FORD TAURUS skrzynia

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995

Topic author
Alexander25

Re: FORD TAURUS skrzynia

Post autor: Alexander25 »

Witam
Posiadam Forda Taurusa 3.0 automat z 93 roku w gazie, mam objawy zużycia skrzyni. Przewaźnie na zakrętach a dokładnie po wykonaniu manewru skrętu skrzynia milczy przez pare sekund po czym wszystko jest ok, nie dzieje sie to wtedy jak zatrzymam się przed skrętem np; na światłach wtedy jest ok. Sprawdzałem poziom oleju, jest przy włączonym silniku na minimum nie mam pojęcia czy to wina zbyt niskiego poziomu oleju

Potrzebuje pomocy w Taurusie jest skrzynia 4 biegowa; 4-biegowy automat AX4S czy jest możliwość sprawdzenie poprzez komputer co jest z moją nie tak ????????????
i ile takie badanie kosztuje ?????????

Drugi problem to wymiana skrzyni
co radzicie niewielkim kosztem co lepiej zrobić

wstawić 2 skrzynię używaną z auta o małym przebiegu
czy naprawić tą ???????????????
Mam do dyspozycji maximum 2.5 tyś.
i czy możecie mi polecić tani warsztat i profesjonalny żeby dobrze to zrobił niewielkim kosztem ???????? Warsztat musi być w okolicach Warszawy

a i ile kosztował by remont tej skrzyni ????

Pomóżcie, Poradźcie co mam zrobić aby nadal ciecieszyć tym autem



wyczytałem na forum taki post cytuje

"Heh. Wlasnie o to chodzi aby nie bylo opilkow w skrzyni i po to wymienia sie miedzy innymi filtr ktory z czasem zapycha sie opilkami (jak jest mocno zabity filtr to skrzynia nie moze zaciagnac tyle oleju ile by chciala. Podobnie jest z siolnikiem. Jak nie wymienisz filtra to z czasem uszkodzisz silnik...."

to może mieć coś wspólnego z moją, dziś miałem taki przypadek że gościu zajechał mi droge i musiałem wychamować ale somochodu nie zatrzymałem tylko się toczył i podczas tego toczenia stracił na pare sekund skrzynie, po czym się załączyła i było wszystko ok.
Przypominam że przy włączonym silnkiu mam minimum oleju, ja rozumiem to tak że skrzynia nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia i dlatego zdarzają się te przerwy kilku sekundowe . Zgodzicie się ze mną, czy źle to rozumuje





No i jak Ci mowilem zebys nie bral tego bordowego taurusa co go ogladalismy to zes nie sluchal:)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: FORD TAURUS skrzynia

Post autor: RadAg! »

Najprosze i najlepsze rozwiazanie: Jedz do serwisu i zmien olej w skrzyni razem z filtrem. Jak bedzie OK tzn ze problemem byl olej, jak nadal beda problemy masz skrzynie do remontu...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: FORD TAURUS skrzynia

Post autor: Alexander25 »

hehe chyba za pozno za rade bo juz nie ma tego taurusa:)
A co sie tyczy tej usterki to niestety wymiana oleju nie pomaga na te sprawy a zestaw naprawczy:)
Wrzuce jutro linka jak znajde do sklepu co tanio sprzedaje skrzynie do amerykanow za skrzynie do mojego mustanga (nowa) chcial 1500 to nie duzo i nie super malo ale gostek ogolnie do fordow mial sporo gratow

ODPOWIEDZ