Przekladka skrzyni - pytanie o wtyczke

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ

Topic author
Alexander25

Przekladka skrzyni - pytanie o wtyczke

Post autor: Alexander25 »

Witam
Mam pytanie. Przekladam skrzynie biegów w taurusach i wszystko jest super poza wtyczka od skrzyni. Wtyczki w obydwu autach sie roznia. Czy jest jakis sposob by to z glowa przerobic czy trzeba metodami cahlupniczymi uciac kabel i sie bawic w dopasowywanie kabli? Czy ktos prekladal juz skrzynie i kable w tych samych kolorach odpowiadaja tej samej funkzji w obydwu skrzyniach czy nie mozna sie tym sugerowac? No i za co odpowiada ta wtyczka ?
Ostatnio zmieniony 11 gru 2010, 20:23 przez RadAg!, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: bledy w pisowni


Topic author
Alexander25

Re: Przeklada skrzyni pytanie o wtyczke

Post autor: Alexander25 »

Z wielka radoscia informuje ze dzis udalo sie rozwiazac problem wtyczek w taurusie i ogarnac elektryke. Po prawie polrocznej przerwie taurus dzis wyjechal na ulice:) z zablokowanymi zaciskami(zastaly sie lekko) jechalem z drugim taurusem jako wsparcie przez Legionowo i Radzymin. Przekorodowal mi troche tlumik ale i tak jest fajnie duzo wiecej frajdy z jazdy mam starym taurusem niz focusem zx4:) Pewnie we wtorek lub srode odbiore zrobione auto od znajomego z polozonym zabezpieczeniem antykorozyjnymi wtedy taurus bedzie stal dumnie kolo SHO i Zx4 na placu.

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Przeklada skrzyni pytanie o wtyczke

Post autor: GAZDA »

i takie newsy cieszą :) a u mnie nadal kicha, i nadal oba auta w warsztatach... grrrr


Topic author
Alexander25

Re: Przekladka skrzyni - pytanie o wtyczke

Post autor: Alexander25 »

Z przekladka mechanik poradzil sobie w 5 dni. Elektryk jedyny ktory sie odwazyl babrac w taurusie wzial auto na pol roku. Jak go w czwartek postraszylem ze zabiore auto jak do pon nie zrobi to w sobote o 9ej bylo gotowe. 250zl kosztowalo ale pewnie odnowienie tego co sie zastalo zatechlo i zgnilo pewnie bedzie mnie koszotowac ze 400zl. Nie wiem czy wymieniac olej w skrzyni czy nie jutro sprawdze po nr vinu obydwu aut czy ten sam filtr pasuje bo 2 dni przed padnieciem skrzyni przyszled zamowiony filtr z uszczelka:/
Niestety cenowo po porownaniu wyszlo ze gdybym kupil w USA nowa skrzynie wyszlo by mnie to taniej niz kupnio dzialajacego taurusa i przekladanie gratow z niego. Dlatego uwazam ze trzeba bylo sobie przerzucic do tamtej budy klime i elektryke szyb i lusterek do tego poduszke kierowcy i smigac:)
W srode jakde po firebirda 5,7 V8 zobaczymy co to i z czym to sie je:P
A wlasnie jakby ktos szukal silnika 3.0 V6 vulcan to mam cena 600zl trzeba wymienic silnik krokowy i uszczelniacz walu bo guma sparciala reszta ok mial 80tys przebiegu i w to wierzyc mozna poniewaz czarny taurus ktorego rozbieralem mial stan wnetrza prawie idealny.

ODPOWIEDZ