Problem z klimatyzacją ...pomocy bo gorąco się robi.

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ

Topic author
remikm1

Problem z klimatyzacją ...pomocy bo gorąco się robi.

Post autor: remikm1 »

Witam wszystkich . Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Tauruska z 93r. z (niedziałającą )manualną klimatyzacją. Poprzedni właściciel powiedział , że tylko jest gdzieś nieszczelna. Pojechałem więc do "machera " od klimy. Wszystko ładnie porobił, wymienił węże, zlikwidował nieszczelności, nabił świeżym freonem i..... klima nie działa a "macher" skasował i wysłał mnie do elektryka.
Zauważyłem , że nie załącza się wogóle kompresor.
Początkowo myślałem , że to z powodu braku freonu w układzie ale po napełnieniu i uszczelnieniu dalej nic.
Po płrzełączeniu pokrętła w pozycję A/C normal lub A/C max nic się nie dzieje, kompresor się nie załącza.
Wentylator i te regulatory od nawiewów działają prawidłowo.
Moje pytania :
1. gdzie jest przekaźnik od kompresora?
2. co nim steruje ?
3. czy można jakoś samemu w domowo-podwórkowych warunkach to sprawdzić ?
4. czy może jakieś bezpieczniki zabezpieczają obwód kompresora?
Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Post autor: Jacekn8 »

Sprawdź bezpieczniki. O ile dobrze pamiętam na rozpisce będą oznaczone właśie A/C. Nie wiem gdzie są umieszczone w 2 gen, ale w 3 są pod kierownicą i pod maską.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

W "dwojce" po lewej stronie pod kierownica blizej drzwi...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
remikm1

Post autor: remikm1 »

niestety wszystkie bezpieczniki sprawne a klima dalej nie działa :( gdzie dalej szukać???

Awatar użytkownika

Bogdan
Posty: 131
Rejestracja: 16 gru 2006, 14:41
Skąd: Mielec

Post autor: Bogdan »

podaję miejesce któreteżmożesz sprawdzić. Oczywiście -żadnej gwarancji, ale ja miałem ta "przypadłość". Złaczka /kostka/ na przewodzie wychodzącym od kompresora straciła oryginalen parametry i ze starości /zapewne/ pekła spinka blokująca. Rozłaczyła się i było sporo szukania. Zlokalizowana na wysokości kompresora, widać ją było z góry w szczelinie między chłodnicą a "dziobem". Od dołu - dostęp też nie był łatwy z tego co pamietam. Została zaciśnięta opaską.

pozdrawiam
Bogdan


Topic author
remikm1

Post autor: remikm1 »

Samo złącze kompresora sprawdziłem i niestety nic. Brak jakiegokolwiek napięcia na wtyczce. Sprawdziłem też złączkę od czujnika ciśnienia i też beznapięciowa. Wygląda na to , że gdzieś jest przerwa między włącznikiem (tam jest napięcie) a wiązką w komorze silnika.
Zauważyłem też , że mam straszny bałagan w instalacji a może brakuje mi jakiegoś sterownika , przekaźnika , czujnika. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł proszę o rady, porady i złote myśli.
:P


Topic author
Alexander25

Re: Problem z klimatyzacją ...pomocy bo gorąco się robi.

Post autor: Alexander25 »

Szukam dobrego speca od klimatyzacji w woj mazowieckim najlepiej Warszawa i okolice. Chodzi o to by nabic odgrzybic przeczyscic i wymienic na nowy filtr od klimatyzacji oraz sprawdzic szczelnosc ukladu w 3 mustangach i taurusie:)
jak kogos macie to dajcie znacj
pozdrawiam

ODPOWIEDZ