PROBLEM ZE SKRZYNIĄ!!!!!!!!

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

PROBLEM ZE SKRZYNIĄ!!!!!!!!

Post autor: MarDan »

Zacznę od początku - jeżdżąc Sablem na 3 biegu szarpał,jadąc pod górkę i chcąc się rozpędzić jechał jak by na pół sprzęgle (przykład na zasadzie manualnej) i tak sobie myślałem,że to te zaworki chyba coś szwankują aż do dziś! :( Zapalam bryczkę a on nie chce jechać!!! Biegi się zmieniają-wskakują a on nic - stoi jak wryty!!! Potem zajarzyłem,że jak mu leciutko dam gazu to on załapuje - dzieje się tak jak by było sprzęgło spalone! I teraz mam kilka pytań: 1) Czy jest coś takiego w tej skrzyni na zasadzie "tarczy sprzęgła"? 2) Czy jest możliwość wymiany tego w swoim zakresie czy trzeba konkretny serwis? 3) Jakie mniej-więcej koszty to są? 4) Co potrzeba do tego typu wymiany?
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Mardan, zacznę od 3) Jakikolwiek serwis skrzyni, przynajmniej w Wawie zaczyna się od 800 pln za zdjęcie skrzyni. Mnie jak podliczyli to za wymianę tarczek, których komplet kosztuje 250-300 zł musiałbym zapłacić coś ok. 2500, jeśli z konwertorem to ok. 3500. Był to jeden z tańszych serwisów, w innych zaczynali rozmowę od 4000 za cokolwiek.
1) Coś jest ale nie będę się wymądrzał bo nie wiem dokładnie
2) Nie próbowałem, głównie ze względu na lenistwo a po drugie ze względu na brak podnośnika/kanału
3) - to już wiesz
4) - Są zestawy naprawcze, w skład których nie pamiętam co wchodzi, można dostać tarczki, nie pamiętam ile wchodzi na komplet, kilkanaście, jedna kosztuje poniżej 20 zł, no i chyba najgorsze - konwerter, w Wawie znalazłem tylko regenerowane za 900 pln. Od razu mówię, że to ceny sprzed pół roku jak nie lepiej, więc trochę się mogło pozmieniać...

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

A masz jeszcze dane kontaktowe z regenerowanymi konwektorami? Tyle za samo ściągnięcie i rozebranie skrzyni? 8/ To prawie cena auta!!! Szok!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Mogę poszukać, ale nie wiem, czy jeszcze mam... Z tym, że to nie do końca jest tak, bo nie mają swoich konwerterów - oni biorą Twój i regenerują.
Te 800 to za zdjęcie. Nic nie mówiłem o rozbieraniu... No już nie chcę Cię dołować, za rozbieranie chyba się nie płaci :)
Z racji tych cen postawiłem sable na belkach... Miałem sam zdejmować ale zrezygnowałem... permanentny brak czasu...

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

No to nie zła perspektywa na horyzoncie mi się pojawiła (belki ;( ) Cholera!!! hample zrobione,oleje wymienione, jeszcze wczoraj zatankowałem go do pełna gazem na firmę(inne auto ;) ) a po 3 godzinach koniec jazdy!!! A dziś mają mi przyjść jeszcze świece od ASU i po cholerę mi one teraz? Ale ta regeneracja to jest jakieś światełko nadziei :/ . Dzięki Piotro!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Znalazłem jakiś warsztat z cennikiem i regeneracja piszą że 650 zł. Ciekawe :/ Zapytam ich czy cena dotyczy ogólnie czy mają jakieś poszczególne cenniki do danych modeli! Zaczynam się troszeczkę "uśmiechać" :roll:
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

O kurczątko i to niedaleko mnie :) No to już jest jakieś światełko w tunelu... Hehe, jeszcze może ja skorzystam... ;)
Wiesz, swoją drogą może być tak, że ceny spadły. Bądź co bądź coraz więcej automatów i coraz więcej serwisów :)

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

No w sumie też tak może być. Dzwoniłem tu u nas w Bielsku do serwisu amerykanów to facet powiedział mi cenę 1000 zł i nie ważne jaki model. Ale najlepsze jaja miałem teraz 8/ Wsiadłem do niego,zapaliłem,włożyłem R i jadę jak gdyby nigdy nic :D Daję D i jadę ;D gaszę bo zapomniałem z Aero papierów do niego,przychodzę z powrotem-zapalam-wbijam R i .... 8/ STOJĘ!! Na nowo to samo!!! Gość mi powiedział,że może to nie być konwerter i na to by wyglądało. Jest coś takiego jak tarczki (czytałem coś o nich na naszym Forum) i one chyba tak,jakby miały "wysprzęglać" i są chyba odpowiedzialne za zazębienie się,dobrze myślę :/ ? Jeżeli tak,to po prostu się chyba z tarły ale rozwarstwiły jak to pisane jest. Stał Sabel nieruchomy przez jakiś czas (chyba kilka miesięcy) zanim go kupiłem i już wtedy zaczął szarpać na 3 jak by przeskakiwała tarcza sprzęgła w docisku (przykład manualnej). I teraz to już zgłupiałem całkiem co jest. Może to nie taka droga duperele mąci coś? NADZIEJA WRACA!!! Jutro pójdę albo jeszcze dziś wieczorem jeszcze raz spróbować go importować w bliższe mnie miejsce bo stoi w takiej sobie nie jasnej dzielnicy i strach! Te cyferki kodu na drzwiach mogą się komuś przypodobać i jeszcze zaczną kombinować jakieś capy!!! A gość z serwisu mi zaoferował najpierw podpięcie się do komputera - pod tym względem ma chyba racje.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Tu są opinie warsztatu "AutoJuzefów" tak,że zastanów się Piotro zanim pojedziesz - może dlatego mają niskie ceny bo mają mało klientów jeżeli takie opinie mają:

http://forum.automat.pl/forum/viewtopic.php?t=1385

A tu też są wzmianki na ich temat :o !!
http://forum.automat.pl/forum/viewtopic.php?t=1799

No a resztę opinii można poszukać.

Dam namiar na ogólny.

Pozdrawiam wszystkich!!!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

W drugim linku wypowiada się "CYBER R" na ich temat.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Dzwoniłem do kumpla, ale nie słyszał o nich. Wiem, że kiedyś w Aninie - no niedaleko Józefowa był serwis, do którego lepiej było nie jechać... Może się przenieśli... ;)


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

O mateńko... poczytałem i włos się jeży na głowie... :shoot:

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Niezłą opinię wystawili-nie? A ja mam chyba ciężkie dni 8/ !! Wsiadam do Aero by jechać zobaczyć,czy Sabel-ek ruszy a ten k..... nic 8/ . Myślę - następny zdechł w ciągu 20 godzin!!!! A patrzę - ja świateł nie wyłączyłem i akumulator zdechł :? ! Normalnie chyba se strzele w pałę :o :shoot: - :razz: No bo to już jakieś fatum! Może to jakiś znak :/ ? Idę puścić Totka!!! Puszczę multi na 8 skreśleń i dużego(dziś kumulacja 4 bańki :oops: )!

Podajcie numery to je zakreślę!!!!
Może trochę mi się gęba rozchmurzy.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


oicmoh
Posty: 83
Rejestracja: 13 paź 2006, 19:00
Skąd: Warszawa

Post autor: oicmoh »

mardan03 pisze:A masz jeszcze dane kontaktowe z regenerowanymi konwektorami? Tyle za samo ściągnięcie i rozebranie skrzyni? 8/ To prawie cena auta!!! Szok!!!
Mam regenerowany konwenter (robiony w Krakowie) do silnika 3.0, nie był jeszcze wkładany do samochodu - jeśli Ci będzie odpowiadał to pisz na priw - oddam za "co łaska" - robię totalną wyprzedaż gratów od Taurusa... po kilku miesiącach użytkowania Lanci Kappy, wszystko wskazuję, że fo Taurusa już nie wrócę :(

Pozdrawiam
RObert

ODPOWIEDZ