Linka Hamulca ręcznego

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ

Topic author
arat
Posty: 29
Rejestracja: 24 gru 2006, 12:20
Skąd: Rzeszów

Linka Hamulca ręcznego

Post autor: arat »

Czy w przypadku gdy zaciągnę hamulec ręczny i później go zwolnię hamulec dalej jest zaciągnięty, wystarczy wymienić tylko przednia linkę czy wszystkie trzy ?
Ponieważ według rockauto występują tam 3 linki: przednia, tylna prawa i tylna lewa.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Bo tak jest, sa trzy linki najczesciej jest problem z tymi tylnymi...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Bogdan
Posty: 131
Rejestracja: 16 gru 2006, 14:41
Skąd: Mielec

Linka ręcznego

Post autor: Bogdan »

Blokuje mi się linka hamulca ręcznego tylna lewa. Sądzę, że jej demontaż i próba smarowania itp. może przynieść pozytywne rezultaty /pewności niestety nie mam/.
Ale wysyłam zapytanio-prośbę: Może ktoś posiada takową zbędną - wówczas miałbym alternatywę przy przystąpieniu do próby jej usprawnienia.
W zasadzie to mogłyby być obydwie tylne skoro mają ten sam okres używania to zapewne i ta druga jest u kresu swoich prawidłowych parametrów.

Pozdrawiam
Bogdan

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Z doswiadczenia z linkami wiem ze prawa tylna dostaje bardziej po dupie z biegiem lat bo jest dluzsza i ma wiecej zalaman, lokow niz lewa. Zazwyczaj wlasnie pada najpierw prawa. Ja linki dorabialem gdyz akurat koszt sprowadzenia linek z USA jest malo oplacalny. Linka dorabiana wg wzoru kosztuje 80-100zl.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

Z tym smarowaniem jest różnie. Robiłem to niejednokrotnie. Raz robiłem to w Fordzie Transicie i niestety dalej się zacinała więc wymieniłem. Ostatnio w moim Mondeo zaczęło się dziać to samo po smarowaniu już chwilę jeżdzę, ręczny zaczął odbijać, ale i tak przymierzam się do zakupu nowej bo sądzę że długo to nie potrzyma.

Sprawa wygląda tak że linka w chyba 99% przypadków jest opleciona plastikiem. Kiedy plastik pęknie to linka ze względu na warunki w jakich pracuje poprostu rdzewieje i koroduje i... kaplica. Czasami też pęka gumka pomiędzy mocowaniami przu hamulcu i do pancerza dostaje sie brud, woda itp. Tak było właśnie w moim Mondeo.
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot

Awatar użytkownika

MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

No to klaps :( U mnie to samo - zablokowane linki...
Spróbuję z czasem podpiąć jakieś inne jak się uda. Z innego auta może spasują - dam znać czy cosik spasi po przeróbce :/
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


Alexander25

Re: Linka Hamulca ręcznego

Post autor: Alexander25 »

Koszt obecny dorobienia linki (caly komplet) to 130zl w Warszawie

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Re:

Post autor: Jacekn8 »

mardan03 pisze:No to klaps :( U mnie to samo - zablokowane linki...
Spróbuję z czasem podpiąć jakieś inne jak się uda. Z innego auta może spasują - dam znać czy cosik spasi po przeróbce :/
Linki wymontuj, kup se WD40 i ładuj do pancerza. Pancerz lekko ściśnij na imadle jak masz gdzie i z drugą osobą ciągnicie line "moja twoja". Ja tak 2 linki rozruchałem :P
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot


Alexander25

Re: Linka Hamulca ręcznego

Post autor: Alexander25 »

niestety nie da sie w ten sposob reanimowac linek w nieskonczonosc. 130zl to chyba nie duzo w porownaniu do recznego w oplu czy mercedesie

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Re: Linka Hamulca ręcznego

Post autor: Jacekn8 »

Oczywiście że nie da się reanimować w nieskończoność. Ja tak robiłem jak auto było mi potrzebne, a linki dopiero miałem szukać. Ta metoda nie odnowi całkowicie linki. Spowoduje że zacznie ona "w miare" odbijać ręczny do tego stopnia że koło wam sie nie nagrzeje do tysiąca stopni :P. Ręczny z taką "regenerowaną" linką też nie będzie trzymał tak jak nówka. Zawsze powodem jest pancerz, który jak się przebije, dostaje się tam woda, linka koroduje w pancerzu i robi sie jak kołek w ścianie...
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot

ODPOWIEDZ