Sable mardana

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Sable mardana

Post autor: MarDan »

Decyduje się na regenerację pompy wspomagania - koszt max 320zł - zakład na miejscu i gwarancja będzie. Gość już kilka takich uratował ale 100% pewności na ratunek nie daje dopóki nie rozbierze. No chyba,ze ma ktoś dość dobrą (w miarę spokojnie jęczącą ;) pompę na zbyciu to proszę o maila :)

Sprężyny używki będę kupował jednak. Zresztą masę roboty przy nim będę miał na sezon - wymianę olei,płynów,w zawiechu jakieś gumki puściły,przeczyścić co nieco,zlecić próg naprawić,podratować blacharkę gdzie coś zaczyna kwitnąc,uszczelnić miskę oleju (ledwo kapie ale jednak),posprawdzać świece,filtry,przewody (jak się rozgrzeje to na jałowych obrotach nierówno pracuje),przeczyścić przepływomierz itp.,pas środkowy oświetlenia podłączyć (połowa już świeci) i postojówki żółte (zabawy na pół dnia chyba),radyjko naprawić,polerkę zrobić na koniec...

Ech życia braknie hehe

ps. Spalanie skoczyło do 16-17/100km :( Tylko,że krótkie dystanse robię to może dlatego. Trudno - nie pod tym kątem się takie auta wybiera :P Jak inni pytają ile pali to się za łeb chwytają no ale oni jeżdżą autami dla ludu heh
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Sable mardana

Post autor: RadAg! »

Spalanie w normie. Przykro mi że tyle przy nim roboty. Jeszcze kilka lat temu był jak żyleta, w 2007 ciąłem nim do Wrocka, wycinał wszystkie auta :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Sable mardana

Post autor: MarDan »

Nie no.. ze startu stojącego to 80% bryk wącha smród spalin :) Ma rwanie,skrzynka super i konwerter też pięknie ciągnie :]

Co do roboty przy nim - większość to są czynności eksploatacyjne - zresztą przez ostatni czas nic prawie nie robiłem przy nim prócz konserwacji i mycia go - niski budżet - ale sezon się rozpoczął więc i roboty więcej i kasiurki się coś więcej uszkrobie dla Sabelka :) Patrząc ogólnie to nie ma wiele do roboty. Autko jeździ dobrze,świeci,hamuje ogólnie wsio działa wraz z klimą ale jednak coś trza zacząć grzebać bo upadnie na zdrowiu...

Jak szybko nim jechałeś? :D Ja koło 120km/h i to jadąc od Ciebie i to tylko jak wyprzedzałem heh
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Sable mardana

Post autor: RadAg! »

Podobnie, ok 130 może :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Sable mardana

Post autor: MarDan »

Bije się z myślami - takie pytanko: Jak zamówię pompę wspomagania z Rock Auto to koszt z wysyłką wyniesie powyżej 300zł i czy na pewno zatrzymają ją do oclenia u nas w PL czy może się udać,że przejdzie bez cła? Kurde regeneracja u mnie 320zł a nowa z RA 30-40$ + wysyłka. Ale jakby mieli trzasnąć cło następne 80-100$ to lipa...
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Sable mardana

Post autor: MarDan »

Aha - oznaczenie A1 firmy CARDONE oznacza,że część regenerowana ale dają 3 lata gwarancji lub 36.000 mil (pewnie na rynku USA ale jednak) - według opisu na dobrych częściach regeneracja i po testach.
Ile cło może wynieść w razie "przechwycenia" przez urząd celny? :)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Sable mardana

Post autor: RadAg! »

4,5% + 23% vat plus opłata agencji celnej = dużo :/

A może zamów do Ani Travel? Ona ci to przepakuje, wyśle morską. 50% że ominie cło.

Ile ci wychodzi z rockauto z wysyłką dokładnie (w USD)?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Sable mardana

Post autor: MarDan »

106,45$ za A1 CARDONE

Jest tańsza ale nie wiem co to za firma Drive Plus ale pewnie też regenerowana - za tą suma 82,11$

http://www.rockauto.com/catalog/x,carco ... ttype,7380" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie koszt wysyłki pompy to 64$ za tańszą i 62$ za droższą - ciekawe,że inne ceny
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Sable mardana

Post autor: RadAg! »

Myślę że jakbyś zamówił to na adres Anii Travel tak jak robimy z Karolem to wysyłka by cię kosztowała niewiele, Ja za morską zapłaciłem ostatnio 50$ a to jest 25kg pushbar, poza tym jest szansa, że nie trafi na cło.

Suma sumarum kosztowałoby cię niewiele mniej ale możesz uniknąć cła, jak pójdzie oficjalną drogą to na pewno ci to zatrzymają na celnym te złodzieje...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Sable mardana

Post autor: MarDan »

Odkupiłem za grosze pompę wspomagania z poprzedniego Taurusa,którego zezłomowałem (3.0L) i wczoraj robiłem przekładkę.
Pompa z 3.0L i 3.8L jest jednak taka sama - spasowała idealnie ale... zdawało mi się,że ona nie jęczała lecz niestety też jęczy chociaż ciut ciszej. Roboty trochę było i przy okazji wyczaiłem gdzie się znajduje czujnik ciśnienia oleju na przyszłość :D


Po lewej z 3.8 a po prawej 3.0
Obrazek

Zamontowana pompa z 3.0
Obrazek

Aby wymontować to trochę odkręcania było
Obrazek

Przy okazji podłączyłem pas przedni - cały już świeci prócz postojówek pomarańczowych :]
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Sable mardana

Post autor: kitt94 »

Te pompy to jęczą jak szalone w Taurusach, normalny objaw :P
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Sable mardana

Post autor: cezar62 »

no nie wiem... u mnie przez 9 lat posiadania Taurusa nic nie jęczało ;p
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Sable mardana

Post autor: kitt94 »

Za to w naszych dwóch przy każdym skręcaniu jest/był taki charakterystyczny jazgot a pompy w stanie perfekt :) Może to kwestia firmy :P
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Sable mardana

Post autor: RadAg! »

Jazgoczą, u mnie nie jazgotała ale jak nie jazgocze to znaczy że niedobrze :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Sable mardana

Post autor: MarDan »

3 tygodnie cacko stało i coś mu akumulator zeżarło... Alarm ponoć wyłączony to czy podtrzymywanie pamięci radia może zeżreć aku? Po podpięciu kabli z drugiego auta odpalił do strzała i na szczęście komp się nie zresetował.

A jak wyglądał po takim postoju... Jak sierota ;( Szybki prysznic i jak nowo narodzony :cool:
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

ODPOWIEDZ