Test blachy w taurusie 2 gen

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ

Topic author
Alexander25

Test blachy w taurusie 2 gen

Post autor: Alexander25 »

Udalo mi sie dorwac 2 taurusy gl z 1992 roku. Czytając sobie materiały z korozji postanowilem zrobic maly test. Przez zime sprawdzam jak sie ma czyszczenie auta oraz zabezpieczenie antykorozyjne na szybkosc korozji. 2 taurusy maja zabezpieczone podwozie poza jednym blotnikiem (przedni ltwy do ew wymiany po tescie). Pod uwage biore ilosc soli(agreesywnosc srodowiska) czyszczenia auta czyli narazenie na wilgoc oraz uszkodzenia lakieru oraz ilosc warst zabezpieczenia rozmieszczenie elementu na aucie itp. Jesli bedziecie zainteresowani wynikami dajcie znac. Jedno auto to moj gl a drugi woz jest kolegi. Codziennie przejezdzaja ok 65km po miescie obydwa auta sa w podobnym stanie blach i uszczelek.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Test blachy w taurusie 2 gen

Post autor: RadAg! »

No daj znac po zimie jak poszlo. Ja osobiscie stosuje metode mycia auta zawsze jak przydzie cieplejszy dzien zima zeby zmyc z niego sol. Mysle ze to pomaga...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: Test blachy w taurusie 2 gen

Post autor: Alexander25 »

Nie do konca ale to tzw mniejsze zlo jest. Zobqczymy narazie czesci ktore uzyte do badan zostaly zwazone i zwymiarowane. Test ruszyl tak na dobre dzis rano wiec zobaczymy jki aefekt bedzie. Koniec testu przewidujemy na poczatek marca:)

Awatar użytkownika

Andreas
Posty: 31
Rejestracja: 26 paź 2009, 07:47
Samochód: Ford Taurus - 1996
Skąd: Iława

Re: Test blachy w taurusie 2 gen

Post autor: Andreas »

Ciekawe doświadczenie, ale .... O ile blachy są dobre, myślę, że nie będzie różnicy. Jeżeli jest trochę rudego to powinno cos wykazać. Osobiście nie myję auta zimą.

ODPOWIEDZ