Nie załacza sie wiatrak, gdzie szukac usterki,prosze o pomoc

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ

Topic author
foresst1

Nie załacza sie wiatrak, gdzie szukac usterki,prosze o pomoc

Post autor: foresst1 »

Witam! mam taki problemik, nie zalacza sie wiatrak gdzie szukac usterki w ktorym miejscu znajduje sie czujnik ktory odpowiada za zalaczanie sie wiatraka. w razie czego mam drugiego taurusa na czesci wystarczy ze namierze czujnik. prosze o pomoc!


Topic author
piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Ten Twój taurus to 3.0 czy 3.8? O ile dobrze pamiętam to czujnk temperatury jest koło termostatu, ale najpierw sprawdź czy działa silniczek od wiatraka. mogły też zaśniedzieć styki.


Topic author
foresst1

Post autor: foresst1 »

3.0, wymienilem czujnik bo mam drugiego taurusa na czesci. teraz sie wlacza, ale czy to jest normalne na rozgrzanym silniku na postoj wskaznik temp dochodzi kawalek za napis normal i dopiero wtedy sie zalacza wiatrak, a przeciez nie ma jeszcze lata, a wskaznik dochodzi takm daleko, ale moze to normalne. dziekuje pozdrawiam.


Topic author
piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Prawdę mówiąc nie zwróciłem uwagi do jakiej temperatury dochodzi zanim włączy wiatrak, ale dopóki nie wchodzi na czerwone pole to jest OK. Tym, że nie jest lato to się nie przejmuj, wiatrak włącza się przy określonej temperaturze płynu chłodniczego, w lecie będzie to po prostu następowało szybciej :) Możesz jeszcze sprawdzić, czy nie masz zapchanego wężyka między zbiornikiem wyrównawczym a chłodnicą. Wystarczy zdjąć wężyk z chłodnicy i dmuchnąć :) Oczywiście na zimnym silniku! Pozdro :)

ODPOWIEDZ