Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995
ODPOWIEDZ

Topic author
Alexander25

Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: Alexander25 »

Witam
Dzis rano wykopalem auto spod sniegu odpalilem i luz. pojechalem na BM w kier z Rembertowa do Radzymina i zaswiecila mi sie po tankowaniu kontrolka. Maa pytanie czy moze sie zaswiecic kontrolka z powodu trefnego paliwa a druga sprawwa czy wystarczy dodac uszlachetniacza by bylo ok napiszcie mi bo za cholere nie wiem co robic check engine mi sie jeszcze nie swiecil w taurusie w visionie mialem cos takiego ale kombinacja przekrecen kluczyka wlaczalem tryb serwisowy szukalem kodu bledu i widzialem co jest a w taurusach tez jest cos takiego? bo w mustanga z lat 1994-1998 nie ma:/

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: RadAg! »

Tryb serwisowy byl w pierwszej generacji. W 2-ej juz nie. Podjedz do jakiegos serwisu niech ci podepna skaner bledow albo kup skaner, jak masz tyle aut chyba warto. Ja kupilem ELM327 i jestem zadowolony tym bardziej ze mi CHECK ENGINE ostatnio wariuje wiec wiem przynajmniej o co chodzi i moge skasowac blad. Po tankowaniu moze sie zapalic kontrolka, czemu nie, ale bez kodu bledu to tylko zgadywanie...Uszlachetniaczy unikam jak tylko moge, ani do paliwa, ani do oleju, ani do coolanta...Co najwyzej zalej sobie na pusty bak V-Power na Shellu tylko i wylacznie, moze cos ci poprzetyka :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: Alexander25 »

kurde jak wylacze silnik to na 5 minut jest spokoj i znowu sie zapali:) pojade na shella i zaleje v powera a nastacje zadzwonie i nasle kontrole bo wystarczy dac cynk i przyjedzaja sprawdzic:) Samo pojechanie na komputer i sprawdzenie bledu to 650zl wiec wole inne metody:) moze byc ze sie od sniegu i zimna zaczelo palic bo tak mialemz mustangiem ale wszystko narazie gralo i auto rowno pracuje skrzynia chodzi ok osiagi sie nie zmienily

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: RadAg! »

Nie wiem gdzie ty sprawdzasz bledy...w instytucie PAN? Normalnie jak pamietam to 100-200zl w PL a za 150 masz wlasny skaner tylko laptop jest potrzebny. Moj mechanik na IoM robil mi skanowanie za darmo dopuki nie kupilem skanera ale u niego zawsze serwisuje auto.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: Alexander25 »

nie unos sie tak:P
Warszawa stary Warszawa chujowe miasto:) jak masz jakis link do skanera czy czegos takiego co da sie podpiac pod taurusa z 1992 roku to daj tu linka bo na tym sie totalnie nie znam bede wdzieczny za info:)


Topic author
Alexander25

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: Alexander25 »

kurcze sorry za wulgaryzm zagalopowalem sie ale myslale ze mnie cos trafi za starego forda od 450 do 800zl samo wjechanie na komp lipa totalna . Jak mozesz to podaj nazwe tego czegos co wystarczy by sie podpiac:)

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3285
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: cezar62 »

RadAg! pisze:Nie wiem gdzie ty sprawdzasz bledy...w instytucie PAN?
:D :D :D

Podobne myśli miałem.
W wiosce Opole przekopanie całego Forda komputerem kosztuje 20 zl :)
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: RadAg! »

Urzadzenie nazywa sie ELM327, szukaj na allegro. Moze byc cokolwiek innego zgodnego z OBD2.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: Alexander25 »

heh znalazlem typa za samo wjechanie nie daje garancji ze cos ustali 350zl j...c ich:)
kurcze vision byl pod tym wzgledem super bo 3 razy kluczyk przerecilem spisalem kod bledu sprawdzilem w necie co kod oznacza wlazlem do kanalu by wymienic sonde i ie okazalo ze jeden kabelek sie urwal po podczepieniu wszystko gralo :) tu trzeba kombinowac:P a wlascie co z softem do tego trzeba miec swoj czy sciagnac z neta jak to sie odbywa?
A ciekawi mnie ten tryb serisowy w taurusie 1gen jak sie go odpalalo wiesz moze bo probowalem i nigdy mi sie nie udalo


Topic author
Alexander25

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: Alexander25 »

zalalem v powera racing do tego taurusa i odrazu lepiej ale auto zaczelo sie zbierac ale kontrolka nadal mryga moze sonda poszla albo pompa paliwa. Zamierzam jutro naslac kontrole na te stacje benzynowa bo nie wierze ze to przypadek ze tuz po odjechaniu ze stacji zaczelo mi sie palic check engine. Jezeli odlaczenie akumulatora nic nie da to bede mial problem bo nie mam sotu koncowki do laptopa a garaz blokuje mi mustang z rozbebeszonyum silnikiem:/

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: RadAg! »

Gdzies na forum powinien byc opis, poszukaj, albo ja poszukam w wolnej chwili, przejzyj posty kolegi Taurus_GL - nasz czlowiek z Chicago, on to chyba pisal w 2006/2007. a kontrolka jak mruga to jest co innego i jak sie zapali na stale to tez co innego. Jak tylko mruga to masz chwilowe bledne parametry jakies, ale nie wiem jakie...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: Check engine kontrolka zlowrogo mrygaja

Post autor: Alexander25 »

odlaczylem akumulator na 15min i zrobilem 90km i nie zapalila sie ponownie wiec chyba pomoglo:) zobacze jak do pon sie nie zapali to ok:P

ODPOWIEDZ