info na temat tego co montowali w kazdym byku wg rocznikow masz tutaj:
http://www.ford-taurus.org/taurusinfo/index.php
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

CorradoGl
Posty: 99
Rejestracja: 08 lis 2008, 18:38
Samochód: Taurus GL '96 3.0v6; Jeep GCH '99 4.7v8
Skąd: Wielbark 12-160

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: CorradoGl »

To juz naprawde nie jest przyjemne... ja tylko musze stwierdzic - jak ja sie ciesze, że wszystko robie sam... nawet jesli dluzej, bo np nie mam jakichs narzedzi ale zawsze wiem co tam siedzi...

jakos nie jestem w stanie uwierzyc w takizbieg okolicznosci... znam takich "mechanikow" co oczywiscie jak dostana fajniejsze autko to oczywiscie musza "sprawdzic" co to tam ma... ale nic nie twierdze...
'96 Taurus GL Wagon, 3.0 V6, '99 Jeep GCH 4.7v8, '00 Windstar 3.0 V6, i corsa mojej pieknej o pojemnosci bliskiej rozrusznika z byka ;-) - 533887313


Topic author
piotrekzet

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: piotrekzet »

Zaraz... zakładając, że urwał półośkę - co naprawdę nie jest takie proste, jeździłem moim byczkiem w różnych warunkach terenowych i za cholerę nie mam pomysłu jak to zrobić - to po założeniu nowej nie ma prawa wysiąść skrzynia... Zakładając, że dobrze założył oczywiście... Ewentualnie dobrze zdjął ;) Poza tym jeśli wchodzi R, a nie wchodzą do przodu to raczej nie z powodu półośki. A nie gmerał przy dźwigni zmiany biegów? Może po prostu nie wskakuje na swoje miejsce, od P do R jest jedno położenie i może na styk łapie, a dalej już nie chce? Nawet ten grzechot w sumie mi pasuje do złego wybierania biegu - a raczej niepełnego. Sprawdź pod maską czy wiązka przewodów nie blokuje Ci tej wajchy od zmiany przy samej skrzyni.
A jakbys brał tego byczka to może odkupię od Ciebie kilka drobiazgów, na przykład tylną szybę... :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: RadAg! »

Piotrek dobrze mowi. Sam nie wiem jak mozna urwac poloske wjezdzajac na podnosnik, trzeba nie lada przebiegu w aucie i wyjatkowego pecha zeby urwac polos...Tak mi sie wydaje. W moim byku ktory teraz ma ponad 100 tys mil nigdy nie urwalem poloski a jak juz mowilem wczesniej mialem wymieniane przeguby ale byly zalozone na stare polosie, wiec w moim aucie caly czas sa oryginalne. podobnie jest u mojej mamy w sable'u ktory ma dobre 150 tys. mil na budziku...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: Alexander25 »

cos juz mi mielilo w lewym kole. Myslalem ze to spowodowane bylo zlym wywazeniem opon albo cos w zawieszeniu. Auto postawilem na parkingu przed warsztatem i gostek powiedzial ze jak ruszyl na wsteku zatrzymal sie i dal do przodu to dopiero poszlo. Widzialem te poloske i musze stwierdzic ze jest rozwalona no co u duzo wiecej pisac:/ Skryznia do remontu a szkoda bo miala tylko 50tys przejecahne. Znalazlem swiezo po regeneracji skrzynie. w taurusie z 1993 3.0 tyle ze ma abs pomalowane zderzaki pod kolor nadwozia itp to biore go calego bo i kolor mi sie zgadza. musze sprawdzic jeszcze tylko czy pasowac bedzie skrzynia od niego. Ten mechanik jest kiepski jesli chodzi o amerykance (tarcze amortyzatory laczniki stabilizatora to jeszcze wymieni 9jego elektryk mi naprawil wentylator ktory wszyscy uwazali za padniety w mustangu. Gosc zajmuje sie tylko rzedowymi silnikami i dieslami i nie tyka sie automatycznych skrzyn:/ Nie mam wiec dowodow ze to gosc cos zwalil ale jak kiedys cos zle zrobil to naprawil i powiedzial ze to jego wina wiec nie sadze by sam cos zepsul . Tak czy inaczj do niego juz nie pojade z ameryakcem chyba ze w sprawie elektryki.
A Piotr znalazlem te dzwignie ale nic jej nie blokuje. Niestety na 100% skrzynia biegow padla:/
W sobote jak dobrze pojdzie o 13ej stane sie dumnym posiadaczem kolejnego taurusa:) jak ktos ptrzebowac bedzie czesci to silnik, i wszystko poza lewymi drzwiami i lewym lblonikiem bedzie do sprzedania

Bede go rozbierac w Radzyminie u mecahnika przed warsztatem bo nie ma u mnie miejsca:/ pod domem i kontrole strazy miejskiej sie pojawiaja sprawdzajace cz na dzialkch jest porzadek (co za chamstwo:/)

Czy da sie sprawdzic po nr vinu jaka jest skrzynia czy to trzeba szukac po numerze na skrzyni?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2010, 08:14 przez Alexander25, łącznie zmieniany 1 raz.


Topic author
Alexander25

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: Alexander25 »

Z tego co sie zorientowalem w GL z 1992 i taurusie 3.0 z 1993 jest ta sama skrzynia AXOD-E (AX4S)
Czy ktos moze to potwierdzic ?

Wrzuclem nr Vin tych taurusow czy to prawda ze po 8ej literze/znaku na vinie mozna sie zorientowac jaka jest skrzynia?
1FACP50U4NA187050 vin taurusa do kupienia
1FACP52U7NA104403 vin mojego wraka

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: RadAg! »

Wlasnie sobie gadam na skypie z moim kumplem z Polski co mu byka sprzedalem. Urwal polos podczas jazdy.... Skrzynia ok, wymienili polos, przegub i gume. Z robocizna 400 zl.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: Alexander25 »

spoko u mnie niestety skrzynia wysiadla. Gosc co ja ogladal powiezial ze to ewidentnie od polosi bo robil juz takich sporo. odratowana sobie zostawie a te z taurusa ktorego ciagne w sobote sobie wrzuce fajnie ze kolor nadwozia taki sam to bede mial drzwi zderzaki blotniki itp:)
polos i przegub mam nowe tez dalem 400:)
Dobra a czy ktos moze potwierdzic ze po nr vinu mozna sprawdzic czy skrzynie sa takie same? bo to mnie teraz najbardziej interesuje. Auto moje jest z 1992 a tego goscia z 1993 obydwie o 3.0 a chyba inna skrzynie zaczeli dawac w 1994 czy 1995 roku?

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: O ja pie....le znowu awaria czy ktos cos takiego juz mial?

Post autor: RadAg! »

Z tego co pamietam kazda skrzynia ma oznaczenie na misce, wystarczy wejsc pod auto. Z tego co pamietam to AXOD-E byl standardem, AX4N ladowali w 95 i to tez tylko losowo.
Jeszcze raz podaje namiary na encyklopedie gdzie jest dokladnie napisane jaki byk jaka skrzynia.
Nie jestem pewien czy info o skrzyni jest zawarte w VINie, raczej nie...na pewno na naklejce drzwiowej ale nie wiem jak sie rozkodowuje te naklejke dla bykow.
http://www.ford-taurus.org/taurusinfo/Engine/Trans.php
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ