HELP/pomocy elektryka szaleje....

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995

Topic author
Alexander25

HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: Alexander25 »

Witam
Potrzebna pomoc. Wymienialem chlodnice w taurusie 3.0 gl z 1992. Wymienilem wszystko ok ale po polaczeniu wszystkiego do kupy zaczela sie dziac przykra rzecz.
Po przekreceniu kluczyka wariowac zaczely kontrolki na desce rozdzielczej. mryga sobie kontrloka od poduszki i chceck engine. Po wlaczeniu silnika auto prauje na bardzo niskich obrotach a jak dodaje gazu to dlawi sie i gasnie wrzucenie D powoduje takze zgaszenie silnika.Sprawdzilem ze to nie sprawa paliwa zalalem mu dobre paliwo. Oleje plyny wszystko jest ok skrzynia dziala tez ok
Moje pytanie jest wiec nastepujace. Czy ktokolwiek wie co sie dzieje bo moja wiedza z zakesu lelektryki ogranicza sie do zresetowania alarmu i tego by przed wymiana bezpiecznikow albo innej dlubaniny odlaczyc akumulator:) aaa pali sie tez kontrolka od hamulcaaaaaa (!)
jak co wiecie to prosze podpowiedzcie mi co jest grane bo od miesiaca taurus stoi i sie nie daje jezdzic a szkda by zardzewial i wrosl w ziemie:/
jakby co gg 4942609 email arciszew@yahoo.com

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: RadAg! »

Jak ci sie ten problem pojawil po podpieciu nowej chlodnicy a wczesniej bylo OK to moim zdaniem gdzies musiales cos odpiac, poluzowac z elektryki pod maska. Moze wtyczka od kompa ci sie poluzowala?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: Alexander25 »

wszystkie wtyczki posprawdzalem i szczerze mowiac nie wiem co moze byc jeszcze nie tak

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3284
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: cezar62 »

Hm, mrówcza praca, ale oprócz wtyczek powinieneś prześledzić wszelkie kable, druty biegnące w okolicach.
Może został gdzieś po drodze urwany jeden drucik lub kilka, przetarty, może w samej wtyczce, wewnątrz, niewidoczny...
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: RadAg! »

Wczoraj u kolegi w Hondzie przed robota zmienialismy pompe wody. Ubaw po pachy ale tez sie troche narobilismy. Po robocie kolega jedzie do domu i nie ma hamulcow...Szukaj teraz wiatru w polu. Moim zdaniem to nie jest zbieg okolicznosci choc moj kolega twierdzi ze tak...Plyn w ukladzie ma, kontrolka sie nie swieci ale wyglada jakby sie uklad zapowietrzyl...Moim zdaniem cos przy montowaniu tej chlodnicy musiales uszkodzic.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: Alexander25 »

no wlasnie problem jest taki ze odpinalem te glowna kostke ktora jest przy wentylatorze i tylko ją reszty nawet nie dotykalem z elektryki.


Topic author
Alexander25

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: Alexander25 »

Niestety ciemno widzze final usterki W calej wsi lezacej nad Wisla o wdziecznej nazwie Warszawa nie ba elektryka ktory by sie chcial podjac naprawy:/ Co za kanal:P


Topic author
piotrekzet

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: piotrekzet »

Nie marudź tylko pakuj się do furacza i przyjedź do mnie :) Nie mówię, że na pewno naprawię, ale możemy popatrzeć co boli Twojego taurusa :) Też niedawno ściągałem chłodnicę. Ostatecznie możemy kabel po kabelku porównywać napięcia na przewodach.
Wstępnie jestem wolny jutro i dziś po południu. Mój nr 665 236 299.
Wiesz, gdzie jest Wesoła? ;)


Topic author
piotrekzet

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: piotrekzet »

Hej, a nie odpinałeś alternatora? Ja odłączałem, żeby wyjąć chłodnicę, kable mi przeszkadzały. Może nie podpiąłeś z powrotem? Jak kiedyś padł mi regulator napięcia w sablu to też zaczęły szaleć kontrrolki, załamałem się jak w pewnym momencie zaświecił się ABS a chwilę potem poduszka :)


Topic author
Alexander25

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: Alexander25 »

jak juz wspominalem nie znam sie na elektryce samochodowej i to jest u mnie problem:) mechanika jeszcze jako tako dobrze umiem robic bacharke w autach ale z elektryki pojazdowej jestem noga:)
Lipa straszna z tym autem jest zobaczymy jutro co bedzie i czy sie go da wogole holowac :)


Topic author
piotrekzet

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: piotrekzet »

Jakie "czy się da holować"? ;) Na takim odcinku bez problemu.
A nie masz przypadkiem tej starej chłodnicy? :) Jakbyś chciał się jej pozbyć to wiesz - u mnie jest sporo miejsca ;)
Do zobaczyska jutro :)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: KARLone »

mam nadzieję, że nie chcecie holować auta z automatyczną skrzynką... jak silnik nie pracuje to skrzynia nie ma smarowania i może ulec uszkodzeniu, lepiej załadować na lawetę, no chyba że to manual ;)


Topic author
piotrekzet

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: piotrekzet »

Przez 3-4 km nic mu się nie stanie :) Zreszta może odpali, to ściągniemy odpalonego:)


Topic author
Alexander25

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: Alexander25 »

podobno wystarczy przekrecic kluczyk i nie odpalajac silnika i na N mozna ciagnac z hehe zobaczymy czy to prawda czy sciema:P


Topic author
Alexander25

Re: HELP/pomocy elektryka szaleje....

Post autor: Alexander25 »

no i ksrzynia nie padla ale byl holowany na N i wlaczony silnik byl wiec powinno byc ok:)
Jakby co to jutro od 10ej bedziemy w nim dlubac:) zobaczymy co i jak nie tak jest:P
A tak wogole dzieki Piotrekzet za pomoc:)

ODPOWIEDZ