CHlodnica kaput:)

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995

Topic author
Alexander25

CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

Witam
Stala sie rzecz straszna chlodnica mi trzasnela i plyn sobie cieknie zrobil juz jeziorko pod autem
Mam taurusa 3.0 z 1992 roku czy do tego modelu bedzie pasowac chlodnica wody z 1993 lub 1994 3.0 V6 pytam bo mam mozliwosc kupna takiej chlodnicy ale nie wiem czy bedzie pasowac .

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: RadAg! »

Od 87 do 95 chlodnice byly te same, co ciekawe mozna kupic mi jak padla chlodnica udalo sie kupic nowke sztuke w sklepie w Poznaniu. Byla na magazynie, nie musialem czekac, bylem w szoku. Pewnie pasuja do jakiegos europejczyka to w koncu kwadrat z aluminum.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

hehe dzieki za informacje wiedzialem ze jak ktos odpisze to bedziesz to ty heheh

Jade do Niemiec po sesji czyli za 2tyg to jak sie uda zrobie fotki tego taurusa. Dowiadywalem sie ze jest mozliwosc przerobienia seryjnych mustangow taurusow i CV na policyjne wersje pod wzledem osiagow i to kosztuje w zaleznosci od tego z czym przyjezdzamy od 1200 USD Nie jest drogo by z mustanga 3.8 V6 zrobic podrasowane GT :) Firma robi wszystko w 14-21 dni roboczych i daja 2letnia gwarancje Jedyny minus taki ze mieszcza sie gdziesz na jakims wiejskim zadupiu w USA. Czesci np silniki biora ze szrotow i maja dostep do wrakow policyjnych. Niedlugo przyplynie przerobiony przez nich stang 4gen z 5.0 HO zrobili 465KM niestety nie robia manuali:/ ale zlecaja to podwykonawcy i cena jest duzo wieksza.


Topic author
Alexander25

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

RadAg! pisze:Od 87 do 95 chlodnice byly te same, co ciekawe mozna kupic mi jak padla chlodnica udalo sie kupic nowke sztuke w sklepie w Poznaniu. Byla na magazynie, nie musialem czekac, bylem w szoku. Pewnie pasuja do jakiegos europejczyka to w koncu kwadrat z aluminum.
No to ladnie kupilem chlodnice sugerujac sie tym co napisales i lipa:) a teraz zebys wiedzial na przyszlosc
CHLODNICE DO TAURUSA NIE SA TAKIE SAME SA INNE W I gen i II a w drugiej sa 3-4 typy ktore byly montowane w zaleznosci od wersji silnika 3.0 /3.8 wersji nadwozia, wyposazenia (lx gl)i fabryki . Jak czegos nie jestes pewien to nie pisz na przyslosc bo marnujesz czas ludziom no chyba ze chcesz teraz kupic chlodnice do taurusa:)

To tyle w temacie
Jakby ktos potrzebowal chlodnice do taurusa 3.0 V6 wersja z kierownica jak w mustangach 4gen i taurusch 3gen to dajcie znac na priva w cenie wentylator i chlodnica klimy (ta chlodnica montowana byla od 1993-1994 roku) oddam za 250zl plus ew koszty przesylki

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: RadAg! »

Sprawdzalem na rockauto
Chlodnica AC Delco pasuje do
FORD TAURUS GL (1989 - 1995)
FORD TAURUS L (1988 - 1992)
FORD TAURUS LX (1988 - 1995)
FORD TAURUS SE 1995

Chlodnica PROLIANCE
FORD TAURUS 1986
FORD TAURUS GL (1987 - 1995)
FORD TAURUS L (1987 - 1992)
FORD TAURUS LX (1987 - 1995)
FORD TAURUS MT5 (1987 - 1988)
FORD TAURUS SE 1995
FORD TAURUS SHO (1989 - 1995)

Moze zamiast bluzgac napisz na czym polega innosc chlodnicy ktora kupiles? Dlaczego nie pasuje, gdzie kupiles, do jakiego modelu i w ostatecznosci skoro nie pasuje dlaczego nie oddasz?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

RadAg! pisze:Sprawdzalem na rockauto
Chlodnica AC Delco pasuje do
FORD TAURUS GL (1989 - 1995)
FORD TAURUS L (1988 - 1992)
FORD TAURUS LX (1988 - 1995)
FORD TAURUS SE 1995

Chlodnica PROLIANCE
FORD TAURUS 1986
FORD TAURUS GL (1987 - 1995)
FORD TAURUS L (1987 - 1992)
FORD TAURUS LX (1987 - 1995)
FORD TAURUS MT5 (1987 - 1988)
FORD TAURUS SE 1995
FORD TAURUS SHO (1989 - 1995)

Moze zamiast bluzgac napisz na czym polega innosc chlodnicy ktora kupiles? Dlaczego nie pasuje, gdzie kupiles, do jakiego modelu i w ostatecznosci skoro nie pasuje dlaczego nie oddasz?
Troche sie wkurzylem ze chlodnica mi nie pasowala wiec napisalem maila do forda:) z pytaniem i to w skrocie odpowiedz umiescilem w poscie wyzej:) ACdelco ma 2 typy chlodnic do taurusa z tego co zrozumialem a druga firma 1 lub 2 nie moge oddac czesci bo nie kupilem jej w sklepie bo qw sklepach NIE MA wiec nikt mi jej nie przyjmie :)
Nie zdziwilo mnie to zwazywsz na to ze mialem ten sam problem z mustangiem jakis czas temu i kupilem chlodnice ktora nie pasowala do mojego ale do tego co pozniej kupilem to pasuje i bedzie na zapas:)
Dlaczego nie pasuje? Nie pasuje bo ma zupelnie inny rozmiar i innym miejscu mocowania wezy wiec samo przerabianie wezy nic nie da a wymontowywanie calego przodu i dorabianie mocowan nie ma sensu zamowie chlodnice u rodziny w USA tylko bede czekal pare tygodni;/
A i jeszcze jedno jak narazie nie bluzgam:)



JAKBY KTOS CHCIAL TO MAM DO SPRZEDANIA CHLODNICE Wody i klimatyzacji do tego wentylator DO TAURUSA :)
Jesli chodzi o wentylatory do taurusa:)
NAjlepszy wentylator jaki mozna zamontowac w taurusie 2gen jest od thunderbirda SC dobrze pasuje(malo przerobek) no i ma druga predkosc co powoduje ze bardzo szybko chlodzi silnik 10s pracy i w korku w srodku lata chlodzi idealnie :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: RadAg! »

No i gdzie jest ta twoja odpowiedz od Forda bo nie widze?
Nadal nie rozumiem dlaczego wszystkie firmy w specyfikacji dla jednego modelu chlodnicy podaja roczniki 87-95 dla silnika 3.0 skoro te chlodnice sa inne. Sprawdz na rockauto.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

RadAg! pisze:No i gdzie jest ta twoja odpowiedz od Forda bo nie widze?
Nadal nie rozumiem dlaczego wszystkie firmy w specyfikacji dla jednego modelu chlodnicy podaja roczniki 87-95 dla silnika 3.0 skoro te chlodnice sa inne. Sprawdz na rockauto.
Wszystkie wieksze firmy ktore sciagaja czesci do aut z USA (przynajmniej te wieksze co obdzwonilem ) radza by pomierzyc chlodnice zrobic zdjecia i im wyslac fotki bo bylo pare roznych i dlatego tez zamierzam tak zrobic a to ze ktos napisal na rockauto glupote nie znaczy ze trzeba ja powtarzac dalej:) Rockauto ma bledy o czym sie juz przekonalem sciagajac zaciski do jeep'a sa do d..y i tyle.
Gdybys napisal ze na rockauto jest napisane ze cos takiego jest napisane to bym wogole sie tym nie sugerowal:P
Wg tego co tam pisza moja chlodnica ktora od 2 lat lezy na regale powinna pasowac do mustangow z lat 1994-1996 a jakos nikomu nie pasuje:)
Zamowie jutro chlodnice z USA przez rodzine jak mi niczego nie dobiora w Polsce moze dorzuca mi troche czesci do mustangow i podsufitke jakas do taurusa bo u nas nic nie ma pod ten kolor
To tyle z mojej strony:)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: RadAg! »

Na rockauto zamawialem wielokrotnie i nigdy nie mialem sytuacji zeby cos nie pasowalo. Rockauto ma u mnie b. dobra opinie, podobnie jak u innych. bledy sie zdarzaja w kazdej bazie danych. Pokaz mi drugi sklep internetowy z takim asortymentem...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

jakos nie mam dobrej opinii o rockauto . Co z tego ze maja duzy asortyment jak wysylaja czesci co nie pasuja do auta. Prawie 30proc czesci ktore zamowilem u nich nie pasowaly a podawalem nr vin:/

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: RadAg! »

A po co podawales VIN? Wszystkie czesci w asortymencie maja posortowane wg. cyfry silnika w VINie...
Niewazne, masz jakiegos pecha kolega najwidoczniej...moze za duzo tych samochodow masz, lepiej byloby skupic sie na jednym ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

zamawiam u nich chlodnice poslalem zdjecia swoje j i maja zwymiarowane do tego podany vin i fotki zeby nie bylo jak zle dobiora to w lato jak bede w USA to i przywioze chlodnice i wsadze im ja w d..e:)


Topic author
Alexander25

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: Alexander25 »

Jest szansa ze stara chlodnica zostanie zreanimowana co bardzo mnie cieszy bo moze na 2 polowe przyszlego tygodnia bede mial taurusa:P


Topic author
piotrekzet

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: piotrekzet »

No to moje 3 grosze - w taurusach I i II generacji chłodnice są takie same. Mało tego, do silnika 3.0 można założyć z 3.8 - w odwrotną stronę nie polecam, do 3.8 jest trochę większa - grubsza, ma troszkę inne wyprowadzenie z chłodnicy skrzyni, więc najprawdopodobniej wydajniejsza. Ciut inny uchwyt na wentylator, który zresztą w 3.8 ma dwie prędkości i wychodzi z silniczka kabel, nie tak jak w 3.0 gniazdo.
A skąd wiem?
Cóż to za pytanie...
Zakładałem :P
Za to faktycznie III gen taurusa ma inną chłodnicę.
Każdego, kto inaczej powie wyzywam na udeptaną ziemię, bo mam dwie chłodnice i obydwie pieprznięte! :mad:
A przy okazji - gdybym miał wybierać to wolę z I gen, w II plastik jest znacznie bardziej kruchy...


Topic author
piotrekzet

Re: CHlodnica kaput:)

Post autor: piotrekzet »

PS. :)
Jest pewna różnica w sposobie mocowania chłodnicy w I i II gen. W II przykręcana jest bezpośrednio do pasa przedniego, w I są takię.... eee.... nie wiem jak to opisać - okrągłe podkładki z wygiętą końcówką :P Ale pasuje wszystko pod otwory w pasie:)

ODPOWIEDZ