Przy zmianie trybu skrzyni R-OD-R-OD

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
Awatar użytkownika

Fiskuzz
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2007, 06:42
Skąd: Warszawa - Grochów

Post autor: Fiskuzz »

RadAg! pisze:(...)Czy to sie po jakims czasie powinno dociagnac?
Zależy jak założyli Ci te łożyska. Po założeniu nowych łożysk kilka dni zajmuje im ułożenie się (ze względu na to, że pracują na poduszce). Jeżeli zostały źle założone (co się często zdarza :/ ) to po spasowaniu potrafią się poluzować. Jeżeli szpec nierówno je założył może będzie trzeba to poprawić... przykład z życia wzięty, miałem tak w Peugeocie
EX :( '94 Ford Taurus 3.0 V6 St. Wagon GL
'97 Peugeot 406 1.8 ST 16v HKS Turboed (118kW, 230Nm)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Ale zakladajac ze jest dobrze zalozone tylko wymagaja dokrecenia, bo sie ulozyly to moge spokojnie dokrecic te duza gorna nakretke i bedzie OK? Nie za bardzo mam kiedy jechac do mechanika teraz. Mozna jakim domowym sposobem sprawdzic czy to jest dobrze czy zle zalozone zebym sie upewnil?
Ja od wymiany tych poduszek z lozyskami zrobilem jakies 2000 tys mil bo bylem w Norwegii juz po wymianie tego i wsio dziala pieknie. Ostatnio zauwazylem ze cos stuka na dziurach w przednim zawieszeniu i tak odkrylem ze z lewej strony mam ta nakretke luzna, mozna ja obrocic palcami. Nie wiem jak z prawej strony bo nie chcialo mi sie obchodzic auta zeby to sprawdzic ;) ale podejrzewam ze jest podobnie...to po prostu chyba trzeba dociagnac jak sie lozyska uloza, ale pytam bo tak mi sie tylko wydaje ale pewnosci nie mam :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Fiskuzz
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2007, 06:42
Skąd: Warszawa - Grochów

Post autor: Fiskuzz »

Dokręcić trzeba na pewno, a skoro przejechałeś 2 tysiące mil, to powinno być dobrze założone
EX :( '94 Ford Taurus 3.0 V6 St. Wagon GL
'97 Peugeot 406 1.8 ST 16v HKS Turboed (118kW, 230Nm)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Dokrecilem, przy okazji zlamalem klucz....Mam nadzieje ze bedzie OK.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Fiskuzz
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2007, 06:42
Skąd: Warszawa - Grochów

Post autor: Fiskuzz »

To się nazywa krzepa :evil: Jeżeli przy skręcaniu kół nie będzie Ci stukało nic jakby zza deski rozdzielczej, to powinno być w porządku. Pzdr
EX :( '94 Ford Taurus 3.0 V6 St. Wagon GL
'97 Peugeot 406 1.8 ST 16v HKS Turboed (118kW, 230Nm)


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Czasami przy wymianie amortyzatorów bywa tak, że trzeba poluzować i jeszcze raz dociągnąć. W każdym razie ma być dokręcone a nie luźne :) Jeśli złamałeś klucz to jest szansa, że jest dobrze :)

Awatar użytkownika

lotzu
Posty: 89
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:08
Skąd: rzeszów

Post autor: lotzu »

Tak przy okazji spytam? Prawy amortyzator z przodu przy naciskaniu lub na dziurach robi mi takie "fu fu ". Jest suchy i poza tym nic się nie dzieje, tylko mnie to wkurza.
Jeszcze jedno co zauważyłem to, że przy mocniejszym hamowaniu nawet przy małej prędkości przód mi nurkuje. Tak jest od zakupu i nie wiem czy "te typy tak mają"?
lotzu :|

Awatar użytkownika

Fiskuzz
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2007, 06:42
Skąd: Warszawa - Grochów

Post autor: Fiskuzz »

'fu fu'... mi to pasuje na dźwięk wydawany przez amortyzatory gazowe, ale to oba by 'fukały'... A co do nurkowania, to chyba normalne, mój też nurkuje
EX :( '94 Ford Taurus 3.0 V6 St. Wagon GL
'97 Peugeot 406 1.8 ST 16v HKS Turboed (118kW, 230Nm)


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Ale to "fu fu" słychać jak jedziesz?
A jeśli chodzi o "nurkowanie" to mi nie nurkował :) Najprościej będzie, jak go "rozbujasz" na amortyzatorach i puścisz. Jeśli "bujnie" z rozpędu ze dwa razy to OK, ale jeśli buja 3 lub więcej to masz je do wymiany

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

mi też fukają, szczególnie dobrze to słychać gdy jade po progu zwalniającym na osiedlu...


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Aż zdejmę sable z desek i sprawdzę :D Bo nie pamiętam, żeby mi coś fukało :D

Awatar użytkownika

lotzu
Posty: 89
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:08
Skąd: rzeszów

Post autor: lotzu »

GAZDA pisze:mi też fukają, szczególnie dobrze to słychać gdy jade po progu zwalniającym na osiedlu...
Faktycznie najlepiej to słychać na progach. Może w taurusie są amortyzatory gazowe i jak zejdzie z nich gaz tak się zachowują ?

Awatar użytkownika

Fiskuzz
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2007, 06:42
Skąd: Warszawa - Grochów

Post autor: Fiskuzz »

lotzu pisze:Faktycznie najlepiej to słychać na progach. Może w taurusie są amortyzatory gazowe i jak zejdzie z nich gaz tak się zachowują ?
Bardzo możliwe, bo taki jest właśnie objaw tego
EX :( '94 Ford Taurus 3.0 V6 St. Wagon GL
'97 Peugeot 406 1.8 ST 16v HKS Turboed (118kW, 230Nm)

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

lotzu pisze:Faktycznie najlepiej to słychać na progach. Może w taurusie są amortyzatory gazowe i jak zejdzie z nich gaz tak się zachowują ?
Tak, tak, tak, tak oczywiście, że Taurus ma amortyzatory gazowe :cool: Ja jak jadę do roboty to mam pod drodze dokładnie 6 progów zwalniających SZEŚĆ!!! i zawsze jak przejeżdżam to robi upssssss upsssssss :]
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

No to precyzujcie dźwięki... "uf uf" to nie to samo co "upssssss upsssssss " :D Te ostatnie to oczywiście amortyzatory gazowe, od razu słychać :D

ODPOWIEDZ