Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V 93r

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995

michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: michal_5000 »

Potwierdzam, że ojciec takim pomyka... :)
@Alexander25 - a co potrzebujesz wiedzieć?
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau


Alexander25

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: Alexander25 »

http://otomoto.pl/mercury-marquis-C16652509.html
Kurde szukam kogo s z mazowickiego by sobie porownac auta i popytac co i jak.
Szukam gratow do auta bo odkupuje je od matki bo ma focusa:) a ja chce go zrobic do stanu idealnego:)

Jutro jade po cos takiego:P
http://otomoto.pl/mercury-marquis-C16652509.html

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: cezar62 »

Alexander25 pisze:Jutro jade po cos takiego:P
http://otomoto.pl/mercury-marquis-C16652509.html
Fajne autko, ale te lampy wstecznego biegu ma okropnie zrobione...
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


Alexander25

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: Alexander25 »

Nie wiem jak sie gosciowi co przerabial lampy na EU udalo zrobic aby w focusie sedan zx4 miec kierunki iwsteczne w tej samej bialej czesci lampy ktora normalnie odpowiadala za wsteczne. Piekna robota

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: RadAg! »

Nie wsadzil po prostu w lampe pomaranczowych LEDow?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: michal_5000 »

Ja tam jestem fanem ori kierunków... Bez tego amerykańskie auto traci dla mnie połowę klimatu :(
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau


Alexander25

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: Alexander25 »

ta ale wtedy tez traci zainteresowanie drogowki co mnie bardzo cieszy. jak masz auto z lampami na USA i bedziesz mial wypadek to mozesz nie otrzymac odszkodowania bo auto wg polskich przepisow nie jest sprawne technicznie. Ja dla swojego spokoju wole przerobic. Czasem przodu sie nie da bo nie ma zamiennikow na EU ale zazwyczaj sie daje


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: michal_5000 »

Przesadzasz... ;)
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: RadAg! »

michal_5000 pisze:Przesadzasz... ;)
Jezdzilem w Polsce Taurusem z oryginalnymi lampami USA i nie mialem problemow. Wielokrotnie zreszta o tym pisalem i uwazam ze warto. Na policjanta sluzbiste zawsze sie trafi ale nawet jezeli mamy swiatla europejskie to on sobie znajdzie co innego wiec lepiej mu ulatwic zadanie :D Co do ubezpieczenia, jest podobnie. Nikt, szczegolnie duze firmy, nie lubi wydawac niepotrzebnie pieniedzy na zwyklych szarych obywateli bez wiedzy i zaplecza prawnikow. Wydaja za to kupe kasy na systemy informatyczne, fuzje, badania itp itd :D No i na prawnikow :D Tak czy owak zawsze sobie znajda dobry powod zeby kasy z ubezpieczenia nie wyplacic i tu podobnie jak z tym policjantem sluzbista, jak nie swiatla to co innego - od tego maja swoich ludzi zeby nas udupic :D
No i przejmujecie sie takimi drobiazgami jak drogowka czy ubezpieczyciel a placicie co miesiac ogromna kase na ZUS ktorej nigdy z powrotem nie zobaczycie ;D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: Alexander25 »

Jak Ci rzeczoznawca udowodni ze masz lampy niezgodne z EU to nie wypalaca odszkodowania a jak jestes sprawca to nie dostaniesz kasy na swoja naprawe i istnieje szansa ze bedzie trzeba zaplacic z a szkody drugiego kierowcy. Ja przerabialm lampy na EU ale bez wycinania fragmentow tylnyc lamp i wszystko np na zlot mozna odwrocic nie ma problemu. Gorzej z przodem bo jak raz przerobisz na EU to sie nie da potem odwrocic chyba ze miec 2 zestawy lamp.
moze jak sie nie jezdzi duzo po pl czy ma sie auto jeszcze z EU ktorym sie smiga duzo to prawdopodobienstwo kontroli jest mniejsze. Ja mam 5 aut yzwtancyh na codzien z USA i jedno od swieta wiec raczej by to nie przeszlo bo codziennie mijam pare kontroli

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: RadAg! »

Zaplaciles kiedys mandat, zabrali ci dowod, niewyplacili odszkodowania...? Dla mnie cala ta gadanina o europejskich lampach ze wzgl. na kontrole to paranoja. :shock: Rozumiem jak zmienic swiatla po to zeby lepiej swiecilo.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: Alexander25 »

RadAg! pisze:Zaplaciles kiedys mandat, zabrali ci dowod, niewyplacili odszkodowania...? Dla mnie cala ta gadanina o europejskich lampach ze wzgl. na kontrole to paranoja. :shock: Rozumiem jak zmienic swiatla po to zeby lepiej swiecilo.
Mandat zaplacilem dowod mialem zabrany a za kolizje mi prawie nie wyplacili bo nie mogli udowodnic ze rozbite lampy byly nie przerobione na EU. To ze CIe nie trafilo cos takiego nie znaczy ze nie ma problemu. Ale jak bedziesz mial wypadek w Polsce w ajkims wiekszym miescie i policja przyjedzie na miejsce to zobaczysz jak to dziala(coc Ci tego nie zycze) zeby otrzymac odszkodowanie za mustanga musialem przedstawic dowod ze z tylu mam lampy na EU mosialem jechac na Walicow na Komende i wyjasniac sprawe..... dobrze ze lampy byly ok zdjecia zrobilem jak kierunki mrygaja itp

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: RadAg! »

Mi jeden debil w Gorzowie Wlkp. zabral dowod za niewymiarowa tablice rej. po czym oddal go po 2 minutach :D
Pisze DEBIL bo jakby mial jaja i troche oleju w glowie to by mi zabral za swiatla przednie gdzie pieknie postojowe na pomaranczowo swieca...do dzis zreszta u kolejnego wlasciciela...z Gorzowa ;D

http://forum.roadrunners.pl/ogolne-f6/c ... html#p7235
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: Alexander25 »

Ja z tylu w swoich mam zawsze kwadratowa tablice z przodu przerabiam lampy by swiecily pod katem ale obrysowe lampy zostawiam. obrysowe sa w wielu autach na EU nowe peugeoty je maja i stare s40 wazne by majac obrysowe i kierunki w jednej lampie sie nie gryzlo.
Gorzej jak w nowszych autach albo takich wynalazkach jak SHO masz lampy tak polaczone z komputerem ze proba zmiany wywala bledy i auto przechodzi w stan serwisowy tzn silnik pali ale wrzucenie biegu i dodanie gazu z palacym sie check engine powoduje wylaczenie silnika.


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Mam problem z dostaniem cześci do forda taurusa 3,2L 24V

Post autor: michal_5000 »

Zgadzam się z Radkiem.
Ludzie nasłuchają się opowieści pana Władzia-taryfiarza spod piątki i panikują z tymi światłami jakbyśmy żyli w jakiejś faszystowskiej Szwajcarii :hah:

Tak, TEORETYCZNIE wszystkie te straszliwe rzeczy mogą nam się przydarzyć i jeszcze więcej.

A praktyka? Moja połówka miała 100% oryginalnego Taurusa, mieliśmy nim 3 stłuczki (takie z policją), ileś tam kontroli, robiło się tez przeglądy :). Jeżdżony codziennie po Warszawie + ileś tam dłuższych tras.

I na pewno jak będę miał auto z USA, to nie będę go kaleczył pomarańczowymi kierunkami czy odłączaniem side markerów. Po co w takim układzie mieć amerykana?
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

ODPOWIEDZ