Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ

Topic author
Alexander25

Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: Alexander25 »

witam
mam problem ze swoim sho. Autko wczoraj odpalalem i bylo ok. Dzis odpalilem chcialem wlaczyc nawiem wcisnalem odpowiednie przyciski na panelu sterujacym klima(to z zielonymi cyferkami tam gdzie mozna odczytac temperature wybrac kierunek nawiewu itp. W desce rozdzielczej tj za radiem uslyszalem klikniecie jednak dmuchawa nie zadzialala. pkretlem po bokach ustawilem nadmuch na max i nic. O dziwo zauwazylem tez ze termometr pokazuje ze na zewnatrz jest 37F co nie odpowiada -18stopni C. oje pytanie jest napestujace . czy mieliscie juz cos takiego? a jesli tak to jak sobie z tym poradziliscie/
Pozdrawiam.


Topic author
Alexander25

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: Alexander25 »

acha czy ktos wrzucil tu ksiazke serwisowa jak naprawiac taurusy z lat 1992-1995 bo by sie to moglo przydac:P

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: GAZDA »

miałem coś takiego, że nie działało ani dmuchawa ani klima ani regulacja nawiewów, poza tym nie działał nagle tempomat i światło cofania...
bo wszystko było na jednym bezpieczniku...
spróbuj czy coś poza tym nie wysiadło i sprawdź bezpieczniki

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3285
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: cezar62 »

Alexander25 pisze:czy ktos wrzucil tu ksiazke serwisowa jak naprawiac taurusy z lat 1992-1995 bo by sie to moglo przydac
może to zobacz:

http://forum.roadrunners.pl/download-in ... -t838.html
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


Topic author
piotrekzet

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: piotrekzet »

Miałem coś takiego, po prostu było za zimno :) Tam jest jakieś podciśnieniowe sterowanie i zabrakło powietrza na obsługe nawiewu. Przynajmniej tak sobie wykoncypowałem. Postał w ciepełku i się uspokoiło. Jeśli chodzi o wskazania termometru to nic Ci nie podpowiem.


Topic author
Alexander25

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: Alexander25 »

Wzialem skubanca uruchomilem go na40 min na podjezdzie pod domem auto zamknalem poszedlem do domu na obiad wrocilem odsniezylem podjazd i miejsca na auta i sie odblokowalo i dziala idealnie juz. Dzieki za linka do ksiazki:)
juto dzwonie do elektryka jak mi nie odda mojego zlotego taurusa to mu nabluzgam:/


Topic author
piotrekzet

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: piotrekzet »

Czyli to było to, co mówiłem :)
Grunt, że działa - "autonaprawy" to najmilsza rzecz, jaka się przytrafia w samochodach :)


Topic author
Alexander25

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: Alexander25 »

no tak. Teraz jak zamykam drzwi to mi obicie i plastiki odchodza od rdzwi i medzy blacha a plastikami robi sie przerwa musze to naprawic bo mnie to denerwuje:) Do tego lewy tlumi w SHO zaczal sie odzywac albo zaczep poszedl albo go przezarlo:) Narazie byk stoi bo nie chche nim jezdzic po soli i katuje focusa:) Dzisudalo mis ie bokiem wjechac w ulice piekny drift:D W tym climatronicu od taurusa jest plytka bez zadnej oslony jak dociera do niej wilgoc albo mroz to cos sie zacina:) ale nie bede kupowal nowej bo niedlugo i tak SHO idzie na handel.


Topic author
piotrekzet

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: piotrekzet »

A ile będziesz chciał za tego SHO?


Topic author
Alexander25

Re: Padlo ogrzewanie 3,2 SHO

Post autor: Alexander25 »

a nie wiem wystawie go na allegro za 15tys i zobacze:) czy bedzie wieciej maili z pytaniami czy z obelgami ew zaleceniem porady u psychiatry. Wiem ze woz ma czysty carfax jest w pl bezwypadkowy poza moja przycierka progu i trafionym golebiem w locie:)
silnik jest ok z wymienionym rozradzem skrzynia po remoncie z wymienionym olejem w midparts do tego przerobione lampy na Eu akumulatory alternatory kable wszystko nowe. kupilem go za 9700(bo zawsze lubilem taurusy) wsadzilem z 6tys . Wystawie za te 15 i zobacze czy cos bedzie:D
Ewentualnie obkleje go czarna folia napisze ze w przeliczeniu na konie europejskie ma ich 400 wrzuce cene 25tys i beda dwa takie staly na allegro:)
Nie wiem czy Ci sie spodoba wogole to auto musisz wpasc i sie przejechac bo niz poza decha i karoseria z amerykanina nie ma silnik to japonskie s...o na niskich obrotach jest do kitu nie to co 3.0 Vulcan

ODPOWIEDZ